Trwa ładowanie...
Przejdź na
Unicorn
|

Kim Lee nie żyje. Słynna polska drag queen miała koronawirusa

106
Podziel się:

Kim Lee, ikona polskiej sceny drag, zmarła wskutek zakażenia Covid-19. Ostatni miesiąc spędziła w szpitalu.

Kim Lee nie żyje. Słynna polska drag queen miała koronawirusa
Nie żyje Kim Lee (Instagram)
bESNDLeJ

W sobotę media obiegła smutna wiadomość o śmierci Kim Lee. Jedna z najsłynniejszych polskich drag queen miała koronawirusa, przez miniony miesiąc była nieprzytomna i podłączona do respiratora. W ostatnich dniach przebywała w stanie śpiączki farmakologicznej.

O śmierci Andy'ego Nguyena, bo tak brzmi prawdziwe nazwisko Kim Lee, poinformował portal Queer.pl.

Z piątku na sobotę dotarła do nas wyjątkowo smutna wiadomość: odeszła od nas wspaniała artystka drag queen i oraz ikona polskiej społeczności LGBTQ Kim Lee a wraz z nią Andy – empatyczny i tryskający serdecznością, dowcipem i elokwencją człowiek, który od 18 lat wcielał się w rolę Kim - napisano na portalu.

bESNDLeL

Andy Nguyen urodził się w Hanoi, od lat 90. mieszkał jednak w Warszawie, gdzie studiował fizykę jądrową, posiadał też polskie obywatelstwo. Stworzona przez niego drag persona na przestrzeni lat stała się jedną z najsłynniejszych polskich drag queens. Kim Lee miała na koncie liczne występy w filmach, telewizji, teatrze i teledyskach. Aktywnie brała również udział w demonstracjach.

Pudelek składa kondolencje rodzinie i bliskim.

