Trwa ładowanie...
Przejdź na
Kamil Kozłowski
Kamil Kozłowski
|

Joanna Opozda i Katarzyna Skrzynecka POMSTUJĄ na plany Rafała Trzaskowskiego w stolicy: "KATASTROFA"

307
Podziel się:

Rafał Trzaskowski zaprezentował kolejne działania dotyczące modernizacji centrum stolicy. Plany zazielenienia serca miasta kosztem usunięcia niezwykle istotnego przejazdu budzą obawy mieszkańców Warszawy. Głosy niezadowolenia płyną również od celebrytów.

Joanna Opozda i Katarzyna Skrzynecka POMSTUJĄ na plany Rafała Trzaskowskiego w stolicy: "KATASTROFA"
Plany Rafała Trzaskowskiego mocno podzieliły mieszkańców Warszawy. Zareagowały m.in. Skrzynecka i Opozda (AKPA)

Warszawa nieustannie zmienia się na naszych oczach. Jej włodarz, Rafał Trzaskowski, od początku swojej prezydentury dąży do rozbetonowywania miasta, podejmując wszelkie działania, by stało się ono najbardziej zieloną stolicą Europy. Wzbogacanie elementami roślinnymi ulic i skwerów zostało w większości pozytywnie odebrane przez mieszkańców.

Schody zaczęły się w momencie poważnej ingerencji w wiecznie zakorkowane centrum. Podczas zorganizowanej w tym tygodniu konferencji prezydent Warszawy zapowiedział podzieloną na etapy gruntowną modernizację Śródmieścia. Przejeżdżający tamtędy kierowcy zwrócili uwagę na potencjalny paraliż komunikacyjny.

Kontrowersyjne zmiany w sercu Warszawy. Rafał Trzaskowski uspokaja mieszkańców

Stołeczny ratusz zapowiedział powstanie trzech nowych miejskich placów oraz posadzenie szpalerów kilkudziesięciu drzew. Celem zwizualizowania planowanych na najbliższe miesiące zmian Rafał Trzaskowski zamieścił na swoich profilach społecznościowych porównanie obecnego stanu rzeczy z projektem odnowionego centrum Warszawy.

Zmian w sercu stolicy ciąg dalszy. Trwa przetarg na przebudowę ulic Złotej, Zgoda i okolic. Dziś nie jest to przestrzeń godna centrum nowoczesnej europejskiej metropolii. Dlatego odzyskujemy ją dla Was - warszawianek i warszawiaków. Tak, żeby była zielona, przyjazna, dostępna. Dla wszystkich - zapowiedział.

Nie wszystkich przekonały zapewnienia prezydenta oraz ujęte na fotografiach różnice widoczne gołym okiem. Obawy wyraziła m.in. Katarzyna Skrzynecka, która zwróciła uwagę na spore trudności z dojechaniem do swojego miejsca pracy.

Miejmy tylko nadzieję, Panie Prezydencie, że nikomu z Działu Zagospodarowania Terenu i Projektowania nie przyjdzie przypadkiem do głowy, by zlikwidować jedyny przejazd do zawracania pod ul. Marszałkowską. Byłaby to katastrofa w komunikacji dla kierowców na tej wysokości centrum miasta! Pracuję tam grając w teatrze i mam nadzieję, że nikomu nie przyjdzie do głowy tak katastrofalny pomysł sparaliżowania komunikacji miasta w kierunku Mokotowa - napisała przejęta aktorka.

Zdaje się jednak, że przed dodaniem komentarza gwiazda programu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" nie zapoznała się z wcześniejszymi deklaracjami o zasypaniu tunelu i utworzeniu dwóch naziemnych przejść dla pieszych. Rafał Trzaskowski osobiście rozjaśnił jej wątpliwości.

Mamy świadomość, że to ważne, dlatego zawracanie na ul. Marszałkowskiej będzie na powierzchni - na wysokości obecnego tunelu - odpowiedział prezydent stolicy.

