Trwa ładowanie...
Droppa
|
aktualizacja

Kim Z ZAWODU są członkowie rodzin królewskich? Księżna Szwecji pracowała W SZPITALU, a duński książę jest modelem... (ZDJĘCIA)

60
60
Podziel się

Wielu royalsów niemogących liczyć na status "aktywnego członka rodziny królewskiej" zbudowało imponujące kariery. Znajdziemy tu medalistkę olimpijską, projektanta mebli, a nawet rolnika i modela. Zarabiać na siebie muszą też formalni eksroyalsi, Meghan Markle i książę Harry.

1
 / 16
Kim Z ZAWODU są członkowie rodzin królewskich? Księżna Szwecji pracowała W SZPITALU, a duński książę jest modelem... (ZDJĘCIA)
Kim Z ZAWODU są członkowie rodzin królewskich? Księżna Szwecji pracowała W SZPITALU, a duński książę jest modelem... (ZDJĘCIA)
Kim z zawodu są członkowie europejskich rodzin królewskich? (fot. Getty)
0
0

Choć jeszcze nie do końca wiadomo, jakim królem okaże się ostatecznie Karol III, już mówi się, że nowy monarcha zamierza znacznie okroić przywileje rodziny królewskiej, do absolutnego minimum ograniczając liczbę aktywnie "pracujących członków rodziny królewskiej", którym jest z tego tytułu wypłacane odpowiednie wynagrodzenie. Oznacza to poniekąd, że jeszcze więcej Windsorów niż dotychczas będzie musiało pójść do normalnej pracy. Na szczęście po porady w kwestiach zawodowych zawsze mogą się udać do nieco bardziej doświadczonych rodaków.

Na polu zawodowym fantastycznie od lat radzą sobie dzieci księżniczki Anny, która sama ponoć miała zażądać, aby jej pociechy nie uzyskały przy narodzinach tytułów książęcych. Peter Phillips i Zara Tindall na co dzień stronią od skandalów, zajmując przy tym wysokie stanowiska w spółkach zajmujących się sportem. Niewątpliwie cieszy to Annę, która sama znana jest ze swej wielkiej miłości do jeździectwa.

Wcale nie gorzej od kuzynostwa wypadają córki księcia Andrzeja. EugeniaBeatrycze zdobyły solidne wykształcenie i dziś realizują się jako szychy na londyńskiej scenie nowoczesnych technologii i handlu sztuką.

Swoimi pracującymi royalsami pochwalić się też mogą pozostałe rody królewskie Europy. Najciekawiej prezentuje się Holandia. Król Wilhelm-Alexander pracował ponoć jako pilot już nawet po wstąpieniu na tron!

Zobaczcie, kto jeszcze z royalsów musiał zakasać rękawy i jak zwykły śmiertelnik pójść do pracy. Czyja ścieżka kariery zaskoczyła Was najbardziej?

2
 / 16
Peter Phillips

Pierworodny księżniczki Anny i zarazem jeden z najprzystojniejszych Windsorów - Peter Phillips - nie został księciem, ponoć ze względu na życzenie swojej matki, która chciała zapewnić swym dzieciom normalny start w życie.

Phillips kształcił się w zakresie nauki o sporcie na Uniwersity of Exeter, który ukończył w 2000 roku. Na jego profilu na LinkedInie możemy przeczytać, że niedoszły książę pracował przez ostatnie 20 lat na wielu pozycjach. Doświadczenie zbierał między innymi w firmach Jaguar, Williams Racing, a nawet Royal Bank of Scotland. Od 2012 roku Phillips spełnia się jako "managing director" w firmie zajmującej się ogólnie pojętym "sportem i rozrywką" - SEL UK Ltd. Ma być odpowiedzialny m.in. za organizowanie światowej renomy wydarzeń sportowych w Londynie.

3
 / 16
Zara Tindall

Córka księżniczki AnnyZara Tindall - już w dzieciństwie zaraziła się od mamy miłością do jeździectwa. Podobnie jak ona wystąpiła w brytyjskiej reprezentacji na Igrzyskach Olimpijskich (w 2012 roku). Nawet udało jej się wygrać srebro! W międzyczasie Tindall stała się dyrektorem toru jeździeckiego w Cheltenham, gdzie dalej z powodzeniem może realizować swoje pasje.

4
 / 16
Duński książę Joachim

Jako że Joachmiowi raczej nie grozi wstąpienie na tron Danii, młodszy syn królowej mógł w spokoju rozwijać swoje pasje. Książę przez długi czas pracował na roli i nawet wykształcił się w kierunku agroekonomii. Po drodze przeżył co prawda romans z karierą w armii, jednak ostatecznie wrócił do swego prawdziwego powołania. Obecnie skupia się przede wszystkim na operacjach dotyczących duńskich upraw oraz leśnictwa.

5
 / 16
Duński książę Nikolai

23-letni książę Nikolai, syn księcia Joachima, pełen rozkwit kariery ma dopiero przed sobą, jednak już teraz dał się poznać szerszej publiczności jako wzięty model na największych wybiegach świata mody. Młodzieniec wystąpił m.in. u Diora, choć, jak sam przyznaje, nie przywiązuje zbyt wielkiej wagi do modelingu i traktuje to głównie jako tymczasową pracę. W międzyczasie chłopak kształci się na biznesmena w Copenhagen Business School.

6
 / 16
Szwedzka księżna Zofia

Księżna Zofia zaskarbiła sobie uznanie poddanych, gdy z własnej woli zaangażowała się do pomocy w szpitalu podczas największego kryzysu pandemii COVID-19. Księżna miała w tym celu ukończyć intensywny kurs przygotowawczy online, który przygotował ją do pracy w jednym ze sztokholmskich szpitali. Naturalnie Zofia nie była w stanie wykonywać żadnych zabiegów na pacjentach, jednak aktywnie angażowała się we wspieranie personelu.

7
 / 16
Księżniczka Beatrycze

Również księżniczka Beatrycze - starsza córka księcia Andrzeja i Sarah Ferguson - nie załapała się na tytuł "pracującej członkini rodziny królewskiej". Sama musiała więc zawalczyć o swoją przyszłość. Zdobyła wykształcenie historyczne na Uniwersytecie Londyńskim, po czym rzuciła się w wir pracy. Przez jakiś czas pracowała jako analityk dla Sony, po czym otrzymała pozycję wiceprezydenta do spraw partnerstwa i strategii w firmie programistycznej Afiniti.

8
 / 16
Księżniczka Eugenia

W przeciwieństwie do starszej siostry księżniczka Eugenia włożyła całe swoje serce w nauki humanistyczne i sztukę. Na Newcastle University zdobyła tytuł naukowy z angielskiej literatury, historii sztuki i polityki. Po obronie w 2012 roku przeprowadziła się na krótko do Nowego Jorku, gdzie podjęła pracę w domu aukcyjnym.

Obecnie Eugenia realizuje się jako członkini zarządu londyńskiej galerii sztuki Hauser & Wirth. W jej obowiązkach leży organizowanie eventów i utrzymywanie kontaktu z artystami.

9
 / 16
Sarah Ferguson

Choć Sarah Ferguson oficjalnie przestała być członkinią rodziny królewskiej, gdy rozwiodła się z księciem Andrzejem, wielu wciąż uważa ją za pełnoprawnego "royalsa". Przez lata funkcjonowania w mediach niejednokrotnie opowiadała o swoich skromnych początkach jako sprzątaczka i kelnerka. Wszystko odmienił rzecz jasna bajkowy ślub z księciem.

Obecnie prowadzi jednocześnie kilka biznesów i jest autorką książek dla dzieci. Spod jej pióra wyszła również cała kolekcja autobiografii. Ponadto Ferguson aktywnie angażuje się w działalność charytatywną.

10
 / 16
Grecka "księżna" Marie-Chantal

Grecka rodzina "królewska" jest o tyle ciekawym przypadkiem, że choć Grecy od lat nie uznaje już jej panowania, ta niespecjalnie zdaje się tym faktem przejmować i wciąż korzysta z książęcych tytułów. Jedną z bardziej popularnych reprezentantek tego ciekawego klanu jest "księżna" Marie-Chantal, która na bazie swej popularności rozkręciła własną linię ubranek dla dzieci sprzedającą się w aż 45 krajach. Jak sama stwierdziła w wywiadzie z Vanity Fair, chcąc odciąć się od królewskich koneksji swojej rodziny, "księżna" nazwała swoją markę po prostu "Marie-Chantal", wspaniałomyślnie pomijając szlachecki tytuł.

11
 / 16
Książę Edward i hrabina Zofia

Dziś książę Edward I jego żona Zofia pracują już jako "pełnoprawni członkowie rodziny królewskiej" co oznacza, że są podpięci do królewskiej kasy. Nie zawsze to jednak tak wyglądało. Przed laty najmłodszy syn królowej Elżbiety II spełniał swoje pasje jako pracownik firmy teatralnej, podczas gdy jego małżonka prowadziła własną agencję PR.

Edward parokrotnie robił też podejścia do stania się pełnoprawnym producentem telewizyjnym. Chciał nagrywać o tym, co znał najlepiej, czyli o własnej rodzinie. Jego zapędy rozgniewały jednak wreszcie królową. Nie dość, że jego firma produkcyjna nie przynosiła praktycznie żadnych dochodów, to na domiar złego royalsi byli zdania, że członek ich własnej rodziny zaczął poniekąd kupczyć ich wizerunkiem. Decyzja mogła być tylko jedna, w 2001 Edward i Zofia odłożyli ambicje zawodowe na półkę, aby wesprzeć koronę.

12
 / 16
Księżniczka Norwegii Marta Ludwika

Z wykształcenia Marta Ludwika jest psychoterapeutką, choć niestety nigdy nie pracowała w zawodzie. Obecnie księżniczka realizuje się, produkując przedstawienia telewizyjne bazujące na norweskiej tradycji ludowej. Może się też pochwalić wydaniem książki dla dzieci.

13
 / 16
David Armstrong-Jones

Postać obca nawet dla wiernych fanów rodziny królewskiej, David Armstrong-Jones jest synem księżniczki Małgorzaty i fotografa Antony'ego Armstronga-Jonesa. Zamiast wdać się w rodziców, przez całe życie jak ognia unikał medialnego szumu. Całym sobą poświęca się natomiast wielkiej miłości, jaką jest dla niego produkcja mebli.

David miał zakochać się w sztuce meblarskiej, odwiedzając jeszcze jako dziecko gabinety swojego ojca. Po latach pod własnym nazwiskiem otworzył własną firmę produkującą meble. W przeszłości sam projektował i wykonywał niektóre modele, jednak obecnie woli dać pole do popisu młodym twórcom, którzy dla niego pracują.

14
 / 16
Księżna Michałowa z Kentu

Żona najstarszego kuzyna królowej Elżbiety II - księżna Michałowa Kentu, to prywatnie utytułowana pisarka, mająca na koncie między innymi książki historyczne i trylogię Anjou. Zanim oddała się sztuce pióra, księżna Michałowa pracowała jako dekoratorka wnętrz w założonej przez siebie firmie.

15
 / 16
Król Niderlandów Wilhelm-Alexander

Do naszego zestawienia załapał się także pełnoprawny król. Wilhelm-Alexander przez ponad 20 lat pracował w holenderskich liniach lotniczych KLM w roli pilota. Swoją pozycję utrzymał nawet po wstąpieniu na tron. Ponoć rzadko kiedy ktoś go rozpoznawał, gdy miał na sobie lotniczy uniform.

16
 / 16
Książę Harry i Meghan Markle

Lista byłaby oczywiście niekompletna bez naszych ulubieńców: księcia Harry'ego i Meghan Markle. Po zrezygnowaniu z pełnienia obowiązków wobec królowej para musiała znaleźć sobie zajęcie. Na pomoc przybyły wielkie amerykańskie koncerny medialne. Susseksowie podpisali ze Spotify kontrakt na serię podcastów opiewający na 25 milionów dolarów. Kolejny lukratywny kontrakt miał zostać podpisany z Netfliksem.

