Trwa ładowanie...
Przejdź na
Ignacy Węgrzyn
Ignacy Węgrzyn
|

Ksiądz youtuber zabrał głos w sprawie zmian Ministerstwa Edukacji dotyczących lekcji religii. "WYPISAŁA SIĘ cała klasa"

449
Podziel się:

Znany w internetowej przestrzeni "Ksiądz z Osiedla" zabrał głos w dyskusji dotyczącej zmian w sposobie nauczania religii i etyki w szkołach. Zdaniem duchownego uczniowie zawsze wybiorą czas wolny zamiast lekcji.

Ksiądz youtuber zabrał głos w sprawie zmian Ministerstwa Edukacji dotyczących lekcji religii. "WYPISAŁA SIĘ cała klasa"
Ksiądz youtuber zabrał głos w sprawie lekcji religii w szkołach (EAST_NEWS, YouTube)

Usunięcie obowiązkowych lekcji religii i etyki ze szkół od lat jest tematem żarliwych dyskusji wśród nauczycieli, polityków czy rodziców. W ostatnich miesiącach pomysł wyprowadzenia religii ze szkoły znów nabrał rozgłosu, a to za sprawą nowego rządu, który zafundowały nam jesienne wybory parlamentarne.

Już jakiś czas temu Barbara Nowacka, nowa minister edukacji zapowiedziała, że lekcji religii będzie mniej a roczna lub końcowa ocena klasyfikacyjna z tych zajęć nie będzie miała wpływ na średnią uzyskanych ocen. Oczywiście zmiany w kwestii nauczania religii zapoczątkowały burzliwą dyskusję do której włączyli się również przedstawiciele kościoła.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Joanna Racewicz walczy z hejterami: „Zbyt wiele łez wylałam. To potrafi boleć”

Ksiądz zabrał głos w sprawie religii w szkołach: "Wypisała się cała klasa"

Głos w sprawie zabrał m.in. duchowny Rafał Główczyński znany w sieci jako "Ksiądz z osiedla". Słynny katolicki influencer opublikował na swoim kanale na YouTube film pod tytułem "Młodzi wkurzeni na Kościół" w którym odniósł się do afery wokół lekcji religii w szkołach.

Dyskusja na temat lekcji religii w Polsce zrobiła się strasznie wielowątkowa. Mojemu jednemu znajomemu księdzu wypisała się cała klasa pierwsza w jednym chyba z techników, mówiąc mu "do księdza nic nie mamy, tylko do księdza organizacji" - wyznał duchowny.

Ksiądz Główczyński uważa, że lekcje religii i etyki są nie mniej istotne od innych przedmiotów takich jak chemia czy fizyka, dlatego one również powinny być obowiązkowe. Duchowny podkreśla, że jest to także pewnego rodzaju czynnik motywujący, bo w innej sytuacji uczniowie zawsze wybiorą czas wolny zamiast lekcji.

Jestem w stu procentach przekonany, że to, co przekazuje się na lekcjach religii, etyki jest bardzo ważnym elementem uzupełniającym edukację szkolną i to, co się tam młodym ludziom przekaże, może być pomocne przez całe życie (...) Jakikolwiek by przedmiot nie był, jeżeli uczeń ma do wyboru czas wolny albo iść na lekcje, z czasem zawsze wybiera czas wolny - zauważył duchowny.

Ma rację?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(449)
stop
2 miesiące temu
w jakim innym normalnym NIEWYZNANIOWYM kraju lekcje religii sa obowiazkowe? i jakie wartosci na tych lekcjach religii sie przekazuje? ze teoria darwina to bzdury, seks to zlo, a kobiety miejsce jest w domu? no blagam, o czym ten pan mowi, juz czas porzucic te szkodliwa i anty-naukowa oraz logiczna retoryke. stop bzdurom w szkolach.
Dominik
2 miesiące temu
Nikt nie kazał Kościołowi bawić się w politykę. Wolał dla własnych korzyści. Koniunktura się zmieniła, więc do widzenia. Tyle.
Gość
2 miesiące temu
Serio I nie dało mu nic do myślenia że cała klasa się wypisała z religii? Serio myśli że to dlatego że chcą czas wolny? Kościół katolicki to żart i totalne odrealnienie
Pmo
2 miesiące temu
Dajmy każdemu decydować
Mppp
2 miesiące temu
chyba o czyms to swiadczy jesli 100% os. przestalo chodzic na lekcje religii do tego x. ?!
Najnowsze komentarze (449)
Seth.
miesiąc temu
Uczcie religioznawstwa to zbuduje podwaliny szacunku do mniejszości, inności etc. Niedługo polecimy na Marsa, a kościół katolicki wciąż na osiołku popier...
ggsh
miesiąc temu
A czego wy tam uczycie? Jak powstał świat? No nie...to juz nie przejdzie.. moralności uczy literatura, sztuka, życiowych wyborów historia, wiec czego wy tam chcecie uczyć? Biologii, fizyki, chemii? A tak medycyny... kolejnej mitologii? To u siebie w kościołach
mbvc
miesiąc temu
Bo to czego uczycie kłoci sie z rozumem i wiedzą z innych przedmiotów
dżisas
miesiąc temu
Czy ksiądz potrafi wytłumaczyć czym jest grawitacja? Taki macie autorytet
tyle
miesiąc temu
człowiek stworzył religie, jest to cecha adaptacyjna naszego gatunku na drodze ewolucji, która cały czas trwa wraz z postępem nauki
mmmm
miesiąc temu
nazwa tego przedmiotu powinna sie nazywać: mitologia katolicka
Mbmm
miesiąc temu
teleskop webba, powstanie wszechświata, wieki: wybór, teoria inflacji, teoria strun, teoria wieloświatów , piąty wymiar...tak tylko przypominam...XXI wiek
Wawa
miesiąc temu
Gdyby kościół czyścił brudy,nie osądzał to by wyglądało inaczej.Lekcja religii musi być czymś więcej niż nudna lekcja.Tu potrzeba skupić się na potrzebach młodych osób,poruszać głębsze tematy a wtedy zostaną i fakt 1 ha tyg wystarczyłaby zupelnie
kkk
miesiąc temu
przede wszystkim nazwa przedmiotu powinna byc inna. Religii jest mnostwo a w polskiej szkole ucza tylko o religii rzymsko katolickiej i taka powinna byc nazwa tego przedmiotu.
Uczennica
miesiąc temu
Na lekcje religii się ZAPISUJE a nie wypisuje. Znacząca różnica, trzeba zaznaczyć chęć uczestnictwa w lekcji religii a nie jak powtarzają inni wypisać się. Religia nie powinna być obowiązkowa i można ją przenieść do kościoła jak było praktykowane wcześniej
Jr.
miesiąc temu
Niech ma żal do swoich zwierzchników a nie do młodzieży . Ryba psuje się od głowy 🤷‍♂️💖
Bob
miesiąc temu
Zamiast lekcji religii będzie palenie świeć chanukowych
Głupota nie s...
miesiąc temu
Zlikwidować jogę! Te głupotę tai chi wyśmiać toż to ciemnogród, wszelakie, zainteresowania unieważnić i tylko się zająć według najambitniejszych rodziców, już od maleńkich lat robotą.
Gosc
miesiąc temu
Etyka powinna być obowiązkowa akurat. Godzina wychowawcza nie spełnia swojej roli, potrzebne są jakieś zajęcia które kształtują u dzieci dobre postawy moralne, dobre zachowanie. I to można robić na lekcjach etyki.
...
Następna strona