Trwa ładowanie...
Przejdź na
Goss
|
aktualizacja

Justyna Pochanke wprost o Kościele i jego "flircie z władzą": "Mam dosyć dyskusji o życiu poczętym i PŁACZĄCYCH ZARODKACH"

369
Podziel się:

Justyna Pochanke w wywiadzie wzięła na celownik kler i rządzących, którzy zgotowali kobietom aborcyjne piekło. "Dla Kościoła i polityków wiernych Kościołowi mam propozycję: zamiast zaglądania Polkom pod kołdrę, proszę zajrzeć pod sutanny" - apeluje.

Justyna Pochanke wprost o Kościele i jego "flircie z władzą": "Mam dosyć dyskusji o życiu poczętym i PŁACZĄCYCH ZARODKACH"
Justyna Pochanke bierze na celownik władzę, Kościół i decyzję TK w sprawie aborcji (AKPA)

Justyna Pochanke na zawsze zapisała się w pamięci widzów jako prowadząca główne wydanie "Faktów" TVN. Dziennikarka stała się twarzą stacji i cieszyła się sporą sympatią, jednak w 2020 roku postanowiła rozstać się z firmą, pod której skrzydłami zdobyła sławę. Wraz z utratą posady prowadzącej Pochanke skupiła się na innych aktywnościach i gościła w mediach coraz rzadziej.

Justyna Pochanke powraca z głośnym wywiadem. Mówi m.in. o aborcji

Jednocześnie Justyna Pochanke nigdy nie należała do osób, które boją się wyrażać swoje zdanie. Teraz ponownie dała temu wyraz w rozmowie z "Newsweekiem", gdzie ukazał się z nią obszerny wywiad. Dziennikarka nie kryje, że ma o rządzących nie najlepsze zdanie, a niesławne orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego jest dla niej skandalicznym przykładem tego, jak władza dziś traktuje kobiety.

Banda starych dziadów, małych ajatollahów zgotowała kobietom piekło. Trzyma rękę na kobiecym gardle i brzuchu - grzmi już z okładki.

W wywiadzie dla tygodnika Pochanke wróciła myślami do sprawy pani Izabeli z Pszczyny, która wstrząsnęła opinią publiczną. Nie ukrywa, że los, który zgotowali jej pomysłodawcy i osoby aprobujące to orzeczenie, był niezwykle okrutny.

Umarła jako ofiara tej strasznej ustawy. Czasami myślę, że powinniśmy urządzać miesięcznice w dniu jej śmierci. Przypominać władzy tę dziewczynę, która umarła na jej rękach. To mogła być moja albo twoja córka. Leżała w szpitalu, a obok stało pięciu Poncjuszów Piłatów, którzy umyli ręce. Umarła w imię ustawy napisanej przez czyścicieli cudzych sumień - mówi.

Jednocześnie Justyna opowiedziała się jako zwolenniczka dopuszczalności aborcji do 12. tygodnia ciąży.

Mam pełne zaufanie do Polek, to nie są samice pożerające swoje młode. Każda kobieta wie, że aborcja to dramatyczna decyzja - zaznacza.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Konflikt Smaszcz i Janachowskiej oraz Anna Wendzikowska zaprasza na kakao

Justyna Pochanke krytycznie o Kościele. Ma dość jego "flirtu z władzą"

Innym tematem, który Pochanke poruszyła w trakcie wspomnianej rozmowy, jest jej stosunek do Kościoła. Na pytanie o to, co najbardziej jej się nie podoba w postępowaniu duchownych, odpowiada, że "flirtowanie z władzą".

O Kościele mogę powiedzieć krótko: niech trzyma się z daleka od państwa, od prawa i od Polek. Mam już dosyć dyskusji o płaczących zarodkach i życiu poczętym - stwierdza wprost.

Jej zdaniem Kościół nie powinien mieszać się w sprawy światopoglądowe, a jeśli chce to robić, to powinien zacząć od siebie.