Dodatkowo Harry "dorabia sobie" jako twarz start-upu BetterUp Inc. z Doliny Krzemowej. Czym konkretnie się zajmuje? Ano "wpływa pozytywnie na życie ludzi". Cokolwiek miałoby to znaczyć.

KOMENTARZE
(60)
Członkowie
2 miesiące temu
rodziny królewskiej, ze względu na swoje pochodzenie, nigdy nie będą się martwić o pracę, bo są darmową reklamą dla każdej renomowanej firmy.
Żona
2 miesiące temu
Czy szezzlong dalej się relaksuje w hotelu?
Ssss
2 miesiące temu
Książę Michał z Kentu nie jest najstarszym kuzynem królowej Elzbiety. Jest nim jego brat książę Kentu Edward. Tłumaczyć też trzeba potrafić
Szczery
2 miesiące temu
Pudel, napisz o romansie Rafalali z Mariuszem.P. Kreuje się na ojca roku na instagramie, a tu takie smaczki wychodzą 😵
Joanna
2 miesiące temu
Muj monsz jest z zawodu dyrektorem
Najnowsze komentarze (60)
cebula
2 miesiące temu
Czyli oprocz krola niderlandow zadne z nich nie pracowalo i nie pracuje
xxx
2 miesiące temu
Czyli Harry i Megan po prostu sie opierniczają i zostali celebrytami.
xxx
2 miesiące temu
Czyli Harry i Megan po prostu sie opierniczają i zostali celebrytami.
Yeni
2 miesiące temu
Szacunek Wilhelm! Holendrzy są w ogóle super wyluzowani
Maja
2 miesiące temu
Na temat Joachima piszecie jakieś bzdury… przeprowadził się do Francji z drugą żoną i młodszymi dziećmi i tam pracuje w ministerstwie spraw zagranicznych
Sara
2 miesiące temu
Młody Książę Danii jest bardzo przystojny i śliczny😊
Henryk
2 miesiące temu
Tylko Kacha nigdy nie skalała się żadną pracą.
Prezes
2 miesiące temu
Moja żona jest dyrektorem bo jest najlepsza nazwisko nosi moje prezesa
Antek
2 miesiące temu
Ciekawe czemu nie wykonują jakiejś bardziej przyziemnej pracy jak kierownik sklepu, praca w korpo czy w urzędzie. A No tak wszystko opłacone.
ola
2 miesiące temu
,,Zdobyła wykształcenie historyczne na Uniwersytecie Londyńskim, po czym rzuciła się w wir pracy. Przez jakiś czas pracowała jako analityk dla Sony, po czym otrzymała pozycję wiceprezydenta do spraw partnerstwa i strategii w firmie programistycznej Afiniti ,, No i mają idealne wykształcenie, adekwatne do wykonywanej pracy
babcia
2 miesiące temu
Z królem Holandii leciałam do Toronto nie zapomniany rejs spokojne lądowanie
babcia
2 miesiące temu
Syn Małgorzaty podobny do matki
Oliwer
2 miesiące temu
Z duńskim księciem Nikolai to kochałbym się jak najęty. Strasznie zajefajny jest. Alle byśmy się całowali uoooh.
Gosc
2 miesiące temu
Zosia pewnie baseny i kaczki podawala bo przeciez nie kroplowki po kursie online
...
Następna strona
TOP10 - najpopularniejsze galerie
10.

Michał Szpak w szaliku za ponad 2 tysiące i różowych KAPCIUSZKACH mknie po Warszawie załatwiać sprawunki (ZDJĘCIA)

Michał Szpak kolejny raz zaskoczył wszystkich oryginalną stylówką. Tym razem pokazał się na mieście w wygodnych... kapciach. Podobają się Wam takie pluszowe bamboszki?
9.

