Trwa ładowanie...
Przejdź na
oprac. Goss
|
aktualizacja

Jerzy i Barbara Stuhrowie spędzili razem ponad pięć dekad. Znali się od dzieciństwa: "To jest miłość. Na dobre i na złe"

164
Podziel się:

Barbara i Jerzy Stuhrowie przez dekady stanowili jeden z najbardziej rozpoznawalnych duetów w polskim świecie kultury. Ich historia to nie tylko opowieść o wspaniałej miłości, ale także o wspieraniu się w trudnych chwilach.

Jerzy i Barbara Stuhrowie spędzili razem ponad pięć dekad. Znali się od dzieciństwa: "To jest miłość. Na dobre i na złe"
Jerzy i Barbara Stuhrowie byli razem od ponad pięciu dekad. Poznali się jeszcze w dzieciństwie (AKPA)

Jerzy Stuhr nie żyje. Smutne wieści potwierdził w rozmowie z Onetem jego syn, Maciej Stuhr. Prywatnie aktor od dekad był związany z żoną Barbarą, którą poznał jeszcze za czasów przedszkolnych. Przez lata znali się tylko z widzenia, ale wkrótce zrozumieli, że są sobie pisani. Małżeństwem byli przez ponad pięć dekad.

Jerzy i Barbara Stuhrowie poznali się jeszcze w dzieciństwie

Historia miłości Barbary i Jerzego Stuhrów rozpoczyna się jeszcze za ich czasów dziecięcych, ale przełomowym momentem w ich relacji okazały się pierwsze spotkania w dorosłym życiu, kiedy to zaczęli dostrzegać w sobie nie tylko przyjaciół, ale także potencjalnych partnerów na całe życie.

Nie widzieli się ponad rok, odkąd Jerzy pierwszy wyjechał z Bielska na studia do Krakowa. Nie poznał Basi. Zmieniła się, wydoroślała, wypiękniała. Stanęli w kącie na korytarzu, żeby porozmawiać. Tak to się zaczęło - napisała Beata Nowicka w książce "Basia. Szczęśliwą się bywa".

W 1971 roku Barbara i Jerzy Stuhrowie ślubowali sobie miłość i wierność po grobową deskę. Jerzy, już wtedy rozpoznawalny aktor, poślubił utalentowaną skrzypaczkę i jako małżeństwo spędzili aż 53 lata. Ich ślub stał się nie tylko początkiem ich wspólnej drogi życiowej, ale także symbolizował połączenie dwóch światów: muzyki i teatru.

Para doczekała się dwójki dzieci. W 1975 roku na świat przyszedł ich syn Maciej Stuhr, który poszedł w ślady ojca i także został aktorem. Kilka lat później do rodziny dołączyła córka Marianna, która również przejawiała artystyczne talenty, ale związała się bardziej z muzyką.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Najdłuższe związki w polskim show-biznesie. Rekordziści są ze sobą od 50 lat

Stuhrowie byli zgranym duetem prywatnie i zawodowo

Barbara i Jerzy Stuhrowie przez wiele lat wspierali się nie tylko w życiu prywatnym, ale również zawodowo. Jerzy, jako uznany aktor i reżyser, wielokrotnie angażował żonę do wspólnych projektów. Barbara, chociaż skupiała się głównie na karierze muzycznej, zawsze była obok, gdy mąż potrzebował jej wsparcia na scenie.

Nie sposób nie wspomnieć o spektaklu "Geniusz" wystawianym w warszawskim Teatrze Polonia, w którym Jerzy Stuhr nie tylko zagrał główną rolę, ale również podjął się jego reżyserii. Barbara, choć nie występowała na scenie, była nieodzowną częścią tego projektu, wspierając męża w każdej chwili pracy nad spektaklem. Rozumiała też, że Jerzy potrzebuje rozwijać swoją największą pasję.

Miłość najbardziej kojarzy mi się z olbrzymią tęsknotą do żony, do dzieci. To był dla mnie naturalny stan. Mam poczucie, że zawód zabrał mi coś z domowego szczęścia. Ale nie zamieniłbym tego. Moje szczęście polegało na tym, że żona to rozumiała. Nie walczyła z tym. Dała mi wolność bycia zrealizowanym - cytuje jego słowa "Viva".

