Trwa ładowanie...
Przejdź na
Witek
|

Jarosław Kaczyński zabiera głos w sprawie strajków kobiet: "To atak, który ma ZNISZCZYĆ POLSKĘ"

633
Podziel się

Prezes PiS uważa też, że kobiety walczące o swoje prawa są przez kogoś... szkolone. "Widać w tym elementy przygotowania".

Jarosław Kaczyński zabiera głos w sprawie strajków kobiet: "To atak, który ma ZNISZCZYĆ POLSKĘ"
Jarosław Kaczyński komentuje Strajk Kobiet (Facebook, East News)
bDZTEoTF

Nie milkną echa czwartkowego orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, które wywołało sprzeciw wśród zarówno ogromnej części oburzonych kobiet, jak i wspierających je mężczyzn. W związku z wyjątkowo napiętą sytuacją i odbywającymi się od kilku dni w całej Polsce strajkami głos w sprawie zabrał nie tylko Mateusz Morawiecki, ale i sam Jarosław Kaczyński. Prezes PiS oraz wicepremier w jednej osobie jeszcze we wtorek przed południem chronił się za kordonem Straży Marszałkowskiej.

bDZTEoTH

We wtorek wieczorem na facebookowym profilu Prawa i Sprawiedliwości pojawiło się trwające niewiele ponad sześć minut nagranie z odezwą wicepremiera, w której odnosi się do ostatnich postanowień TK i odbywających się w całym kraju manifestacji.

Ten wyrok jest całkowicie zgodny z konstytucją i w jej świetle innego wyroku być nie mogło - zaczyna bez chwili zająknięcia prezes PiS, następnie nawiązując do trwających od kilku dni w całej Polsce strajków.

Wyrok stał się pretekstem do gwałtownych wystąpień społecznych, które przebiegają w szczególnej sytuacji. Mamy ciężkie stadium epidemii, a wszelkie spotkania powyżej pięciu osób są zakazane. To sytuacja, która z pewnością będzie kosztowała życie wielu ludzi. Ci, którzy do nich wzywają i ci, którzy w nich uczestniczą, sprowadzają niebezpieczeństwo powszechne, a więc dopuszczają się przestępstwa - grzmi polityk, zasłaniając się pandemią i zapowiada reakcje służb:

Władze mają obowiązek przeciwstawiać się tego typu wydarzeniom.

bDZTEoTN

Kaczyński podczas swojego wystąpienia nie omieszkał poruszyć tematu kościołów, pod którymi skandowali w niedzielę strajkujący.

Dokonywane są ataki na kościoły. To jest wydarzenie w historii polski całkowicie nowe, fatalne - ocenia polityk i zaznacza, że nauka Kościoła jest (przynajmniej według niego) tą przewodnią. Protestujący zaś to "nihiliści", którzy w jego ocenie chcą, by "nie było niczego".

Można być człowiekiem wierzącym lub nie, ale ten depozyt moralny dzierżony przez Kościół to jedynym system, który jest w Polsce powszechnie znany. Jego odrzucenie to nihilizm. I ten nihilizm właśnie widzimy w tych demonstracjach, a także w sposobie ekspresji tych, którzy manifestują - mówi wicepremier i nawołuje:

Trzeba się temu przeciwstawić, to obowiązek państwa i obywateli. Musimy bronić polskich kościołów za wszelką cenę! Wzywam wszystkich członków PiS i wszystkich, którzy nas wspierają, by wzięli udział w obronie Kościoła.

bDZTEoTO

Następnie 71-latek wskazuje na "zagrożenie", jakie według niego stanowią walczące o swoje prawa kobiety. Kaczyński zasugerował, że świadome kobiety walczące o swoje podstawowe prawa to jakieś wyszkolone bojówki.:

To, co dzisiaj jest atakowane, nie jest atakowane z przypadku. Widać w tym elementy przygotowania, a nawet wyszkolenia. To atak, który ma zniszczyć Polskę i doprowadzić do triumfu sił, których władza zakończy historię narodu polskiego. (...) Narodu, który jest przedmiotem polskiego patriotyzmu. Brońmy Polski, brońmy patriotyzmu i wykażmy zdecydowanie i odwagę. Tylko wtedy można tą wprost wypowiedzianą przez naszych przeciwników wojnę - słyszymy.

