Trwa ładowanie...
Przejdź na
Goss
Goss
|

Kamerzysta tłumaczy się z afery z podkładem i publikuje dowód przelewu: "Bit został W PEŁNI OPŁACONY"

26
Podziel się:

Youtuber i "dobry znajomy" Lorda Kruszwila postanowił odnieść się do zarzutów amerykańskiego producenta.

Kamerzysta ustosunkował się do wczorajszych zarzutów.
Kamerzysta ustosunkował się do wczorajszych zarzutów. (Instagram.com)

Kamerzysta to jeden z tych polskich youtuberów, który od jakiegoś czasu próbuje swoich sił także w świecie muzyki. Choć jeszcze do niedawna kontrowersje były jego głównym medialnym paliwem, to wyraźnie nie był zadowolony z tego, że znalazł się w czwartek w centrum kolejnego skandalu. Tym razem poszło o rzekome przywłaszczenie bitu producenta ze Stanów Zjednoczonych, który poprosił o pomoc użytkowników serwisu Reddit.

W swoim poście amerykański producent twierdził, że Kamerzysta podobno nie wykupił praw do jego podkładu, ani nie wskazał go jako autora bitu. Autor nie wykluczał nawet, że może dochodzić swoich praw w sądzie, jednak wyraźnie liczył na polubowne załatwienie sprawy. Teraz Kamerzysta odniósł się do tej palącej kwestii w serii nagrań opublikowanych na Instastories.

"Właśnie dzwonił do mnie kolega i doszła mnie informacja, że niby bezpodstawnie wykorzystałem podkład muzyczny Enksa, co nie jest oczywiście prawdą. Bit został w pełni opłacony" - twierdzi Kamerzysta w jednym z filmików.

W dalszej części wypowiedzi youtuber apeluje, aby weryfikować takie informacje, co sami, przed publikacją tekstu, próbowaliśmy zresztą wielokrotnie uczynić. W tym przypadku jest jednak podstawowy warunek - trzeba odebrać telefon...

"Radzę weryfikować dane rzeczy, jest mi przykro, że takie rzeczy zaczynają się dziać. Takie rzeczy zawsze zaczynają się dziać, kiedy chodzi o duże pieniądze, wysokie wyświetlenia" - mówił.

Chwilę później Kamerzysta opublikował potwierdzenie wykonania przelewu jako dowód dokonania płatności za bit. Zaznaczył też, że producent podkładu muzycznego nie mógł liczyć na żadną wzmiankę, bo... nie wymagała tego umowa.

"Bicik oczywiście został w pełni opłacony, a to, że producent nie został oznaczony - nie został oznaczony, bo nie ma tego w umowie. Przykro mi" - skwitował.

Co ciekawe, godzinę później youtuber opublikował kolejne nagrania, na których skarży się, że to on stał się w tej sytuacji ofiarą. Wszystko przez to, że podobno nie zobaczy ani złotówki z zysków z piosenki Doskonała. Te mają bowiem w całości trafić do właściciela praw autorskich.

"Kochani, żeby było jeszcze śmieszniej - właściciel praw autorskich przejmuje w pełni zarobki z piosenki, a to ja powinienem zarabiać, bo opłaciłem licencję. Tak z tego wychodzi, opłaciłem licencję, więc to ja jestem prawowitym właścicielem utworu. W pełni, bo tak jest zawarte w umowie. (...) Nie dość, że zapłaciłem za bit, zostałem oskarżony o kradzież, to jeszcze zostałem okradziony" - żali się na nagraniach.

Kamerzysta postanowił także zdementować plotki, jakoby zapłacił za bit dopiero w momencie ujawnienia sprawy.

"Dużo osób oskarża mnie o to, że niby rzekomo zapłaciłem za bit dopiero w momencie, kiedy facet oskarżył mnie o kradzież, co oczywiście nie jest prawdą. Data publikacji piosenki miała miejsce 29 grudnia, a ja zapłaciłem za bit 29 grudnia, czyli w ten sam dzień. Data zaksięgowania przelewu była 31 grudnia, więc po prostu mógł nie dostać tego przelewu. Stąd taki, a nie inny post, bo przez 2 dni po prostu ten przelew wisiał" - tłumaczył.

Do sprawy odniósł się też autor bitu, który napisał, że sprawa podobno została już osobiście wyjaśniona. Podziękował też za pomoc i wsparcie.

Rozmawiałem z Kamerzystą. Zapłacił za prawa do podkładu oraz zgodził się na odpowiednie oznaczenie i przekazanie zysków z utworu. (...) Dziękuję za pomoc i porady w tym temacie. Bardzo to doceniam - napisał rzeczony użytkownik serwisu Reddit.

