Trwa ładowanie...
Przejdź na
Goss
|

Jarosław Kaczyński o Tadeuszu Rydzyku: "Trzeba mu się KŁANIAĆ W PAS". Internauci przypominają, że lata temu nazwał jego bratową CZAROWNICĄ

171
Podziel się:

Jak widać, głośna przed laty wypowiedź toruńskiego redemptorysty nie robi już dziś na prezesie PiS najmniejszego wrażenia. Doceniacie, że tak sprawnie opanował sztukę przebaczania?

Jarosław Kaczyński o Tadeuszu Rydzyku: "Trzeba mu się KŁANIAĆ W PAS". Internauci przypominają, że lata temu nazwał jego bratową CZAROWNICĄ
Internauci przypominają wypowiedź ojca Rydzyka sprzed lat (East News)

Tadeusz Rydzyk od lat pozostaje najbardziej przedsiębiorczym duchownym w kraju. Żyjący głównie z wpłat emerytów i rządowych dotacji biznesmen może oczywiście liczyć na wsparcie Prawa i Sprawiedliwości, którego przedstawiciele chętnie goszczą w prowadzonych przez niego mediach. Ostatnio jego medialnym imperium zachwiał jednak panoszący się po kraju koronawirus, więc "Ojciec Dyrektor" zaapelował już, aby jak najszybciej wrócić do kościołów.

Trzeba przyznać, że Tadeusz Rydzyk robił naprawdę wiele, aby z koronakryzysu wyjść suchą stopą. Obrotny redemptorysta nie tylko gorliwie apelował, aby w kierunku jego inwestycji płynął jeszcze bardziej wartki strumień pieniędzy, lecz także spróbował wycisnąć nieco z dość niespokojnych nastrojów społecznych wokół pandemii. Z uwagi na topniejące przychody postanowił więc wykorzystać koniunkturę i zaczął handlować... maseczkami ochronnymi.

Teraz gdy, mimo nie najlepszych rokowań, strach przed koronawirusem nieco zmalał, ojciec Rydzyk postanowił ponownie zawalczyć o swoją pozycję. W zeszłą sobotę miejsce miał coroczny piknik Rodziny Radia Maryja, podczas którego toruński biznesmen pytał zgromadzonych "czy bardziej wierzą w wirusa, czy w Chrystusa". Odbywające się pod patronatem ministra obrony narodowej wydarzenie skusiło do uczestnictwa także Jarosława Kaczyńskiego, który wygłosił na miejscu dość osobliwe przemówienie.

Trzeba dziękować, trzeba się w pas kłaniać Ojcu Dyrektorowi i tym wszystkim ojcom i wszystkim ludziom, którzy to niezwykłe dzieło wspierają. Ja to czynię w imieniu mojej partii, w imieniu tych wszystkich, którzy nas poparli w ostatnich wyborach, czyli milionów Polaków, którzy są wdzięczni za to, że jest w Polsce ciągle rozszerzana, rozbudowywana instytucja niezwykła, łącząca to wszystko, co łączy się z nauką Chrystusa z działaniem w realnym życiu społecznym, które tworzy, buduje od fundamentów, aż po same szczyty - prawił wyraźnie zadowolony z siebie prezes PiS.

Słowa Kaczyńskiego odbiły się oczywiście szerokim echem w mediach, a wielu dziennikarzy zinterpretowało je jednoznacznie jako podziękowanie za walkę o głosy w niedawnych wyborach prezydenckich. Nie jest zresztą tajemnicą, że ojciec Rydzyk gorliwie kibicował ich kandydatowi, a członkowie sztabu Andrzeja Dudy regularnie gościli wtedy w Radiu Maryja i Telewizji Trwam.

Co ciekawe, internauci zwrócili też uwagę na inny istotny szczegół. Niektórzy z nich przypominają, że 13 lat temu ojciec Rydzyk wyjątkowo ostro skrytykował brata i bratową szefa PiS, o czym donosi Super Express. Mowa oczywiście o głośnej aferze z taśmami Wprost, z których wynikało, że Tadeusz Rydzyk utytułował prezydenta Polski "oszustem ulegającym lobby żydowskiemu", a jego małżonkę "czarownicą, która chce zalegalizować eutanazję".