Dla Kościoła i polityków wiernych Kościołowi mam propozycję: zamiast zaglądania Polkom pod kołdrę, proszę zajrzeć pod sutanny. Tam jest się z czego rozliczać, jest z czego robić rachunek sumienia i to stamtąd dochodzi płacz dzieci, a nie od zarodków.

Zgadzacie się z nią?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(369)
BetiCo
3 miesiące temu
Zgadzamy się!!!
Parias
3 miesiące temu
Zaimponowała mi W pełni ja popieram 👍
Abc🌺
3 miesiące temu
Wszyscy komentują a nikt nic nie robi…
Magda
3 miesiące temu
Popieram !!
Sarcastic
3 miesiące temu
W sumie jak większość. Tylko jak oddzielić kosciol od państwa, żeby każde żyło swoim życiem i sumieniem. Fanatyzm niektórych ludzi jest straszny.
Najnowsze komentarze (369)
@wojciechzagl...
2 miesiące temu
Flirt z władzą 1 ale czy Pani wie że władzę ma sekta Opus Dei ?
Kobieta
3 miesiące temu
Jaki mężczyzna będzie chciał taką aborcjonistę?Tylko taki sam co chce zabić dziecko.Dziecko należy do obojga nie tylko matki.
A kogo
3 miesiące temu
obchodzi, czego Pochanke ma dość? Kościół realizuje swoją misję i kieruje się przykazaniem Boga - Nie zabijaj ! Ma do tego moralne prawo, do którego nikogo nie zmusza bo każdy ma wolną wolę. Feministkom nikt nie zabrania maszerować pod hasłem - Aborcja prawem kobiety !. Mamy demokrację .
Ktos
3 miesiące temu
Mam dosc skrzeczących aborcjonistek pobierajach 500+ 300+ Do roboty skrobaczki!
Lala
3 miesiące temu
Brawo popieram!!!
Puknij się w ...
3 miesiące temu
5 lekarzy stało zamiast ratować życie matki, czy ktoś to słyszy???? W ustawie zapis dotyczący ratowania życia matki nie zmienił się!!! Ci lekarze poświęcili dziewczynę z premedytacja żeby autorytety mogły perorowac jak Pochanke!!!! To jest klasyczna metoda manipulacji, postawić tak zwany autorytet nad kłamstwem!!! Tak samo dobry jest Bodnar powielający kłamstwa o rzekomych strefach wolnych od lgbt!!!
Inn
3 miesiące temu
Bardzo słusznie. Dajmy kobietom wybór, a państwo niech zrobi wszystko, żeby posiadanie dzieci, zwłaszcza niepełnosprawnych nie bylo w Polsce przepustką do życia w skrajnej nędzy i niewoli
Annas
3 miesiące temu
Najwięcej do powiedzenia o kościele mają ci, którzy do niego nie chodzą.
gosc
3 miesiące temu
bo tak sie rzeczy maja
Fila
3 miesiące temu
Kobiety do urn wyborczych. Ajatollaha i jego armię odwalic od koryta, wybierzmy wolność i Europejskość
Mania
3 miesiące temu
Pohanke zbierasz punktciki u POcow?A co z mobbingiem w TVN może o tym coś napiszesz
Joanna
3 miesiące temu
12 tydzień ciąży w ktòrym jes,cze można dokonać aborcji to nie zarodek tylko dziecko ktòre ma wykształcone organy potrafi ssać już kciuk.Pani Pochanke proszę nie przyznawać się że skończyĺa pani liceum Stefana Batorego.
Nata
3 miesiące temu
Ja nie kupię tych bredni Pochanke. Słabe to ! 👎
Jihnny
3 miesiące temu
Czy to aby kolejna która nie może mieć Dziecka ? Drwić z poczętego życia a potem przed śmiercią latać do kościoła i szukać przebaczenia za skrobanki
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie