Krupińska krytykuje Halloween: "Nie obchodzę świąt zapożyczonych z Zachodu"

182
Podziel się

"Nie w głowie mi wtedy zabawy". Paulina zapewnia, że wyżej niż zabawę stawia refleksję o śmierci.

Halloweenowe imprezy z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością i zainteresowaniem gwiazd. Celebrytki za oceanem muszą się ciężko napracować, by zaliczyć ich jak najwięcej, a obowiązkowym punktem zabawy jest oczywiście słynny bal u Heidi Klum. Polskie gwiazdy są jednak nieco ostrożniejsze w przebieraniu się za wampirzyce czy zombie. Nie wszyscy przepadają za zapożyczonym z Zachodu świętem. Paulina Krupińska w wywiadzie dla WP wyznała, że ten czas poświęca na refleksję i wspominanie bliskich.

KOMENTARZE
(182)
R
2 lata temu
Nie znam nikogo, oprócz celebrytów i dzieci w wieku szkolnym, kto się tym ekscytuje.
gość
2 lata temu
U nas zawsze wtedy myśli się o tych, co odeszli, a nie o tym jak się ubrać i pomalować strasznie..
gość
2 lata temu
A walentynki obchodzi?
M.
2 lata temu
Następna niedoedukowana- halloween to dawne polskie dziady. Po drugie niech nie ubiera choinki bo tez zwyczaj z zachodu. W ogóle wiele elementów świat katolickich to elementy zachodu lub/i dawne pogańskie zwyczaje. Za zmarłych modlimy sie 2. Listopada, 1. To dzien kiedy wspominamy świętych , a 31. Października to dziady/ halloween a dla ewangelików dzien reformacji. 3 dni- 4 rożne święta.
gość
2 lata temu
Zgadzam się! Ja również nie obchodzę tego święta. W Polsce mamy piękne, listopadowe tradycje związane z zadumą i refleksją nad mijającym czasem.
Najnowsze komentarze (182)
Kat
2 lata temu
Przecież powiedziała, że nie xD
Polak zapis o...
2 lata temu
Pani Krupinska. Hallowin to Polskie dziady jest to prasłowianskie świeto. Moja Babcia urodzona w 1897 roku obchodziła to swieto co roku. specjalnie hodowała dynie, żeby mnie straszyc. od 1953 roku. Ze swietem dziadów walczy Koścół mówiac, że jest Pogańskie i nie jada się już jedzenia na grobach prodków co ja robiłem. Bardzo dużo Polaków emigrowało do USA. Moja rodzina wyemigrowała do USA w 1906 roku. Hallowin to tradycja Polaków w USA, potem wykorzystali to kupcy by sprzedać swoje towary. Stad ty Krupinska jestes w błedzie i nie masz tradycji Szlachty Polskiej. Józef Herbu Łodzia i herbu Rola po szlachcicu ojcu i szlachciance matce. Pozdrawiam
gość
2 lata temu
Halloween to nie święto tylko zabawa tak jak lanie wosku w Andrzejki. Nie ma co przeginać w żadną stronę.
Znudzony
2 lata temu
A ch...j nas to obchodzi, co obchodzisz!
aaa
2 lata temu
Mnie to święto ani ziębi ani parzy. Ale gdyby iść tokiem myślenia Krupińskiej oznaczałoby to, że choinki na Boże narodzenie też nie ma, bo tradycja z nią związana przyszła z Niemiec czyli z zachodu.
popo
2 lata temu
wszystkie swieta ktore obchodzisz przyszly z zachodu g****a babo
gość
2 lata temu
biedaczka Biedactwo:( a Boże Naroszenie świętujesz?
ja
2 lata temu
generalnie to Boże Narodzenie też jest z zachodu
gość
2 lata temu
To wcale nie chodzi o to czy ktos lubi czy ktos lubił a teraz nie lubi ! Bawić sie można zawsze a swoje tradycje pielęgnować ! Chodzi o to żeby jak najbardziej przypodobać sie dzisiejszej władzy ! I mówi to miss Polonia ! Która coś widziała gdzieś bywała ! Szok !
gość
2 lata temu
Tradycyjny bełkot pop/ierdoleńca.
gość
2 lata temu
Krupińska znowu błysnęła intelektem... hahaha
gość
2 lata temu
Tak wszyscy ględzą, że Halloween nie powinniśmy obchodzić bo obce i z Zachodu. Choinkę jednak stawiacie? A też zapożyczona z Niemiec i to od luteran!!!
gość
2 lata temu
ty sie lepiej lecz; gucio wiesz na temat pochodzenia tego "swieta" ; a laczy sie z satanizmem, do czego przyznaja sie wyznawcy tej relogii i zacieraja lapki z glupoty ludzkiej :]
Ląduj dziadu.
2 lata temu
Krupińska,choć nie wiem kto to jest,ma rację,co zapożyczone,to nie nasze.Ja też nie obchodzę świąt sekty katolickiej,bo to sekta ze wschodu,czy z południa,tak jakoś,nie nasza w dodatku pożydowska.
...
Następna strona