Trwa ładowanie...
Przejdź na

Krwawa rzeź na Wyspach Owczych (Uwaga: drastyczne zdjęcia!)

326
Podziel się

Jednego dnia zginęło z rąk ludzi 250 grindwali.

bDgscded

Nie pomogły protesty organizacji Sea Shepherd, która zajmuje się ochroną środowiska morskiego. U wybrzeży Wysp Owczych, jak co roku od setek lat, doszło do rzezi grindwali. Zwane oceanicznymi delfinami są waleniami z rodziny delfinowatych. Dawniej zarzynanie tych zwierząt było sposobem mieszkańców wyspy na zdobycie pożywienia. Teraz rytuał nie ma żadnego uzasadnienia, ale "tradycja" przetrwała. Woda w zatokach miast Bour i Thorshavn znów stała się czerwona od krwi.

Rzeź grindwali odbywa się o tej porze roku, ponieważ teraz podpływają one najbliżej brzegu. Myśliwi osaczają zwierzęta i zabijają. Pozostali członkowie stada nie uciekają. To kwestia bardzo silnych więzi w stadzie, które nie pozwalają grindwalom opuścić rannego towarzysza.

W tym roku, tylko jednego dnia, zarżnięto ich 250.

bDgscdef
bDgscdel

Źródło: STORYFUL/x-news

bDgscdeG
KOMENTARZE
(326)
gość
5 lata temu
Człowiek to jest najgorsza istota jaka chodzi po ziemi ....
gość
5 lata temu
Ludzie to barbarzyńcy.... Tradycje ??żyjemy w nowoczesnych czasach czas to zmienić czy musi być tyle ofiar takiej rzeżni..????
gość
5 lata temu
Biedne zwierzęta, bogaci tak traktują biedote ,a ci durni wzywają się na zwierzętach
bDgscdeH
Oburzona !
5 lata temu
I****i!!! Karać takich!!! Biedne zwierzęta :(
gość
5 lata temu
jak można tak znecac się. to normalni ludzie nie robili tylko psychopaci. biedne delfiny one czuly. człowiek to g***o największe jakie chodzi po tej ziemi. tyle zla jest na tym swiecie a wszystkiemu winni sa ludzie...
Najnowsze komentarze (326)
gość
4 lata temu
Ty też nie jedz świń bo w innych krajach to świństwo
FO
5 lata temu
Czy ktokolwiek z tu obecnych brał udział lub przynajmniej widział takie coś na własne oczy? Ba.... Ilu z sas odwiedziło Wyspy Owcze lub przynajmniej zapoznali się z ich kulturą?? Nie jestem zwolennikiem tego smaku ale tak samo jak i nie jestem zwolennikiem smaku karpia co nie znaczy ze przed wigilia będę protestować przed ich zabijaniem!! Tym bardziej ze czasem widząc jak to robią to zabijanie wieloryba przy tym jest wykonane z prawie chirurgiczna dokładnością!! Przy czym nie jest to jakaś zabawa jak ty wielu myśli, praktycznie nic się nie marnuje z takiego polowania.
gość
5 lata temu
CO ZA K***Y!!!!!!!
gość
5 lata temu
Ludzie czy wy jesteście normalni ... tradycyjna to może być kolacja wigilijna a nie bestialskie mordowanie niewinnych zwierząt... człowiek to jednak najgorsza bestia :(
gość
5 lata temu
każdemu debilowi pokolei wbić taki harpun to zobaczymy czy beda tacy cwani....to okrutne i podłe .
gość
5 lata temu
Zrzucic tam bombe
gość
5 lata temu
Jak tak mozna! Bezbronne delfiny zabijac! Skur***
gośćxxx.
5 lata temu
Jak rekiny od czasu do czasu kogos zaatakuja to wielka afera,ale jal czlowiek robi taka rzez w omie holernej tradycji to ok.Wstyd mi za ludzi ,!!!!
bDgscdez
gość
5 lata temu
Nie dało się czy się nie chciało... gdyby sie chcialo to by się dało...
gość
5 lata temu
Nie dało się czy się nie chciało... gdyby sie chcialo to by się dało...
gość
5 lata temu
Nienawidzę ludzi !!! za to jakimi bestiami są !!!
gość
5 lata temu
Pustaki !!!
gość
5 lata temu
Pustaki !!!
gość
5 lata temu
no ja pier*ole, PO CO?? zamiast przyprowadzać nad brzeg rodziny i po prostu móc popatrzeć z bliska na tak piękne zwierzęta, to oni je zabijają?! że nie jest im wstyd po pas w tej krwi..........
...
Następna strona
bDgscdfb