Odetchnęliście z ulgą?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(26)
Anna S
4 lata temu
W sumie to racja leży po stronie Kamerzysty. Raperzy od zawsze kupowali podkłady, mało jest tych, którzy sami są producentami. Producent wystawiając podkład muzyczny na stronę dostaje pieniadze za sprzedanie utworu a zysk z już nagranego numeru powinien przypadac dla rapera.
Mon
4 lata temu
O kim wy piszecie. Nie jestem stara a nie ogarniam. Jakis koles bez twarzy. Nie mam pojęcia kto to.
Kolega Kolegi
4 lata temu
To ten sam co dzieciaki naciągał na płatne suby?
Kasia
4 lata temu
Proponuję stworzyć coś swojego, a nie nabywać za pieniądze, wtedy nikt nie będzie oskarżać, że przelewu nie było
Ola
4 lata temu
Jak by nie patrzeć racja jest po stronie kamerzysty. Ale z tym że zarobki z piosenki dostaje autor bitu to przesada, powiniendostac kamerzysta, bo jeśli nie to po co w takim razie ma w ogóle nagrywać piosenkę jeśli i tak zarabia na niej ktoś inny? Żeby nie bylo, gardzę zachowaniem kruszwila, ale racja jest tym razem po stronie kamerzysty.
Najnowsze komentarze (26)
Tak tak ja
4 lata temu
ALE Z WAS IMBECYLE SŁUCHAJCIE CO PISZE PUDELEK TO DALEKO ZAJDZIECIE KUŹWA
Ekipa kXk
4 lata temu
XDD ale poje ludzie
BOLO
4 lata temu
Wypier... z tymi Patusami kto to ogląda ludzie opamietajcie się życie to nie fotki na INSTA czy YT świąt ma wieksze problemy (Iran.Australia.itp)
Łeb
4 lata temu
Moja siostra również kupowała licencję na bity. I dopiero potem pod to tworzyła i nagrywała. A i zawsze pisała w nawiasie kto jest producentem ponieważ to jest wymagane. Wykup licencji oznacza, że możesz coś wykorzystać a nie, że nabywasz prawa i jest to twoje.
Hahah
4 lata temu
Uuuuu nalot fanów na Pudelku...
Kukurydza
4 lata temu
On na zywo jest tragiczny. Wyszukajcie sobie komentarzy po jego wystepie na gali fame mma. Wygwizdali go
Zuza
4 lata temu
Nie znam i bardzo sie z tego cieszę!
Olka
4 lata temu
Dajcie z nim spokoj, zapomnieliście jak wyłudzał pieniądze ?
adam
4 lata temu
Misiaczku, opłacenie licencji nie sprawia, że stajesz się właścicielem praw do utworu. Możesz tylko z niego korzystać.
Kolega Kolegi
4 lata temu
To ten sam co dzieciaki naciągał na płatne suby?
Wycofac
4 lata temu
Na miejscu kamerzysty za tą chamowe tego faceta wycofała bym piosenkę Doskonała i nagrała ja z innym bitem. Przynajmniej nie dałby temu frajerowi zarobić. Trudno więcej roboty ale zrobiłabym tak. Żeby się przejechał na własnej podłości.
Xddd
4 lata temu
Żeście się troche spóźnili
Ale ujnia
4 lata temu
Ale spójrzcie jaka manipulacja Enksa. Ledwo w dzień po premierze utworu narobił szumu, a kiedy zobaczył że przelew był wysłany na czas to nawet tego nie napisał że "sory użytkownicy Reddit narobiłem szumu a przelew poszedł, pieniądze były księgowane przez bank". Nie. On napisał "sprawa została wyjaśniona" tak jakby pogadał z kamerzysta i wymusił na nim zapłatę. Typowe podłe zachowanie dla rozgłosu prawdopodobnie po raz pierwszy ktoś kupił od niego bit i miał spine dpy żeby się na tym wybić. Typowa podłość i chamowa
Ola
4 lata temu
Jak by nie patrzeć racja jest po stronie kamerzysty. Ale z tym że zarobki z piosenki dostaje autor bitu to przesada, powiniendostac kamerzysta, bo jeśli nie to po co w takim razie ma w ogóle nagrywać piosenkę jeśli i tak zarabia na niej ktoś inny? Żeby nie bylo, gardzę zachowaniem kruszwila, ale racja jest tym razem po stronie kamerzysty.