Choć przed laty zastanawiano się, jak jego słowa zostaną odebrane w środowisku braci Kaczyńskich, to wygląda na to, że po dawnych niesnaskach nie ma już dziś śladu. Warto jednak pamiętać, że w przypadku krytyki pod adresem jego śp. brata Jarosław Kaczyński znany jest z wyjątkowej pamiętliwości. Zdaje się jednak, że Tadeusz Rydzyk najwyraźniej należy do tej grupy "uprzywilejowanych" osobistości, którym mimo wszystko wybaczył.

Niektórzy pochylają się też nad niedawnymi wypowiedziami ojca Rydzyka, który krytykował PiS za bierność we wprowadzeniu ustawy całkowicie zakazującej aborcji. Toruński biznesmen wprost miał stwierdzić, że "gdyby politycy PiS chcieli taki zakaz wprowadzić, to już by to zrobili".

Też uważacie, że należy kłaniać się w pas przed Tadeuszem Rydzykiem?

Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(171)
gość
2 lata temu
Myślę że rodzina to nie jest priorytet Kaczyńskiego, bardziej władza i wpływy. To raczej jego zmarły brat był tym który hołdował tradycji i rzeczywiście był bardzo blisko swojej żony i córki.
Gość 1
2 lata temu
Jak on chce to niech się kłania, ja nie muszę i nie mam zamiaru.Jestem osobą uczciwą, a pokłonię się tylko Bogu w dniu mojej śmierci, szkoda,że niektórzy niby działając w jego imieniu robią krzywdę innym ludziom.
Poeta
2 lata temu
Ksiądz biznesmann!
Gwh
2 lata temu
Ś.P Maria Kaczyńska to była kobita
piotrek
2 lata temu
bratowa to nie rodzina, żona zresztą też
Najnowsze komentarze (171)
dick
2 lata temu
A ja nawet troche ojca podziwiam, zobaczcie jak umiejetnie zbudowal piramide finansowa lepsza od Amber Gold, jak sprytnie ominal system fiskalny i nie dal sie zlapac NIKowi. Prawdziwy geniusz.
🦆🦆🦆
2 lata temu
Kiedy w koncu abdykuje Król Jaroslaw Maly czekam z utęsknieniem
🦆🦆🦆
2 lata temu
Kazdy powinien swoj zawód wykonywac solidnie przesadą jest to co mowi Eminencja Król Jarosław Mały klaniac się w pas kto od kogo bierze ?
gosc
2 lata temu
i po co piszecie o jarku?co to portal polityczny, nakrecacie hejt tylko
kiki
2 lata temu
ja sie mu moge w pas poklonic..tylko stojac tyłem do niego:)
🦆🦆🦆
2 lata temu
Eminencjo możesz caly dzień pochylony chodzic przed tatusiem
Olo😉
2 lata temu
Panie Kaczyński to już lekka przesada
Dcd
2 lata temu
Nie czarujmy się ale mimo że byli bliźniakami to byli całkiem inni (chodzi tu o wnętrze). Lech był ciepłym i dobrym czlowiekiem, który wierzył w swoje ideały i jego intencje zawsze były dobre i szczere. Jarosław był tym gorszym ogniwem (sortem) i nigdy mu nie chodziło o Polskę tylko o władzę, a żeby się utrzymać u tej wladzy i wpływów nie cofnie się przed niczym.
Antyrydz
2 lata temu
Skoro mówi że trzeba się w pas kłaniać, to znak że następne miliony tam popłyną.
Mami
2 lata temu
Pudel nie usuwaj komentarzy po to są jest wolność słowa
dana
2 lata temu
Jeśli chce to niech mu się kłania, przecież to żaden ojciec,tylko oszust,w Niemczech sprzedawał samochody, w Polsce założył sektę i doi Polskę jak tylko może, ludzie obudźcie się, poczytajcie trochę nie dajcie się okradać
J.C.
2 lata temu
Nie będziesz miał bogów cudzych przede Mną, Jarosławie!
...
2 lata temu
Oni maja romans !!!!
ewa
2 lata temu
Uważam, że J.Kaczyński jest duchowo bardzo biednym starym człowiekiem. Poplątało mu się wszystko - dobroć, honor, odpowiedzialność, godność,pazerność, człowieczeństwo, poczucie przyzwoitości, skromność z rozpasaniem, religijność z bałwochwalstwem zakonnika.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie