Trwa ładowanie...
Przejdź na

Ks. Przemysła Drąg: "Nie jesteśmy za zakazem aborcji. Kobieta ma prawo wyboru"

65
Podziel się

"Kompromis z 1993 roku mówił: więcej nie uda nam się osiągnąć".

bCzgeLfV

W zeszły piątek Sejm skierował do dalszych prac projekt komitetu Stop aborcji, przewidujący bezwzględny zakaz przerywania ciąży. Jednocześnie odrzucono, przygotowany przez komitet Ratujmy kobiety, projekt zakładający liberalizację przepisów. Poseł Nowoczesnej Paweł Rabiej uważa, że kompromis aborcyjny funkcjonuje jedynie w teorii, ponieważ dokonania aborcji kobietom uniemożliwia "klauzula sumienia", którą zasłaniają się lekarze:

Klauzula sumienia, na którą powołują się szpitale, powoduje, że trudno jest dokonać aborcji. Mimo, że prawo na aborcję w takich przypadkach pozwala. Dlatego jeśli mówimy o kompromisie, to powinien być przede wszystkim przestrzegany.

Głos w sprawie zabrał również dyrektor Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin KEP, który przyznał, że "Kościół zawsze dążył do tego, aby życie było chronione". Ks. Przemysła Drąg dodał, że kobieta powinno mieć prawo wyboru:

bCzgeLfX

Kompromis z 1993 roku mówił: więcej nie uda nam się osiągnąć. Kościół zawsze dążył do tego, aby życie było chronione. Nie jesteśmy za zakazem aborcji, jesteśmy za afirmacją życia. Aby kobieta miała prawa wyboru.

Czy jego zdanie podzielą inni duchowni?

bCzgeLgd
bCzgeLge

Źródło:TVN24/x-news

bCzgeLgy
KOMENTARZE
(65)
gość
4 lata temu
ale dlaczego w ogóle pyta się księdza o zdanie? dlaczego do rozmów o polityce państwa włączani są przedstawiciele kościoła? ciemnogród i tyle, wstyd żyć w takim kraju
gość
4 lata temu
Klauzula sumienia nie pozwala lekarzom usuwać ciąże za darmo,za kasę skrobią na potęgę - z ogłoszenia ,,przywracanie cyklu miesięcznego" koleżanka dokonała aborcji za 1500zł tak się w Polsce kasę trzepie jakby była legalna aborcja to by nic nie zarobił więc kobiety mają przed sobą mur nie do przebicia; kler,pisofanatycy plus lekarze - nie do przejścia
gość
4 lata temu
Cala ta ustawa to jawne lamnie praw człowieka, Bo, mimo że niektórzy nie zauważają - kobieta tez człowiek.
bCzgeLgz
gość
4 lata temu
Jestem za projektem obowiązkowej kastracji księży !!! Kto się dołącza ???
gość
4 lata temu
Kastracja księży !!!Genialny pomysł na obywatelski projekt ustawy.
Najnowsze komentarze (65)
gość
4 lata temu
Jak zwykle wypowiadają się przede wszystkim stare dziady, zasuszone stare panny i k****y, bo w końcu ten problem ich najbardziej dotyczy..
gość
4 lata temu
klauzula sumienia to jakis chory wymysl. Jesli ktos sie na nia powoluje to nie powinien byc lekarzem. Ten szal wkrotce ogarnie piekarzy , ktorzy nie rozbija jajka bo sumienie im nie pozwala przerwac rozwoju kurczaka. Dentysta nie wyrwie zeba bo sumienie mu nie pozwala pozbawic szczeki jej wlasnosci.
gość
4 lata temu
Niech ktoś w końcu pozwie tego pier*dolniętego Terlikowskiego za głoszenie i nawoływanie do pedofilstwa!!!
miśka
4 lata temu
Drąg???Przecież to jakiś kiepski aktor,pewnie z teatru Krolaka albo Jandy pod zmienionym nazwiskiem.Żart
gość
4 lata temu
Niech ktoś w końcu pozwie tego pier*dolniętego Terlikowdkiego za głoszenie i nawoływanie do pedofilstwa!!!
gość
4 lata temu
Kastracja dla polityków,którzy chcą zaostrzenia przepisów,obowiązkowa adopcja dzieci chorych i pomoc rodzinom wielodzietnym i zakaz korzystania z opieki zdrowotnej w kraju i na świecie
gość
4 lata temu
dwaj geje sobie gaworzą o aborcji!
Woman on Web....
4 lata temu
kompromis z '93 nie jest żadnym kompromisem, tylko odebraniem kobietom ich praw!
bCzgeLgr
gość
4 lata temu
Kastracja ksiezy, pedifilow, gwalcicieli, zboczencow seksualnych .... wnosze o taka ustawe. Tym razem to my kobiety o tym zdecydujemy.
gość
4 lata temu
Co za kraj, jak Iran
gość
4 lata temu
kastracia ksiezy super pomysl
flik
4 lata temu
Jestem za projektem obowiązkowej kastracji księży !!!
gość
4 lata temu
I Ty właśnie jesteś przykładem troglodyty. Może Ciebie to "k***a nie obchodzi", ale po to mamy wolność słowa, żeby ten kler też się wypowiedział, szczególnie, jeżeli wypowiadający się wyraźnie POPIERA kobiety. Takie głosy też są ważne i nie ma tu nic do rzeczy, czy Ciebie to "k***a obchodzi" czy "k***a nie obchodzi". :)
gość
4 lata temu
żydówki to kórwy aborcjonistki
...
Następna strona
bCzgeLgT