Trwa ładowanie...
Przejdź na

Jaruzelska walczy o "dobre imię" ojca: "Kochał Polskę i to bardzo. To jego wielka tragedia!"

258
Podziel się

"Brał na siebie odpowiedzialność, a to jest dziś rzadkie u polityków" - przekonuje.

bCzQGQMl

Jednym z postulatów Prawa i Sprawiedliwości po objęciu władzy było "rozprawienie się z postkomuną". Niedawno rząd przyjął ustawę, która odbierze wysokie stopnie wojskowe żołnierzom "działającym przeciwko własnemu narodowi". Wśród wymienionych znalazł się generał Wojciech Jaruzelski oraz Czesław Kiszczak. Córka generała gościła ostatnio w programie Tłit, gdzie zapytano ją o zarzut jakoby... jej ociec nie kochał Polski. W rozmowie pojawił się również wątek Antoniego Macierewicza, który dążył do degradacji Jaruzelskiego.

bCzQGQMO
KOMENTARZE
(258)
gość
2 lata temu
postkomuna nadal rzadzi w Polsce , okragly stol byl po to zeby przejsc plynnie z jednego ustroju do drugiego
gość
2 lata temu
ale oddał władzę pokojowo,jak byśmy przeżyli to co Węgrzy,to ocenilibyśmy go inaczej
gość
2 lata temu
Osądzanie zmarłych jest niegodne... Pani Moniko niech się pani trzyma
bCzQGQMP
Hanka
2 lata temu
NIe wiem kogo/co kochał, ale wiem komu służył, raczej nie Polsce i Polakom.
gość
2 lata temu
Co Ty wiesz.zeby nie stan wojenny został wprowadzony, r***y by wpadli, a co dalej to to wiadomo co by było.Zmarlych sie nie kopie g***i narodzie.
Najnowsze komentarze (258)
Realny
2 lata temu
W czasach gdy żył Pan Generał - Polska była własnością ZSRR. Tak chciała Ameryka, Anglia i Francja. Taki status Polski wynikał z podziału stref wpływu w powojennej Europie. Zapewne pan Generał robił wszystko , to co musiał. gdyby tego nie robił - byłby zastąpiony przez innego Polaka, który też robiłby to, co musiał. Naprawdę nie mogło być inaczej. Węgrzy próbowali to zmienić i stracili tysiące ludzi. Pan generał powinien był stanąć przed sądem w 1989 roku. Miałby szansę się bronić. Na Jego degradację była pora wtedy, gdy żył i mógł się bronić. Skoro Go nie pozbawiono szarży wtedy, to dzisiaj nie przystoi. Mogę śmiało twierdzić , że od roku 1980 zdawał sobie sprawę, że Polska ma szansę uciec spod radzieckiego buta. Jednak wszystko zależało od sytuacji w świecie. A świat pozwolił na zmiany dopiero w roku 1989. I wtedy Pan Jaruzelski takie zmiany aprobował i się z nimi utożsamiał. Historia nie da Mu zrobić krzywdy.
gość
2 lata temu
Drogi PISie tyle postawiliście pomników, tyle zmieniliście nazw ulic, zajeliście Wawel, będzie dużo sprzatania po was
gość
2 lata temu
Jasne ,tylko zablokowali łapki
gość
2 lata temu
Akurat,"kochał Polskę" a służył Rosji
gość
2 lata temu
kochał ruskich nie Polskę proszę pani. Niech pani nie zaklina rzeczywistości.
gość
2 lata temu
tyle krwi ma na rękach jaruzelski, teraz z szatanem już może grać w karty, tak złych ludzi jest niewiele na świecie, współczuję córce, która miała taką bestię w domu jako ojca i takiego wyrachowanego drania, bez jakiegokolwiek honoru, tak nie pasującego do armii i do zaszczytu żołnierza
gość
2 lata temu
KRAJ KATOLIKÓW A TYLE NIENAWIŚCI.
Polak
2 lata temu
Nie wszystko zrobił dobrze i tego nie chwalę ale to, że PiS gra trupami, karze trupy, to dla Polaka katolika, który tym co odeszli daje święty spokój - po prostu nie przystoi! Dajcie spokój zmarłym zajmijcie się żywymi i gospodarką a i mądrą dyplomacją.
bCzQGQMH
gość
2 lata temu
Pani Moniko, współczuje bardzo
gość
2 lata temu
Nikt nie zabrini kochac jej sowieckiego tatusia takie prawo...
gość
2 lata temu
Zawzięcie tępił Żydów, ale robią z niego bohatera. A ktoś powie tylko, że niektórzy Żydzi popełnili w czasie wojny zbrodnie to robią z niego najgorszego antysemitę.
zamek swobodn...
2 lata temu
Wielki Polski Żołnierz i Patriota. Zawsze będę miał dla Niego szacunek tak jak dla Panów Andrzeja Leppera i Jerzego Urbana.
zamek swobodn...
2 lata temu
Wielki Polski Żołnierz i Patriota. Zawsze będę miał dla Niego szacunek tak jak dla Panów Andrzeja Leppera i Jerzego Urbana.
pani
2 lata temu
Polecam film pt.:pan generał idzie na wojnę " i jego dalszą część. Nie mogę słuchać takiej obłudy.
...
Następna strona
bCzQGQNj