Trwa ładowanie...
Przejdź na

Krytyk filmowy o Oscarze dla Emmy Stone. "Próbuje się przebić na wielkie ekrany. Miła panienka, to jeszcze nie jest dokonanie!"

60
Podziel się

"To jeszcze nie jest kreacja" – mówi Wiesław Kot. Zgadzacie się?

bDnYGwut

Wczoraj po raz 89. zostały rozdane nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej. Wielki sukces odniosła produkcja La La Land, która zgarnęła aż 6 statuetek. W kategoriach aktorskich wyróżnienia odebrali Emma Stone za rolę pierwszoplanową w La La Land oraz Casey Affleck z rolę pierwszoplanową za Manchester by the Sea.

Wiesław Kot, znany krytyk filmowy i były zastępca redaktora naczelnego Wprost, nie ma najlepszego zdania o "potencjale aktorskim" nagrodzonej Stone. Twierdzi, że rola w produkcji nie była żadnym dokonaniem ze strony 28-latki:

Miła panienka, zalotnej urody. Za wcześnie, to jeszcze nie jest dokonanie. Ona się pokazała z drugiej strony. Uroda skromnisi, która próbuje się przebić na wielkie ekrany. To jeszcze nie jest kreacja.

bDnYGwuv

Wiesław Kot wcześniej ocenił talent Anny Muchy oraz "produkcję dekady" Łukasza Barczyka.

Zgadzacie się z nim?

bDnYGwuB
bDnYGwuC

Źródło: TVN24/x-news

bDnYGwuW
KOMENTARZE
(60)
gość
4 lata temu
Te dzisiejsze nominacje sa jakieś smieszne a filmy nie mają żadnego przesłania coraz cudniejsze role i marni aktorzy
gość
4 lata temu
racja żadna z niej aktorka , dostała Oscar bo dostała . film też jest beznadziejny
gość
4 lata temu
Osobiście nie rozumiem jej fenomenu. Kolejna kreowana na wybitną aktorkę, a prawda jest taka, że jest całkiem przeciętna. Wielkie aktorki chyba już się znudziły i trzeba je zastąpić byle kim.
bDnYGwuX
gość
4 lata temu
Niestety dziewczyna wyciągnęła mnie na ten film i jestem dziwnie zaskoczony czemu aż tyle nominacji dostał , a rola jak i sama Emma była kiepska . Nie jestem krytykiem ale ten film był druzgocący jak Smoleńsk i gra aktorska Ryana i Emmy nie było czuć żadnej chemii między nimi , ale co ja tam wiem :P
gość
4 lata temu
To mój wykładowca ze studiów , bardzo sympatyczny i elokwentny zresztą. Z jego opinia się zgadzam. Ok ,Emma to dobra aktorka. W każdym z kilku filmów w których ją widziałam wypadła przekonująco ( w tym La La Land) ale to trochę zbyt mało żeby otrzymać Oscara za najlepszą role żeńską , naprawdę niezrozumiały fenomen jak dla mnie ...
Najnowsze komentarze (60)
gość
4 lata temu
Oscar to już żaden prestiż byle co byle kto byle jak może teraz co dostać jak ma kasę czy poparcie
gość
4 lata temu
Ma facet racje
gość
4 lata temu
Akurat Menchester by the sea był całkiem zasłużoną nominacją.
gość
4 lata temu
La La Land był świetny własnie dzięki Emmie Stone
gość
4 lata temu
Mnie się film bardzo podobał i gra aktorska Emmy także, ale czy to było zaraz jakieś kosmiczne osiągnięcie aktorskie? Emma tam praktycznie grała samą siebie. I miała szczęście zagrać w wyjątkowo dopracowanym filmie. Ale miała tam kilka trudnych do zagrania scen oraz samo zaśpiewanie i zatańczenie piosenek do filmu w sposób tak spójny z całym filmem, musiało być wielkim wyzwaniem. Ciekawe jak by temu sprostały nasze "super aktorki" jak Kożuchowska czy inne... :-)
raf
4 lata temu
niespełniony krytyk filmowy? Panie z drzewa Pan spadłeś? a 2 filmy u woodego allena? kolejne dobre role w "Służące" "Birdman" ta Pani dawno przebiła się na duże ekrany. przynajmniej dostała oskara z prace, a nie za poprawnosc polityczną jak moonlight
gość
4 lata temu
Ciekawe, co mówił o Jennifer Lawrence i jej "kreacji" w Poradniku pozytywnego myślenia, czy jak to gówno się zwało
gość
4 lata temu
Oscary jak maliny i piętno, jak wyznacznik kiepskiego kina - USA już nie robi filmów tylko polityke a to nie jest sztuka - szkoda bo kiedyś można było polegać na nagrodzie teraz trzeba chodzić na filmy NIE amerykańskie
bDnYGwuP
gość
4 lata temu
Chyba nie ogladal.... Super zagrala. Jest bardzo naturalna
gość
4 lata temu
Te Emme ktos mocno promuje, aktorka z niej taka sobie, a te Oskary mocno watpliwe
gość
4 lata temu
Popieram nie jest to jakiś nadzwyczajny talent ale polityka panuje tez u nas nie tylko w polsce
gość
4 lata temu
Dodam jeszcze, że obejrzałam prawie wszystkie nominowane kreacje i nie miałam żadnych wątpliwości że Emma dostanie za Lala land w 100% zasłużonego Oskara.
gość
4 lata temu
Dodam jeszcze, że obejrzałam prawie wszystkie nominowane kreacje i nie miałam żadnych wątpliwości że Emma dostanie za Lala land w 100% zasłużonego Oskara.
gość
4 lata temu
Wszyscy piszą 'nie rozumiem fenomenu', za mało na Oskara. Sprawa jest dziecinnie prosta - nie trzeba być niespotykanej urody żeby móc pochwalić się wyjątkowym i nieprzeciętnym warsztatem aktorskim, który Emma prezentuje w filmie wcielając się m.in na castingach w dziesiątki różnych postaci. Nagrody przyznawane są za warsztat aktorski a nie za to że ktoś jest stary i doświadczony czy młody, ładny i brzydki. Nie trzeba mieć wykształcenia aktorskiego żeby po obejrzeniu filmu zauważyć, że jest aktorką wyjątkowo utalentowaną i doskonale znającą się na swojej pracy.
...
Następna strona
bDnYGwvr