Trwa ładowanie...
Przejdź na
Merlot
Merlot
|

Królowa Elżbieta II miała POLSKIE KORZENIE. "Jest córką Jerzego VI, który był synem Jerzego V, który..."

119
Podziel się:

Królowa Elżbieta II miała więcej wspólnego z Polską, niż mogło się nam wydawało. Okazuje się, że matka króla Karola III miała polskie korzenie, podobnie jak jej mąż, książę Filip. Jak to możliwe?

Królowa Elżbieta II miała POLSKIE KORZENIE. "Jest córką Jerzego VI, który był synem Jerzego V, który..."
Królowa Elżbieta II miała polskie korzenie (East News, GETTY)

Królowa Elżbieta II zapisała się na łamach historii jako najdłużej panujący monarcha Wielkiej Brytanii i jednocześnie najdłużej stojąca na czele państwa kobieta w historii świata. Matka króla Karola III objęła tron w wieku zaledwie 26 lat i panowała przez kolejnych siedem dekad. Tym samym została uznana za najsłynniejszą królową Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.

Okazuje się, że władczyni z dynastii Windsorów miała polskie korzenie. Historycy badający drzewo genealogiczne rodziny królewskiej zauważyli, że jednym z przodków Elżbiety był król Kazimierz Jagiellończyk, który panował w naszym kraju w latach 1447-1492. Pokrewieństwo występuje ze strony ojca monarchini, króla Jerzego VI.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ranking popularności royalsów: Meghan nie jest ostatnia, a król wcale nie jest pierwszy

Królowa Elżbieta II miała polskie korzenie

Jest córką Jerzego VI, który był synem Jerzego V, który był synem Edwarda VII, który był synem Wiktorii Hanowerskiej, która była córką Edward Augusta Hanowerskiego, który był synem Jerzego III Hanowerskiego, który był synem Fryderyka Ludwika Hanowerskiego, który był synem Jerzego II Hanowerskiego, który był synem Jerzego I Hanowerskiego, który był synem Zofii Doroty Wittelsbach, która była córką Fryderyka V, który był synem Fryderyka IV, który był synem Ludwika VI Wittelsbacha, który był synem Marii Hohenzollern, która była córką Kazimierza Hohenzollerna, który był synem Zofii Jagiellonki, która była córką Kazimierza Jagiellończyka - podaje portal historia.org.pl.

Warto wspomnieć, że król Kazimierz Jagiellończyk był również przodkiem m.in. Franciszka Józefa I, królowej Wiktorii czy Mikołaja II. Członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej mają więcej wspólnego z Polską, niż nam się wydaje. Mąż królowej Elżbiety również miał polskie korzenie. Książę Filip był potomkiem generała Wojska Polskiego Królestwa Polskiego, Maurycego Hauke i jego żony Zofii.

Zaskoczeni?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(119)
Karolina
9 miesięcy temu
Przeciez Brytyjska rodzina krolewska nie ma korzeni Brytyjskich....
wanda krak
9 miesięcy temu
król Karol podczas wizyty w Krakowie pokłonił się przed grobowcem Kazimierza Jagiellończyka w Katedrze Wawelskiej. Podobnie odwiedził warszawski kośćiół kapucynów gdzie spoczywają członkowie rodziny Hauke......to linia jego ojca
Tom
9 miesięcy temu
Jakby tak się mocno zagłębić to połowa Persów i Arabów ma słowiańskie korzenie.
Gość
9 miesięcy temu
Na początku Bóg stworzył Polaków a na samym końcu wszystkich innych. Tak było napisane . I było to dobre. 😁
👑..... .
9 miesięcy temu
Cyt. Okazuje się, że matka króla Karola III miała polskie korzenie, podobnie jak jej mąż, książę Filip... i dlatego zgodnie z ich obietnicą (angoli) pokazali nam KORZEŃ podczas II WŚ a nawet olali nas po niej ciepłym moczem nie zapraszając nas nawet na paradę zwycięstwa ! Ot i cali fałszywi anglicy 🤢.
Najnowsze komentarze (119)
chapman
9 miesięcy temu
Brytyjska (?) dynastia pochodzi od niemieckiego rodu Saxe Coburg Gotha.To zydowska familia ktora manipuluje polityka nie tylko w Europie. Zmieniono nazwe na Windsor podczas I wojny swiatowej by anglikom nie wzbudzala emocji i wyrazu sympatyzowania z Niemcami.Nie od dzisiaj wiadomo ,ze nazizm =palac Buckingham, a krolowa chetnie fotografowala sie z uniesiona reka pozdrowienia cesarstwa rzymskiego.Nota bene ktory to gest byl zaakceptowany przez III rzesze.Symbolike tej koneksji mocarstwa do dzisiaj widac w Berlinie na bramie Branderburskiej.
drogi autorze...
9 miesięcy temu
tej informacji! oszczedz nam prosze tego krolewskiego belkotu! cala europa "krolewska" jest ze soba ...zakorzeniona!!!!
kiki
9 miesięcy temu
przestancie!!! to jest poprostu...smieszne!!!
Poljka
9 miesięcy temu
no cóż każdy Polak wie, że Jagiellonowie to była dynastia, z którą się trzeba było liczyć
chomikos
9 miesięcy temu
Elżbieta II miała polskie korzenie ponieważ regularnie dostarczano do pałacu marchew z Biedronki...
Kkk
9 miesięcy temu
Pudel, ty się przestań doszukiwać rodzinnych koneksji bo jeszcze Karol z Camilą będą wołać o pańszczyznę z Polski 😂😂😂
ddd
9 miesięcy temu
Polacy sa wszedzie, nawet na tronie brytyjskim ;)
Rod
9 miesięcy temu
Ciocia Ewy matki szwagra, styja Andrzeja od strony babci Gertrudy
Niedziele
9 miesięcy temu
Cins pisu to prosto od Kaina pochodzą
Kopernik była...
9 miesięcy temu
Podsumowanie: Jagiellonczyk był Litwinem a Hauke niemcem
JoJo
9 miesięcy temu
Ale mi nowość, wszystkie królewskie rody europejskie były ze sobą spokrewnione. Brali śluby ze soba po to aby np.zyskać sprzymierzeńca w wojnie lub nawet po to aby uniknąć jakiejś wojny itd
Archeolog
9 miesięcy temu
Kleopatra, jeśli nie wiecie miała prababkę z Małkinii
Taka rodzina
9 miesięcy temu
Kuzyna, mojego drugiego męża, szwagra córka.... Wszelkie królewskie i szlacheckie córki szły za mąż w inne kraje, dla królów i książąt
Kola
9 miesięcy temu
Polacy są wszędzie i wszędzie się odnajdą. Taka mądra rasa 👍🇵🇱
...
Następna strona