Trwa ładowanie...
Przejdź na

Kinga Rusin o płonącej Amazonii: "Czy za rok będziemy mieli czym oddychać?"

566
Podziel się

"To było do przewidzenia. Człowiek sam gotuje sobie taki los. Musimy przestać jeść mięso" - grzmiała dziennikarka.

bCIfKZSJ

Las deszczowy Amazonii płonie w niespotykanym dotąd tempie, a dewastacją można zobaczyć z kosmosu. Główną przyczyną pożarów jest ponoć susza i wylesianie dokonywane pod kierownictwem prezydenta Brazylii, Jaira Bolsonaro, który przymyka oko na nielegalne wycinanie drzew. Szalejący na terenie całej dżungli ogień wywołali najprawdopodobniej ludzie.

Na losy płonących lasów deszczowych nie są obojętni polscy celebryci, z Kingą Rusin na czele. Celebrytka nie tylko udziela się na Instagramie, również przed kamerą przestrzega przed katastroficznymi skutkami pożaru w Amazonii zwanej płucami świata. Zdaniem dziennikarki sytuacja była do przewidzenia.

To było do przewidzenia. Człowiek sam gotuje sobie taki los. Czy za rok będziemy mieli, czym oddychać? Jeśli stracimy taką katedrę jak Amazonia, możemy stracić ludzkość.

bCIfKZSL

Rusin ma jednak nadzieję na poprawę sytuacji, którą widzi w wyeliminowanie w diecie mięsa przez ludzi. Celebrytka ostrzegła, że wycinka oraz wypalanie lasów jest spowodowane tworzeniem terenów pod uprawy pasz dla zwierząt.

To jest tragedia. Musimy przestać jeść mięso!

bCIfKZSR
bCIfKZTm
KOMENTARZE
(566)
gość
11 miesięcy temu
To jest akurat racja... nie nawołuje nikogo do przechodzenia na wegetarianizm, ale przysięgam, ze znaczne ograniczenie jedzenia mięsa jest dla wszystkich dobre. Sama zrobiłam to już dawno, wiecie ile zanieczyszczeń tworzy taka produkcja? A przecież każdy z nas jest obywatelem ziemi :( każdy z nas ma szanse coś zmienić, naprawdę każdy
gość
11 miesięcy temu
Ograniczamy kupowanie produktów z tłuszczem palmowym! To on powoduje nadpobudliwość, brak koncentracji u naszych dzieci. Patrzymy na to co jemy. Szczególnie dzieci do 3 roku życia. Zwykle herbatniki są smażone na oleju palmowym. Dla porównania te same w Niemczech na maśle klarowanym. Na eksport m.in. do Polski produkuje się tam z olejem palmowym. Nie trujmy się.
gość
11 miesięcy temu
Tak, jedzenie mięsa ma z tym wiele wspólnego... poczytajcie :) warto to jednak trochę ograniczyć. Nie we wszystkim da się być eko, ale warto popróbować choć trochę. Dbajmy o to co mamy :)
bCIfKZTn
gość
11 miesięcy temu
ludzie ludziom zgotowali ten los :( najgorsze jest to,że zwykły człowiek nie ma na to żadnego wpływu a dla tych u władzy liczy się tylko pieniądz... Ziemia umiera,przez człowieka i przyjdzie nam wszystkim za to własnym życiem zapłacić.
gość
11 miesięcy temu
Niech zacznie od siebie i przestanie kupować tyle nowych ciuchów, jeździć autem po mieście i produkować kosmetyki w plastikowych opakowaniach
Najnowsze komentarze (566)
gość
10 miesięcy temu
Kinia, ochłoń, napij się wody. Najlepiej z Wisły. Trzaskowski mówi, że nic to. Najlepiej pij tuż za Płockiem.
gość
10 miesięcy temu
Co prawda to prawda
KingaFAN
11 miesięcy temu
a na pogrzeb cyk skórzana torebusia od chanela
gość
11 miesięcy temu
Jezeli las splonie to juz po nas
gość
11 miesięcy temu
Wszystko zmierza w zlym kierunku
gość
11 miesięcy temu
Warto poswiecic temu chwile uwagi
gość
11 miesięcy temu
Rusin jak zawsze ma racje
gość
11 miesięcy temu
Sluszna uwaga
bCIfKZTf
gość
11 miesięcy temu
Przerazajace jest co sie dzieje w Amazonii
gość
11 miesięcy temu
A swiat jak zwykle milczy...
gość
11 miesięcy temu
Trzeba coś z tym zrobić.
gość
11 miesięcy temu
Od siebie niech zacznie ta cwaniara. Ciagle lata samolotami na koniec swiata na urlopy , na kazdym zdjeciu inaczej ubrana. Co ona robi z tym ogromem ciuchow i akcesoriow ? I jej zarozumiale i tak samo niedouczone corki. Trzeba sie wziac za siebie i pozniej pouczac,. Weganizm to nie wszystko.
gość
11 miesięcy temu
Kiedy ona zadba o srodowisko i przestanie latac samolotami, produkowac kosmetyki bez certyfikatu niszczac przy tym rosliny i do tego w plastikowych opakowaniach, kiedy opamieta sie w kupowaniu ciuchow, dlaczego nie korzysta z komunikacji miejskiej, jest duzo zeby wymieniac nie wspomne o tym pieknym drewnianym domku :(
gość
11 miesięcy temu
Sytuacja robi się poważna.
...
Następna strona
bCIfKZTH