Trwa ładowanie...
Przejdź na
Droppa
Droppa
|

Joanna Kurska odpiera oskarżenia o PRZYJĘCIE ŁAPÓWKI od producenta programu TVP: "POZYWAM do sądu"

140
Podziel się:

Joanna Kurska zareagowała na artykuł "Newsweeka", w którym jeden z producentów zakontraktowanych z TVP przyznaje się do wręczenia poprzednim władzom olbrzymiej łapówki. "Spotkamy się w sądzie" - odpowiada Joanna Kurska.

Joanna Kurska odpiera oskarżenia o PRZYJĘCIE ŁAPÓWKI od producenta programu TVP: "POZYWAM do sądu"
Joanna Kurska odpowiada na oskarżenia o przyjęcie łapówki (fot. AKPA)

Kolejna afera z poprzednią ekipą panujących w TVP już rysuje się na horyzoncie. Tym razem o sprawie doniósł Newsweek, na którego łamach niejaki Ryszard Krajewski, producent telewizyjny, przyznał się do wręczenia dawnej ekipie z Woronicza łapówkę w wysokości pół miliona złotych. Nie mając co do tego stuprocentowej pewności, Krajewski zaczął rzucać nazwiskami osób, do których jego zdaniem mogły trafić pieniądze. Wśród nich wymieniono Joannę Kurską.

Edyta Podleś przyszła do mojego mieszkania, które mieściło się nad oddziałem mojego banku. Chwilę wcześniej wypłaciłem pół miliona złotych. Nie było tego dużo - 10 plików po 100 banknotów pięćsetzłotowych. Dałem jej, mówiąc tylko, by nikomu nie przekazywała pieniędzy, dopóki nie podpiszę umowy z TVP na "Va banque" - czytamy na stronie Newsweeka. Na pewno pieniądze dostał Tomasz Klimek. Podejrzewam, że drugą osobą była Joanna Klimek (dziś Kurska - red.). Tym, który się wycofał, był moim zdaniem Stanisław Bortkiewicz.

Krajewski miał złożyć w związku ze wspomnianą sytuacją stosowne zawiadomienie do prokuratury.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Lista PiS do europarlamentu. "Miękkie lądowanie w Brukseli"

Joanna Kurska odpowiada na oskarżenia

Jak można było się spodziewać, wywołana do tablicy Kurska natychmiast zabrała głos na Instagramie, gdzie postanowiła bronić swojego dobrego imienia. Zaznacza przy tym, że Krajewski już w przeszłości miał szantażować władze TVP zarzutami o łapówkarstwo, chcąc ponoć w ten sposób domagać się sprzyjających warunków współpracy.

W artykule "Newsfejka" (tak Kurska nazywa "Newsweeka" - red.) "Łapówka w TVPiS?" niejaki Krajewski opowiada, że podejrzewa, iż część tytułowej łapówki trafiła do mnie. Oświadczam, że nigdy nie wzięłam od nikogo żadnej łapówki. Nie znam Krajewskiego, nie wiem, jak wygląda (przekonam się dopiero w sądzie), ale wiem, że to nie Krajewski zawiadomił prokuraturę teraz, tylko mój mąż zrobił to wobec Krajewskiego już 3 lata temu. Krajewski szantażował wtedy jednego z dyrektorów TVP, że jak nie dostanie lepszych warunków zlecenia na produkcję teleturnieju "Va Banque", to będzie szkalować szefostwo telewizji opowiadaniem o łapówce, której beneficjentem miałby być prezes TVP i szef Biura Spraw Korporacyjnych. Dlatego został potraktowany jak szantażysta. (…) W prokuraturze Krajewski wszystkiemu zaprzeczył. Sprawę zamknięto. "To człowiek, który ma długi i zrobi dla pieniędzy wszystko, żeby mieć program w TVP" - powiedziała mi Edyta Podleś, współpracownica Krajewskiego.

W kwestii pojawiających się w mediach oskarżeń Kurska podejrzewa o udział nowe władze Telewizji Polskiej.

Teraz uzurpatorzy z TVP, którzy za wszelką cenę próbują zdyskredytować poprzednie kierownictwo, najwyraźniej targują się z szantażystą, że jeśli chce produkować dla TVP, to musi fałszywie zeznawać w prokuraturze przeciw nim.

Oberwało się także autorowi artykułu, Piotrowi Krysiakowi, który zdaniem Kurskiej "dyszy rządzą zemsty na poprzednim kierownictwie TVP" za wyrzucenie go z pracy w TVP Info.

Na sam koniec Kurska zapowiedziała, że Krajewski, a także naczelny "Newsweeka" zostaną przez nią pozwani do sądu za zniesławienie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(140)
anulka
3 miesiące temu
oni maja w sobie cos odpychajacego
www
3 miesiące temu
pozywaj,pozywaj,pośmiejemy się
gosć
3 miesiące temu
Kurska wszystkich pozywa do sądu-śmiechu warte oby sama nie była pozwana do sądu
King
3 miesiące temu
Żałosna jest ta pani
Polka
3 miesiące temu
Kurska, ciebie i męża nie da się zniesławić. WSZYSCY wiedzą jacy jesteście. Właściwie nie kojarzę bardziej ohydnych i niemoralnych ludzi.
Najnowsze komentarze (140)
Maza
3 miesiące temu
Pan i Pani Gebels
Jedrek
3 miesiące temu
Straszna !!!!!!!
Tak
3 miesiące temu
Kurscy mają cwaniactwo i podłość wypisaną na twarzach.
Tekla
3 miesiące temu
Pozwać a wygrać to różnica!
Wiesiek z Par...
3 miesiące temu
JAKBY SIE nazywała Grocki to by mogła brac do bólu
Hiacynta
3 miesiące temu
……do Sądu w obronie dobrego imienia …….Po co je bronić jeśli się je ma ….?
mmm
3 miesiące temu
Żeby tak przegrała.
Monia40
3 miesiące temu
Dzisiaj miałam na kolację bułkę z makiem, masłem, szynką w galarecie i pomidor.
zanaby
3 miesiące temu
wówczas nie ale teraz jakość wychodzą przekręty poparte dokumentami jak grzyby po deszczu. Ha teraz nie wystarczy pozywam i tyłki się przestraszą . Teraz pozywaj to dopiero wiadomo co i gdzie szukać. Połó żcie w końcu uszki po sobie dosyc na chapanych milionów z opłat zwyczajnych ludzi oraz z ich podatków
pole kapusty
3 miesiące temu
Joanna Kurska - nie mam żadnych związków z Jackiem Kurskim, wszak jego prawowita małżonka ma na imię Monika.
Cccc
3 miesiące temu
Jak ich widzę to .......
Maja
3 miesiące temu
Nie utożsamiam się z takimi ludźmi
Lillka
3 miesiące temu
ale że kogoś to jeszcze dziwi???
Sąsiadka
3 miesiące temu
Dlaczego pudel nie pisze, że dwóch synów ojcu przekazała jak rzeczy. Zachowuje się jakby miała tylko córkę z Kurskim. Matka roku🤮
...
Następna strona