Trwa ładowanie...
Przejdź na
Witek
|

Jarosław Kaczyński zabiera głos w sprawie strajków kobiet: "To atak, który ma ZNISZCZYĆ POLSKĘ"

633
Podziel się:

Prezes PiS uważa też, że kobiety walczące o swoje prawa są przez kogoś... szkolone. "Widać w tym elementy przygotowania".

Jarosław Kaczyński zabiera głos w sprawie strajków kobiet: "To atak, który ma ZNISZCZYĆ POLSKĘ"
Jarosław Kaczyński komentuje Strajk Kobiet (Facebook, East News)
bEEfFbAl

Nie milkną echa czwartkowego orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, które wywołało sprzeciw wśród zarówno ogromnej części oburzonych kobiet, jak i wspierających je mężczyzn. W związku z wyjątkowo napiętą sytuacją i odbywającymi się od kilku dni w całej Polsce strajkami głos w sprawie zabrał nie tylko Mateusz Morawiecki, ale i sam Jarosław Kaczyński. Prezes PiS oraz wicepremier w jednej osobie jeszcze we wtorek przed południem chronił się za kordonem Straży Marszałkowskiej.

bEEfFbAn

We wtorek wieczorem na facebookowym profilu Prawa i Sprawiedliwości pojawiło się trwające niewiele ponad sześć minut nagranie z odezwą wicepremiera, w której odnosi się do ostatnich postanowień TK i odbywających się w całym kraju manifestacji.

Ten wyrok jest całkowicie zgodny z konstytucją i w jej świetle innego wyroku być nie mogło - zaczyna bez chwili zająknięcia prezes PiS, następnie nawiązując do trwających od kilku dni w całej Polsce strajków.

Wyrok stał się pretekstem do gwałtownych wystąpień społecznych, które przebiegają w szczególnej sytuacji. Mamy ciężkie stadium epidemii, a wszelkie spotkania powyżej pięciu osób są zakazane. To sytuacja, która z pewnością będzie kosztowała życie wielu ludzi. Ci, którzy do nich wzywają i ci, którzy w nich uczestniczą, sprowadzają niebezpieczeństwo powszechne, a więc dopuszczają się przestępstwa - grzmi polityk, zasłaniając się pandemią i zapowiada reakcje służb:

Władze mają obowiązek przeciwstawiać się tego typu wydarzeniom.

bEEfFbAt

Kaczyński podczas swojego wystąpienia nie omieszkał poruszyć tematu kościołów, pod którymi skandowali w niedzielę strajkujący.

Dokonywane są ataki na kościoły. To jest wydarzenie w historii polski całkowicie nowe, fatalne - ocenia polityk i zaznacza, że nauka Kościoła jest (przynajmniej według niego) tą przewodnią. Protestujący zaś to "nihiliści", którzy w jego ocenie chcą, by "nie było niczego".

Można być człowiekiem wierzącym lub nie, ale ten depozyt moralny dzierżony przez Kościół to jedynym system, który jest w Polsce powszechnie znany. Jego odrzucenie to nihilizm. I ten nihilizm właśnie widzimy w tych demonstracjach, a także w sposobie ekspresji tych, którzy manifestują - mówi wicepremier i nawołuje:

Trzeba się temu przeciwstawić, to obowiązek państwa i obywateli. Musimy bronić polskich kościołów za wszelką cenę! Wzywam wszystkich członków PiS i wszystkich, którzy nas wspierają, by wzięli udział w obronie Kościoła.

bEEfFbAu

Następnie 71-latek wskazuje na "zagrożenie", jakie według niego stanowią walczące o swoje prawa kobiety. Kaczyński zasugerował, że świadome kobiety walczące o swoje podstawowe prawa to jakieś wyszkolone bojówki.:

To, co dzisiaj jest atakowane, nie jest atakowane z przypadku. Widać w tym elementy przygotowania, a nawet wyszkolenia. To atak, który ma zniszczyć Polskę i doprowadzić do triumfu sił, których władza zakończy historię narodu polskiego. (...) Narodu, który jest przedmiotem polskiego patriotyzmu. Brońmy Polski, brońmy patriotyzmu i wykażmy zdecydowanie i odwagę. Tylko wtedy można tą wprost wypowiedzianą przez naszych przeciwników wojnę - słyszymy.