Swoje trzy grosze wtrąciła również Joanna Opozda, dołączając do grona osób, które sceptycznie podchodzą do nowych pomysłów warszawskiego ratusza.

No nie wiem... ja tam parkuję często - podzieliła się z internautami.

W odróżnieniu od starszej koleżanki po fachu, jej wpis został pominięty przez polityka. Doczekała się za to uszczypliwych odpowiedzi internautów, którzy zasugerowali aktorce przejście na komunikację zbiorową lub przesiadkę na rower. Ci bardziej zgryźliwi zażartowali, że "skoro Asia tam parkuje, to trzeba wycofać przetarg".

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(307)
warszawianka
3 miesiące temu
a plac wokół Pałacu Kultury beton i syf z gilem. Dlaczego za to się nie weźmie zamiast zaczynać kolejną budowę. Plac na Rozdrożu rozkopany, cały Mokotów sparaliżowany wszędzie budowa! stare drzewa powycinane! park Morskie Oko zaniedbany. Takiego koszmaru już dawno w Warszawie nie mieliśmy.
Iga
3 miesiące temu
Eko-sreko. To są pseudo ekologiczne pomysły. Z prawdziwa ekologią nie mają nic wspólnego.
Viola
3 miesiące temu
Ja jestem za! To miejsce jest tak brzydkie, tak zaniedbane, wręcz slamsowe. A że pani Iksińska będzie miała utrudniony nieco dojazd do teatru, to... mała cena za tak fajną zmianę.
Sawa
3 miesiące temu
Ooo! Ekspertki się znalazły… od wszystkiego
turysta
3 miesiące temu
w centrum jakieś drzewa sadza po 15 tysi jedno z niemiec sprowadzone a na peryferiach masowo zabudowują lasy !!!! wawer, wesoła, białołęka to jeden wielki plac budowy w lasach !!!
Najnowsze komentarze (307)
helooo?
3 miesiące temu
uwaga nigdy wiecej nie bedzie juz tanca z gwizdami jezeli krolikowska przejdzie dalej
fotomodelka
3 miesiące temu
no joanna ma normalna urode
ty wiesz
3 miesiące temu
stop stalker prosze
Wrocław
3 miesiące temu
Iza w ciąży
Wrocław
3 miesiące temu
Harpia zalana
Wrocław
3 miesiące temu
Będzie kolejny mały króliczek
What
3 miesiące temu
Joanna Opiozda ma no taką normalną urodę ,a ta Skrzynecka to jak z horror
What
3 miesiące temu
Joanna Opozda ma no taką normalną urodę ,a ta Skrzynecka to jak z horroru coś potwornego
reg
3 miesiące temu
niech ktos zabierze Katarzynie kredki!
Fogs
3 miesiące temu
Dolny Mokotów pokazuje środkowy palec Panu Trzaskowskiemu i jego doradcom.
Dorota
3 miesiące temu
Jako mieszkanka Mokotowa dodam jeszcze, że rozkopana dzielnica przez niekończącą się budowę tramwaju, to horror. Tu się nie da normalnie funkcjonować. Przyszli, rozpiździli wszystko i tyle. Na kozę nawet zagłosuję, byle nie na niego. JUŻ nie.
Zoja
3 miesiące temu
Sam ten pan to katastrofa!
Arne
3 miesiące temu
To jest sztuka: Najpierw "rękami" HGW zabetonować Warszawę a teraz "ręcami" RT przywrócić zieleń. Wyznawcy DT (zbawcy na białym koniu) pieją z zachwytu jaka ich partia jest cudowna, jeszcze tylko pomalować trawę na zielono i będzie jak w raju (mimo, że w niego nie wierzą).
MWK
3 miesiące temu
Dlatego temu panu już dziękujemy. Każdy lepszy niż on. Poprzednio na niego głosowałem ale już tego błędu nie popełnię. Zachęcam do glosowania przeciwko panu Trzaskowskiemu.
...
Następna strona