Wspólne życie Barbary i Jerzego Stuhra nie było wolne od trudności. Jednym z największych wyzwań, z jakim musieli się zmierzyć, były problemy zdrowotne Jerzego. Aktor walczył z nowotworem krtani, a także przeszedł udar mózgu w 2020 roku. Po przejściu zawału napisał książkę "Sercowa choroba, czyli moje życie w sztuce".

Trzeba umieć się sobą zająć, żeby nie przynosić choremu cierpienia, niepewności i lęku - wspominała sama Barbara w "Dzień Dobry TVN". Musiałam zadbać o siebie w taki sposób, żeby mieć siłę to dźwigać.

Każdy z tych momentów stanowił dla nich ogromne wyzwanie. Gdy Jerzy walczył o zdrowie, Barbara była dla niego największym wsparciem. Jej obecność i troska pomogły mu przetrwać najtrudniejsze chwile. Jeszcze w 2023 roku Jerzy trafił do szpitala, co sprawiło, że musiał częściowo zrezygnować z angażów teatralnych. Wspólna determinacja i miłość były najlepszym świadectwem siły ich związku.

"Nie opuszczę cię aż do śmierci". Nagle zrozumiałem, że to jest prawda. To jest miłość. Na dobre i na złe - mówił Stuhr w wywiadzie dla "Pani".

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(164)
Bart
7 dni temu
Życzyłabym sobie takiej miłości...Czy dzisiejsze związki przetrwają tyle lat??
Smutne
7 dni temu
Niepotrzebnie na koniec życia zepsuł sobie opinie tym skierowaniem po alkoholu , ale trzeba przyznać, że Podziw wielki, że miał jedyną żonę przez całe życie!!! W ich świecie to się raczej prawie nie zdarza, tam każdy,,prawie,, po 3 rozwody i 3 zony i tylko zdrady.Tego Pana należy za to podziwiać.Odpoczywaj w spokoju.
Aga
7 dni temu
Mój świętej pamięci dziadek też taki kochający był dla babci.Nigdy o niej złego słowa nie dał powiedzieć.Wszystko dla niej robił nawet kosztem własnego zdrowia.Bardzo cenie takich mężczyzn naprawdę
Marek
7 dni temu
Kondolencje dla rodziny
eza
7 dni temu
Proszę brać przykład z tego małżeństwa. Można .Nie przeszkadzała im sława .ślubowali miłośc wierność i uczciwość małżeńska.Jakie to piękne. Inne pary powinny brać przykład
Najnowsze komentarze (164)
neoo
5 godz. temu
Dajcie juz spokoj z nimi
TED55
7 godz. temu
Największym wrogiem, pana Jerzego Sthura - była sekta PIS-owska.
Stasiek Siuda
8 godz. temu
Ja tylko 40 więcej nie było dane
Nie pomógł pr...
9 godz. temu
My z mężem jesteśmy 45 lat po ślubie i jak go dziś zapytałam " Co jest dla Ciebie dzisiaj ważne ?" odpowiedział : TYLKO TY. Niestety, nasze dzieci , i syn i córka się już porozwodzili ... a zawsze sądziłam, że przykład działa najlepiej...
???
16 godz. temu
Naprawdę, naprawdę? Nie wierzę, niemożliwe 😳😳😳
Pola
wczoraj
To jest jakieś szaleństw. Ten człowiek byl tylko aktorem i nikim więcej. Bufonem do kwadratu o czym świadczy pisanie książki na swoj temat.Czy on cos wynalazł, zrobil dla Polski ? Nic.W dziwnych czasach żyjemy.
Kika
wczoraj
Przynajmniej dotrzymał przysięgi nigdy cię nie opuszczę aż do śmierci. Spoczywaj w pokoju. Moi rodzice 12. 07. mieli 59 rocznicę,
Eve
3 dni temu
Kiedy trzeba się śmiać panie Macieju z tatulka ?
ech
4 dni temu
bez przesady z tym kultem
przecież wida...
4 dni temu
na twarzy żółć widać wylewaną latami
Fred33
5 dni temu
Mały człowiek dobrze uprawiający swój zawód.
Jubio
5 dni temu
Nigdy naród mu nie zapomnij o tym co mówił o Polakach. Nigdy !!!!
Polak
5 dni temu
Jerzy Stuhr nie przepada za rodakami. "Za granicą mówię żonie: "Tylko nie za głośno PO POLSKU!"
Norma
5 dni temu
"Dała mi wolność bycia zrealizowanym" - piękne słowa. Jest w nich miłość i wdzięczność oraz szacunek. Kondolencje dla Rodziny i Bliskich.
...
Następna strona