Trwa ładowanie...
Przejdź na
Unicorn
Unicorn
|

Jerzy Połomski nie żyje. Już wiadomo, jak będzie wyglądał nagrobek artysty

60
Podziel się:

Jerzy Połomski przed śmiercią zadbał o szczegóły miejsca swojego spoczynku. W październiku menedżerka artysty w jednym z wywiadów zdradziła, jak będzie wyglądał jego grób.

Jerzy Połomski nie żyje. Już wiadomo, jak będzie wyglądał nagrobek artysty
Jerzy Połomski nie żyje. Artysta przed śmiercią zadbał o miejsce pochówku (AKPA, Piętka Mieszko)

W poniedziałkowy wieczór media obiegły smutne wieści o śmierci Jerzego Połomskiego. Wybitny artysta, znany z takich przebojów jak m.in. "Cała sala śpiewa z nami" czy "Bo z dziewczynami", odszedł w wieku 89 lat w jednym z warszawskich szpitali. Informację o śmierci legendy polskiej sceny muzycznej w rozmowie z PAP potwierdziła jego menedżerka, Violetta Lewandowska.

Dzisiaj wieczorem w szpitalu przy ulicy Wołoskiej w Warszawie zmarł Jerzy Połomski. Był niezwykłym artystą i niezwykłym człowiekiem. Wyjątkową osobowością. Wielki żal i wielka strata dla polskiej kultury - przekazała Polskiej Agencji Prasowej menedżerka artysty.

W ostatnich latach w mediach niejednokrotnie pojawiały się informacje o pogarszającym się stanie zdrowia Jerzego Połomskiego. W 2018 roku w związku z problemami ze słuchem legendarny wokalista ogłosił zawieszenie działalności artystycznej po ponad 60 latach obecności na polskiej scenie. W ubiegłym roku piosenkarz trafił natomiast do Domu Artysty Weterana w podwarszawskim Skolimowie.

Okazuje się, że Połomski jeszcze za życia zadbał o szczegóły swojego pochówku. Artysta lata temu wykupił miejsce w Alei Zasłużonych na warszawskich Powązkach. To właśnie tam w lipcu została pochowana jego 92-letnia siostra - Jadwiga Pająk. Według doniesień "Super Expressu" z sierpnia tego roku, Połomski życzył sobie, by on oraz jego siostra spoczęli w tym samym grobie i wyraźnie zaznaczył to w umowie przy zakupie miejsca na warszawskim cmentarzu. Podczas pogrzebu ukochanej siostry Połomskiego, między artystą i jego menedżerką wywiązała się rozmowa, o której szczegółach kobieta opowiedziała w październiku w rozmowie z "Super Expressem". Violetta Lewandowska wyznała, iż wprost zapytała piosenkarza, jakie ma życzenia co do własnego nagrobka.

Stanęłam z Jerzym między grobami i delikatnie zapytałam, jak chciałby, żeby wyglądał jego nagrobek. Powiedział, że ma być klasyczny, ale elegancki - zdradziła menedżerka Połomskiego.

We wspomnianym wywiadzie Violetta Lewandowska wyznała, że Połomskiemu bardzo zależało, by jego nagrobek był klasyczny i swoim wyglądem pasował do innych znajdujących się w pobliżu grobów. Wówczas kobieta wyznała "Super Expressowi", że prace nad projektem miejsca spoczynku artysty już trwają i jednym z pomysłów jest wykorzystanie w nim elementów piaskowca.

Menedżerka Połomskiego wyjawiła także, iż zgodnie ze wstępnymi pomysłami, miejsce pochówku piosenkarza będzie nawiązywało do jego wieloletniej działalności artystycznej. Jak jednak podkreśliła, pierwotne koncepcje projektu pomnika piosenkarza mogą jeszcze ulec zmianie.

Wstępny zamysł jest taki, że na płycie będzie postać Jerzego z mikrofonem. Zastanawiam się, czy to będzie zdjęcie, czy może rysunek. Ale, tak jak mówię, jest to wstępny pomysł, który może się zmienić - mówiła w październiku menedżerka Połomskiego.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(60)
Ross
2 lata temu
Pokój Jego duszy.
Leo
2 lata temu
Kolejna wielka legenda odeszła. Pokój z Tobą
Kumata
2 lata temu
Niech mu ziemia lekką bedzie.
Ula
2 lata temu
W sierpniu zmarła siostra Pana Połomskiego i dlatego już wtedy było wiadomo że on zostanie pochowany razem z nią na starych Powązkach.Menadżerka Połomskiego zgodnie z umową notarialną miała się nim opiekować w zamian za przejęcie mieszkania wartego 3 miliony złotych a oddala go do Skolimowa straszne.
Hanka B
2 lata temu
Wychowałam się na piosenkach Pana Jerzego. Wielka to strata dla nas wszystkich gdy odchodzi wielki artysta. W obecnych czasach trudno nawet ze świecą znaleźć takie talenty, tak wielką kulturę osobistą i szacunek dla słuchaczy. Szkoda, że czas tak szybko biegnie... Będzie nam Pana brakowało. Wieczny odpoczynek...!
Najnowsze komentarze (60)
331
2 lata temu
Nie żyje JERZY POLOMSKI WIELKI PIOSENKARZ MIAL WIELE WIELBICIELI ZEGNAMY GO
andrzej
2 lata temu
spotkałem Pana Jerzego przy skrzynce pocztowej Urzędu Miejskiego w Gdyni kiedy wrzucał list. Pokój duszy.
miki
2 lata temu
odszedł jeden z ostatnich, prawdziwych artystów, następców brak. Stawał na scenie i czarował głosem, dykcją, pokorą, przygotowaniem, talentem. Nie potrzebował szokować strojem, skandalami, po prostu pięknie śpiewał.
bolo
2 lata temu
coraz mniej prawdziwych artystów które można nazwać gwiazdami
Kris Dab
2 lata temu
Nuty płaczą...
dycoe
2 lata temu
Jaki elegancki na tych zdjęciach Smutna informacja
Wor
2 lata temu
Byl pan ikona piekna dykcja spiewu dobrze pamietam 👆 utwory wielki talent.Dlugo musimy czekacz .Odpoczywaj mistrzu
Wor
2 lata temu
Drogi panie Jerzy pan jest wieczny.Pamietam pana w Nowym Yorku na Greenpoint mieszkalismy blisko siebie.Zatrzymal sie pan u rodzinki to byly lata moze 90-te.Odpoczywaj w spokoju ale prosze nie zapomni onas
ale bajka
2 lata temu
Serio? Artykuł o tym, jak będzie wyglądać jego nagrobek? Brak słów:(
Kik
2 lata temu
No tak, jak zwykle odwrotnie, ważny pomnik i sława artystki która go wykona. Spoczywaj w pokoju...
Ewa
2 lata temu
Dobre starosc na rzecz panstwa w Skolimowie ale na grob w aleji zasluony h go było stać
Janusz
2 lata temu
Wielki artysta!Wielki człowiek! Bardzo nam go brakowało!
W I
2 lata temu
Pokój jego duszy.
(...)
2 lata temu
Panie Jerzy, dziękuję, że Pan był...
...
Następna strona