Trwa ładowanie...
Przejdź na

Ksiądz Kloch o ustawnie antyaborcyjnej: "Dlaczego mamy decydować, że dziecko z zespołem Downa nie może się urodzić?"

735
Podziel się

"Czy nam wolno o tym decydować? Jeżeli możemy poprawić prawo, zróbmy to!"

bEgyhoGd

Kościół katolicki i wielu polityków Prawa i Sprawiedliwości nie kryje radości związanej z dyskusją wokół ustawy antyaborcyjnej. Biskupi podkreślają, że to nie oni piszą ustawy, ale wciąż próbują wywierać presję na politykach.

Ksiądz Józef Kloch skomentował odczytany w kościołach list episkopatu uznający dotychczasowy "kompromis aborcyjny" za niewystarczający i nie do zaakceptowania dla katolików. Chce więc "poprawić prawo":

bEgyhoGf

Jeżeli możemy poprawić prawo, zróbmy to. Dlaczego mamy decydować, że dziecko z zespołem Downa nie może się urodzić? Czy nam wolno o tym decydować? - pyta.

Myślicie, że takie "poprawianie prawa" wyjdzie Kościołowi na dobre?

bEgyhoGl

Źródło: TVN24/x-news

bEgyhoGG
KOMENTARZE
(735)
gość
5 lata temu
K***A OSZALEJE W TYM KRAJU
gość
5 lata temu
Nie "mamy", nie ksiadz, a matka i ojciec ma decydowac !
gość
5 lata temu
Albo religia (zwłaszcza ta zorganizowana), albo wolność i rozum. Kościół katolicki i PiS/Duda cofają Polskę do średniowiecza.
bEgyhoGH
gość
5 lata temu
A tobie pedofilu mozna decydowac na pewno mniej niz matce!
gość
5 lata temu
D****
Najnowsze komentarze (735)
gość
3 lata temu
A niech rodzą , ksiądz zaadoptuje zrobi miłosierny uczynek ;-) Ksiądz każe rodzić , niech się ksiądz i rząd potem martwią . Będzie wesolutko : D nawet w pismie świętym jest ze ze dzieci na ostatnim miejscu , bo najpierw Bóg , potem mąż . Sami sobie krecicie bata . Radzę zacząć budowę ośrodków dostosowanych do niepełnosprawnych , bo ja bym sobie nie zniszczyła rodziny jak mąż powie ze nie da rady . Bóg tak chciał i zostawia się w szpitalu
gość
5 lata temu
jak ludzie tak możecie. Znam chłopca z zespołem Downa, to wspaniałe dziecko, takie dzieci można nauczyć samodzielności, to nieprawda że nie dadzą sobie rady. Dzieci z zespołem downa posiadają niewyobrażalne talenty artystyczne. Mój mały sąsiad rzeźbi w drewnie. potrafi robić piękne rzeczy :)
gość
5 lata temu
Popieram. Cyrk na kółkach
wierzaca
5 lata temu
Czy ksiądz chce decydować o życiu innych ? czy ksiądz jest matką takiego dziecka żeby wiedzieć jak wygląda każdy dzień? i wreszcie dlaczego odmawiacie chrztu dzieciom których rodzice są po rozwodzie lub nie mają ślubu kościelnego bo ich zwyczajnie na niego nie stać!!
gość
5 lata temu
moze sie urodzic ale kto bedzie placil za rehabilitacje i za kliniki i opieke codzienna
gość
5 lata temu
Tylko se to nie on bedzie wychowywał to dziecko z zespołem Downa. Ci ludzie nie maja pojęcia co tzn.wychowywac chore dziecko i jeszcze w naszych polskich warunkach.
gość
5 lata temu
moze sie urodzic ale kto bedzie placil za rehabilitacje i za kliniki
mama_zdrowych
5 lata temu
Wreszcie ktoś powiedział to, co sama chciałam powiedzieć! To prywatna sprawa rodziny i tak już przez los pokrzywdzonej chorym dzieckiem, stającej przed osobistym dramatem... i najtrudniejszym wyborem. Nic wam do tego - ani państwu ani księżom.
bEgyhoGz
anakhonda
5 lata temu
Faceci w kieckach ....zajmijcie się swoimi sprawami bo u was to dopiero jest spraw wiele do naprawy ...pedofilia która wyszła dopiero po latach ...gwałty na dzieciach molestowanie seksualne ...a wcześniej palenie na stosach ludzi i mordowanie ich .....nad tym się zastanówcie
GHOST
5 lata temu
JE..Ć PIS,KLER,I TOTO Z D**Ą W BRODZIE
gość
5 lata temu
Decydować może tylko kobieta i jej mąż a reszta pogadać o wyniku meczu reprezentacji .
gość
5 lata temu
polska to nie araby kobiety mają swoje prawa panie duda i kaczyński niestety przez małe p konstytucja to gwarantuje bi radzę o tym pamiętać k****y by chciały to niech sobie robią z zakonnicami
gość
5 lata temu
Kurna, zespół downa nie jest letalny dla płodu, są o wiele gorsze zespoły wad wrodzonych, które spowodują obumarcie płodu, albo śmierć noworodka kilka godzin, czy dni po narodzeniu. Najpierw proponuje coś poczytać, zanim zacznie się wypowiadać publicznie!
gość
5 lata temu
Przekazać ich kościołowi.
...
Następna strona
bEgyhoHb