Ukryta pod modnym kaszkietem Grażyna Torbicka robi zakupy w warzywniaku, dzierżąc w dłoniach torebkę za ponad 2 tysiące złotych (ZDJĘCIA)

Grażyna Torbicka w szerokich spodniach i wzorzystym, modnym kaszkiecie buszowała po bazarku. Wcześniej odwiedziła butik znanego projektanta. Jak zawsze stylowa?
8.

"10 lat młodsza w 10 dni". Magda przeszła metamorfozę, a jej partner OŚWIADCZYŁ SIĘ jej na wizji! "Jesteśmy parą idealną" (ZDJĘCIA)

W kolejnym odcinku "10 lat młodsza w 10 dni" poznaliśmy Magdę oraz Barbarę, które marzyły o lepszym wyglądzie. Pod okiem Mai Sablewskiej uczestniczki przeszły spektakularne przemiany. Jedną z nich spotkała także wyjątkowa niespodzianka.
7.

Tak mieszkają Aleksandra Kwaśniewska i Kuba Badach. Kącik gracza, pokaźna biblioteczka i mnóstwo psich akcentów (ZDJĘCIA)

W mieszkaniu Aleksandry Kwaśniewskiej i Kuby Badacha w warszawskim Wilanowie jest przytulnie i swojsko. Zobaczcie, jak się urządzili.
6.

Małgorzata Rozenek chwali się udekorowaną na święta willą za 30 tysięcy miesięcznie: "Witajcie w naszej BAJCE" (ZDJĘCIA)

Wraz z początkiem grudnia Małgorzata Rozenek ogłosiła wielki początek sezonu świątecznego. Celebrytka już zdążyła udekorować swoją willę na Boże Narodzenie i nie zapomniała pochwalić się wnętrzami domu w sieci.
5.

Uzbrojona w torebkę Louis Vuitton za 10 tysięcy złotych Małgorzata Rozenek wita się z Radosławem Majdanem, obdarowując go całusem w policzek (ZDJĘCIA)

Gdy Małgorzata Rozenek kończy dyżur w "Dzień dobry TVN", wskakuje w luźne wdzianko i pędzi do bliskich. Ostatnio na celebrytkę czekał pod siedzibą śniadaniówki stęskniony Radosław Majdan, co oczywiście nie umknęło uwadze paparazzi. Słodka z nich para?
4.

Wycieczka Sylwii Peretti do Warszawy: wysiada z mercedesa za ponad 600 tysięcy i śmiga z torebką za 77 tysięcy (ZDJĘCIA)

Słynna miłośniczka luksusu, Sylwia Peretti z "Królowych życia", znów wybrała się na szybki wypad na miasto. Podczas warszawskiej eskapady towarzyszył jej syn i dwa buldożki. Wypadła "światowo"?
3.

Tak mieszkają Jakub Rzeźniczak i Paulina Nowicka: imponująca kuchnia, ogromne lustra, kominek... (ZDJĘCIA)

Jakub Rzeźniczak razem z żoną mieszkają na stałe w Płocku. Para ochoczo zamieszcza w sieci zdjęcia ich dwupoziomowego mieszkania, które pełne jest welurowych mebli oraz ramek z ich selfie. Fajnie się urządzili?
2.

Tak polskie WAGs świętują AWANS reprezentacji: Marina Łuczenko, Anna Lewandowska, Marta Glik... (ZDJĘCIA)

Los uśmiechnął się do polskiej reprezentacji i mimo porażki w meczu z Argentyną udało im się zakwalifikować do fazy pucharowej. Tak WAGs celebrowały sukces Biało-Czerwonych.
1.

Piotr Stramowski RANDKUJE z nową ukochaną, nie szczędząc jej czułości: obiad w burgerowni, romantyczny spacer i kawka na wynos (ZDJĘCIA)

Piotr Stramowski i Katarzyna Warnke kilka tygodni temu ogłosili, że ich związek to już przeszłość. Niedługo później aktora "przyłapano" w towarzystwie tajemniczej blondynki, gdy zajadał się kebabem. Wygląda na to, że para staje się sobie coraz bliższa, bo tym razem zakochani postanowili udać się na wspólny lunch.