bESNDLeR
bESNDLfm
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(106)
Greg
12 miesięcy temu
Każda smierć jest tragedia, ale inaczej jednak obiera się smierć osoby, która ma tyle lat co Ty a inaczej 95- letniej osoby, której życie w ostatnich latach to mordęga i tacy ludzie sami często modlą się o smierć. Niech spoczywa w Pokoju, mam nadzieje ze Bóg przyjmie go do swojego królestwa. Był super człowiekiem. Niezwykle bystrym fizykiem jądrowym i człowiekiem o ścisłym, analitycznym umyśle. I ta druga cześć jego osobowości - tak wielu bulwersująca obrzydzajaca itp. Myślcie sobie, co chcecie takie Wasze prawo. Ale w swych drag qeenowym wydaniu nikogo nie krzywdził (czasem kabaretowal ale bez obrażania). Był przezabawny, pomocny i niezły dryg aktorski. Można go nie lubić, jak każda inna osobę. Niemnie, darujcie sobie wpisy, ze zmarł - bo zasłużył na to, za to „kim był”.
Nika
12 miesięcy temu
Przykre niech spoczywa w spokoju
Luu
12 miesięcy temu
Smutna wiadomość
bESNDLfn
Ela
12 miesięcy temu
Wyrazy współczucia dla wszystkich, którzy znali Kim. Żal 😪
Meg
12 miesięcy temu
Fizyka jądrowa, poczucie humoru i elokwencja, kolorowy ptak, takich w Polsce wielu nie chce 😞 Szkoda, straszna choroba.
Najnowsze komentarze (106)
Hmm
11 miesięcy temu
On nie był przypadkiem w jednym z odcinków Królowe Życia??
ALAJ
11 miesięcy temu
Szkoda człowieka
Samski
11 miesięcy temu
Dlaczego nikt nie wspomniał o tym wcześniej, że ma wirusa. Dziwne jest to że mówią że ktoś znany ma wirus i wychodzi z tego, albo jak ktoś znany umrze to mówią że to miał, a wcześniej zero wzmianki...
Bialystok
11 miesięcy temu
Żal, wyrazy współczucia dla rodziny, był tu u nas na konferencji zabierał głos w sprawie społeczności LGBT, wzbudził nasz podziw i sympatie. Szkoda... ta informacja jest wstrząsająca i bardzo smutna:-(
nveojrhong
11 miesięcy temu
Komentującym tutaj życzę, aby byli choć w połowie tak dobrymi ludźmi jak Kim. Świat byłby wtedy pięknym miejscem.
Marek
11 miesięcy temu
Niech spoczywa W pokoju! Na bank jej tam lepiej niz zyc W Polsce! [*]
A..
11 miesięcy temu
W przyszłym roku mieliśmy razem wystąpić na jednej scenie. :(((
Math
11 miesięcy temu
Hiv + covid= 0 szans
bESNDLff
Cek
11 miesięcy temu
Szkoda
Chętna
11 miesięcy temu
co będzie z jego kieckami, bo podobno jest ich TYSIĄC w magazynie
Nick
11 miesięcy temu
Lekarze dostali oficjalny zakaz stosowania amantadyny w leczeniu covida, apteki dostały zakaz sprzedawania amantadyny do leczenia innych schorzeń niż te, do leczenia których była wykorzystywana dotychczas i nakaz wprowadzenia reglamentacji ilości sprzedaży. Doktor Bodnar, który nagłośnił temat, ma na karku rzecznika odpowiedzialności zawodowej i oficjalny, kategoryczny zakaz stosowania amantadyny do leczenia covida. Przyczyna? Dwie: pierwsza - lek działa, druga - opakowanie 30 sztuk tabletek kosztuje ok. 20 zł w pełnej 100% odpłatności i nie da się jej opatentować, więc droższa już nie będzie. Lek jest stosowany od lat 60, przed wprowadzeniem na rynek został gruntownie i kompleksowo przebadany, w odróżnieniu od szczepionek, które chcą nam teraz aplikować (standardowo szczepionkę bada się minimum 2 lata, ta powstała w ok. pół roku), a za które odpowiedzialności nie chce brać nawet producent, co zastrzega sobie w umowach tak ochoczo podpisywanych przez wszystkie rządy. Nawiasem mówiąc, rządy też nie ponoszą za nie odpowiedzialności, a ustawa "o dobrym samarytaninie" zwalnia z wszelkiej odpowiedzialności także lekarzy, którzy będą nas szczepić. Argument zaś, że leku nie można stosować, bo "nie przeszedł badań" jest argumentem zbrodniarzy rękami i nogami broniącymi interesów koncernów farmaceutycznych kosztem życia Polaków. Ta "pandemia", mimo że potwornie przejaskrawiona, pociągnęła za sobą śmierć tysięcy ludzi również w Polsce, w tym kilku tysięcy na samego wirusa, ale dużo więcej z powodu szaleństwa które opanowało służbę zdrowia - tych śmierci można było uniknąć, gdyby po pierwszych sygnałach o skuteczności amantadyny przeprowadzono testy kliniczne i po oficjalnym potwierdzeniu jej skuteczności (nieoficjalne, od stosujących ją lekarzy, jest już od miesięcy), przywrócono przedcovidową normalność. Tymczasem lekarzom i naukowcom domagającym się rzeczowej dyskusji, grozi się PRZESŁUCHANIAMI! Jeśli to co opisałem wyżej nie jest zbrodnią ludobójstwa to nie wiem, co nią jest.
wawa
11 miesięcy temu
Co nas obchodzą z/b/o/czeńcy?
Lempard
11 miesięcy temu
"Uczestniczył w demonstracjach" i tak zabił siebie i naraził innych na śmiertelne niebezpieczeństwo. Szkoda człowieka, ale za uczestnictwo w demonstracjach w czasie pandemii należy mu się nominacja do "nagrody darwina" tym bardziej, że jego ta sprawa nie dotyczyła a jakby się starał to i tak chcianego czy niechcianego dziecka by nie urodził.
widz
11 miesięcy temu
47lat to nie wiek by umierać. Szkoda każdej osoby. Wyrazy współczucia dla bliskich .
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bESNDLfY
bESNDLfZ
bESNDLga
bESNDLgb
bESNDLgc
bESNDLfH