Na koniec Kaczyński podkreśla, że działania rządu są jak najbardziej zgodne z prawem:

Musimy też pamiętać, że mamy całkowitą rację pod względem prawnym. Tego wyroku nie można zmienić w trakcie obowiązywania obecnej konstytucji. Nie można tym bardziej uchwalić ustawy, która by dopuszczała aborcję na życzenie, a takie jest żądanie skrajnej lewicy - mówi, powołując się na art. 38 ustawy zasadniczej i apeluje na zakończenie:

bEEfFbAv

To jest czas, w którym musimy umieć powiedzieć "nie", temu co może nas zniszczyć. Ale to zależy od nas, od państwa. To zależy od naszej determinacji i odwagi. Obrońmy Polskę!

bEEfFbAw
bEEfFbAO
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(633)
Gość
11 miesięcy temu
To jest wezwanie do wojny domowej.. straszne
Koronawirus
11 miesięcy temu
Mówiłam, że będzie pucz. A to jest dopiero początek. Kaczyński i tak nie ustąpi, będzie jak Jaruzelski, wprowadzi stan wojenny i nic nie zrobicie, bo wojsko będzie do was strzelać.
JK
11 miesięcy temu
Tak Panie Kaczyński Pana zachowanie, kaprysy i chore pomysły to właśnie atak z Pana strony o którym Pan mówi.
bEEfFbAP
...
11 miesięcy temu
Kto zgłosił do TK sprawę z zapisem o aborcji? Był sobie taki od lat i nikt tego nie ruszał. Lech Kaczyński sam powiedział, żeby zostawić jak jest. To kto i po co do cholery to ruszył?! Ktoś z PiS, sam kaczor, a może jakieś organizacje prolife? A po co? Żeby zmienić konstytucję!
Milena
11 miesięcy temu
Ten człowiek jest totalnie oderwany od rzeczywistości. Dosłownie czarne nazywa białym a białe czarnym. Mobilizuje ludzi do wojny domowej. Polacy przeciwko Polakom. Nadchodzi tragedia...
Najnowsze komentarze (633)
Aneta
11 miesięcy temu
A ja się pytam: co on pali??
Miracle
11 miesięcy temu
Zalosne wystapienie...
wajra
11 miesięcy temu
biedny mój kraj... przeżył nie ten bliźniak...
Gosc
11 miesięcy temu
Ludzie przeciez ten czlowiek to emeryt powinien przestrzegac kwarantanny nie wychodzic z domu a on sie wypowiada na tematy zwiazane z rodzeniem dzieci a sam nigdy nie byl ojcem on nie wie co mowi on sie juz zapomina
Kobieta....
11 miesięcy temu
To on niszczy Polskę.
Eee
11 miesięcy temu
Wszyscy przeciwnicy kościoła, którzy na niego plują, pewnie będą Obchodzili święta Bożego narodzenia, chrzest dzieciom wyprawia, komunie , ślub kościelny i pogrzeb oczywiście z msza w kościele? Czyż nie hipokryci ?
Gosc
11 miesięcy temu
W sposobie ekspresji kobiety zostały wyszkolone zapewne przez poseł Lichocka
Edzia
11 miesięcy temu
Niepodoba sie w polsce wyjazd europa czeka tu ludzie chca zyc i pracowac
bEEfFbAH
Vagina
11 miesięcy temu
Panie Kaczyński,panu już podziękujemy,jest pan beznadziejna istotą,pełna nienawiści.Patrzec na pana już nie można ,nie mówiąc już o słuchaniu.
Gosc
11 miesięcy temu
Kaczynski wyprowadzil kobiety na ulice w czasie pandemii a obwinia opozycje. To on bedzie winny smierci wielu ludzi. To jest straszne.
Marian2311
11 miesięcy temu
A czy przypadkiem Lechu nie przeszkadzał Jarkowi W zrealizowaniu swoich planów Ciekawe to może nie Tusk A Jarek uporał się z bratem ?
Anna De
11 miesięcy temu
Panie Kaczyński ile ma Pan dzieci? Jest Pan stary, niech Pan idzie na emeryturę.
Mona
11 miesięcy temu
Wierzyłam ze PiS jest za Polska , ale ja w przeciwieństwie do Pana Kaczyńskiego mam odwagę się przyznać ! Jestem złA na siebie za im zaufałam , wierzyłam ze chcą dobrze dla kraju i obywateli ! Jesteście zakłamani i te ostanie dni pokazały jak zależy wam na ludziach ! Wstyd !!!
Ola
11 miesięcy temu
Powinien był być usunięty przez matkę. Tacy ludzie nie powinni się rodzić i na to powinna być ustawa.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bEEfFbBA
bEEfFbBB
bEEfFbBC
bEEfFbBD
bEEfFbBE
bEEfFbBj