Kopacz o uchodźcach: "Polska żąda bardzo mocnej kontroli granic Unii Europejskiej!"

270 reakcji
0
0
270
Podziel się

"Nie pozwolę, by kryzys imigracyjny przeniósł się na życie Polaków. Będziemy rozmawiać, ale nie pod presją ludzi koczujących na ulicach."

Od momentu, gdy sytuacja z uchodźcami na południu Europy stała się tak poważna, polski rząd próbuje znaleźć sposób na to, by przyjąć imigrantów, a jednocześnie nie stracić zbyt wielu wyborców. W kraju dominują bowiem nastroje antyimigracyjne. Najlepiej świadczy o tym liczba demonstrujących przeciw uchodźcom (siedem tysięcy) i tych okazujących solidarność z imigrantami (tysiąc osób). Dlatego Ewa Kopacz mówi, że Polska przyjmie co najmniej dwa tysiące uchodźców, bo "to nasz obowiązek i test na przyzwoitość". Podkreśla jednak, że Polska nie będzie przyjmować "imigrantów ekonomicznych", bo kraju na to nie stać. Oznajmiła również, że w razie zagrożenia, przywrócone zostaną kontrole graniczne. Teraz ogłosiła, że postawiła "twarde warunki" szefowi Komisji Europejskiej.

- Nie pozwolę by kryzys imigracyjny Europy przeniósł się na życie Polaków. Nasze państwo ma dość siły, by poradzić sobie z tym problemem. Będziemy rozmawiać o tej sprawie z naszymi partnerami w Unii Europejskiej, ale nie pod presją ludzi koczujących na ulicach. Polska jest zbyt ważnym krajem Unii Europejskiej, by dzisiaj ulegać jakiejkolwiek presji - mówi Kopacz.

Postawiłam twarde warunki. Polska nie zgodzi się na automatyzm. Polska żąda również w tej chwili bardzo mocnej kontroli zewnętrznych granic Unii Europejskiej. Polska może być wzorem dla pozostałych krajów.

_

_

_

_

_

_

Źródło: TVN24/x-news

270
0
0
0
0
0
0
KOMENTARZE
(270)
gość
4 lata temu
własnie przed chwilką podano ,ze na Węgrzech sa zamieszki islamisci uzyli dzieci jako tarcze obronne
Krew - stop I...
4 lata temu
P. Kopacz może p. wreszcie wprowadzi na nasze granice odpowiednie kontrole, bo jak zaraz wleje się fala imigrantów to będzie problem. Poza tym żałosna jest teraz walka o głosy naszych rodaków skoro wcześniej sprzedaje ich p. tym na zachodzie. Proszę powiedzieć ilu imigrantów obiecała p. przyjąć ? Cisza? Doskonale p. wie, że to worek bez dna a naszego kraju na choćby jednego imigranta nie jest stać. Czas zadbać o interesy Polaków a nie obcej swołoczy. Dobrze, że wybory już blisko. Oby do tego czasu nie było za późno z imigrantami, bo poleje się krew, której nikt nie chce, ale jak mawia p. idol - "nie chce ale muszę".
gość
4 lata temu
Kaczyński ma racje!!! Kościoły za zachodzie są zamieniane w najlepszej mierze na meczety, a tak to na dyskoteki, kluby nocne i inne bluzniercze miejsca. A z flagami to też prawda! ze szkół są wycofywanie flagi narodowe szwecji bo to niepoprawne politycznie i obraża multikulti ! poczytajcie sobie.
gość
4 lata temu
Bilbo ty i****o. Panie bron nas przed idiotami tego typu
gość
4 lata temu
Kopacz ogarnij się w swoich wyliczeniach!
Najnowsze komentarze (270)
gosc
3 lata temu
wh0cd8062995 click for source home page AMOXIL PRICE COMPARE
gość
4 lata temu
haha pierdy dla nawozu polskiego, zacznijcie wstawiać kraty gumofilce
gość
4 lata temu
Bardzo mądra kobieta. Ludziom żyje się dobrze jak nigdy dotąd ale ciągle im mało. Wolą Kaczora, Macierewicza i resztę którzy skłócą nas ze wszystkimi, zrobią wstyd. Ale widocznie Polacy jeszcze nie są gotowi na nowoczesność i cały czas jesteśmy tymi polaczkami wiecznie niezadowolonymi, zazdroszczącymi i zacofanymi i przede wszystkim nie doceniającymi niczego.
gośćxxx
4 lata temu
Przynajmniej raz mądrze mówi!
Ali
4 lata temu
Ta baba ma jakieś rozdwojenie jaźni. Z jednej strony bredzi o konieczności przyjęcia imigrantów i rzekomej solidarności europejskiej a jej europosłowie (m.in. Róża Thun, Boni ) głosują za obowiązkowymi kontyngentami dla krajów członkowskich a z drugiej udaje twardą. Bujda na resorach. Gdyby Berlin nie wprowadził kontroli na granicach, Kopaczowa i jej klakierzy dalej by bredzili o konieczności "solidarności". Dla nich słowo solidarność oznacza przytakiwanie Berlinowi i Brukseli. W każdej kwestii. Niestety, pozostawienie tych ludzi u władzy to wcześniej czy później "postęp" z przedmieść Paryża czy Sztokholmu, gdzie policja nawet nie wchodzi. Byłem tam i widziałem to na własne oczy.
gość
4 lata temu
ą czy ty byłeś w szwecji,masz nie trafne wiadomości,mieszkam na przeciwko szkoły w vimerby i jak na raqzie nikt nie zdejmuje flagi szwecji.
gość
4 lata temu
w szkolach muzulmanskie dzieci maja soecialne lazienki by sie podmywac, bo oni nie uzywaa papieru toaletowego! a dziewczyny na wf nie cwicza bo nie moga pokazywc ciala... chcecie to w polsce?
rhchdujd
4 lata temu
dlaczego ta baba jest premierem to sà jakies żarty
gość
4 lata temu
Pani Kopacz już podziękujemy,czas na zmianę tej Pani.
gość
4 lata temu
PO to klamcy!!!!
gość
4 lata temu
Dzisiaj p. Cimoszewicz tak wyraził się o Tusku, że myślałam iż padnę.
gość
4 lata temu
na święta Bożego Narodzenia też już nie ma i nie będzie choinki na lotnisku w Londynie bo islam sobie tego nie życzy !!!! i godzi to w ich religię !
gość
4 lata temu
na święta Bożego Narodzenia też już nie ma i nie będzie choinki na lotnisku w Londynie bo islam sobie tego nie życzy !!!! i godzi to w ich religię !
gość
4 lata temu
czy oni zgłupieli do reszty słuchać się obcych ???
...
Następna strona