Na koniec Kaczyński podkreśla, że działania rządu są jak najbardziej zgodne z prawem:

Musimy też pamiętać, że mamy całkowitą rację pod względem prawnym. Tego wyroku nie można zmienić w trakcie obowiązywania obecnej konstytucji. Nie można tym bardziej uchwalić ustawy, która by dopuszczała aborcję na życzenie, a takie jest żądanie skrajnej lewicy - mówi, powołując się na art. 38 ustawy zasadniczej i apeluje na zakończenie:

bDZTEoTP

To jest czas, w którym musimy umieć powiedzieć "nie", temu co może nas zniszczyć. Ale to zależy od nas, od państwa. To zależy od naszej determinacji i odwagi. Obrońmy Polskę!

bDZTEoTQ
bDZTEoUi
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(633)
Gość
7 miesięcy temu
To jest wezwanie do wojny domowej.. straszne
Koronawirus
7 miesięcy temu
Mówiłam, że będzie pucz. A to jest dopiero początek. Kaczyński i tak nie ustąpi, będzie jak Jaruzelski, wprowadzi stan wojenny i nic nie zrobicie, bo wojsko będzie do was strzelać.
JK
7 miesięcy temu
Tak Panie Kaczyński Pana zachowanie, kaprysy i chore pomysły to właśnie atak z Pana strony o którym Pan mówi.
bDZTEoUj
...
7 miesięcy temu
Kto zgłosił do TK sprawę z zapisem o aborcji? Był sobie taki od lat i nikt tego nie ruszał. Lech Kaczyński sam powiedział, żeby zostawić jak jest. To kto i po co do cholery to ruszył?! Ktoś z PiS, sam kaczor, a może jakieś organizacje prolife? A po co? Żeby zmienić konstytucję!
Milena
7 miesięcy temu
Ten człowiek jest totalnie oderwany od rzeczywistości. Dosłownie czarne nazywa białym a białe czarnym. Mobilizuje ludzi do wojny domowej. Polacy przeciwko Polakom. Nadchodzi tragedia...
Najnowsze komentarze (633)
Aneta
7 miesięcy temu
A ja się pytam: co on pali??
Miracle
7 miesięcy temu
Zalosne wystapienie...
wajra
7 miesięcy temu
biedny mój kraj... przeżył nie ten bliźniak...
Gosc
7 miesięcy temu
Ludzie przeciez ten czlowiek to emeryt powinien przestrzegac kwarantanny nie wychodzic z domu a on sie wypowiada na tematy zwiazane z rodzeniem dzieci a sam nigdy nie byl ojcem on nie wie co mowi on sie juz zapomina
Kobieta....
7 miesięcy temu
To on niszczy Polskę.
Eee
7 miesięcy temu
Wszyscy przeciwnicy kościoła, którzy na niego plują, pewnie będą Obchodzili święta Bożego narodzenia, chrzest dzieciom wyprawia, komunie , ślub kościelny i pogrzeb oczywiście z msza w kościele? Czyż nie hipokryci ?
Gosc
7 miesięcy temu
W sposobie ekspresji kobiety zostały wyszkolone zapewne przez poseł Lichocka
Edzia
7 miesięcy temu
Niepodoba sie w polsce wyjazd europa czeka tu ludzie chca zyc i pracowac
bDZTEoUb
Vagina
7 miesięcy temu
Panie Kaczyński,panu już podziękujemy,jest pan beznadziejna istotą,pełna nienawiści.Patrzec na pana już nie można ,nie mówiąc już o słuchaniu.
Gosc
7 miesięcy temu
Kaczynski wyprowadzil kobiety na ulice w czasie pandemii a obwinia opozycje. To on bedzie winny smierci wielu ludzi. To jest straszne.
Marian2311
7 miesięcy temu
A czy przypadkiem Lechu nie przeszkadzał Jarkowi W zrealizowaniu swoich planów Ciekawe to może nie Tusk A Jarek uporał się z bratem ?
Anna De
7 miesięcy temu
Panie Kaczyński ile ma Pan dzieci? Jest Pan stary, niech Pan idzie na emeryturę.
Mona
7 miesięcy temu
Wierzyłam ze PiS jest za Polska , ale ja w przeciwieństwie do Pana Kaczyńskiego mam odwagę się przyznać ! Jestem złA na siebie za im zaufałam , wierzyłam ze chcą dobrze dla kraju i obywateli ! Jesteście zakłamani i te ostanie dni pokazały jak zależy wam na ludziach ! Wstyd !!!
Ola
7 miesięcy temu
Powinien był być usunięty przez matkę. Tacy ludzie nie powinni się rodzić i na to powinna być ustawa.
...
Następna strona
bDZTEoUD