Kwaśniewski o Brexicie: "Od dzisiaj mamy gorszą Europę"

74
Podziel się

"Wyniki są fatalne. To przynosi wielkie konsekwencje".

Wczoraj ogłoszono wyniki referendum przeprowadzonego w Wielkiej Brytanii, w którym mieszkańcy Wysp podjęli decyzję o opuszczeniu Unii Europejskiej. Za wyjściem opowiedziało się ponad 51 % Brytyjczyków, co oznacza, że w przeciągu najbliższych paru lat Wielka Brytania stopniowo przestanie być częścią Wspólnoty. Wynik referendum zszokował wiele osób na świecie. Wśród samych Brytyjczyków - nawet tych, którzy głosowali za wyjściem - również jest wielu zdziwionych:

Nie najlepsze zdanie o decyzji Wyspiarzy ma Aleksander Kwaśniewski. Jego zdaniem, konsekwencje, które niesie za sobą wyjście z Unii są w całości trudne do przewidzenia, ale z pewnością niekorzystne:

Od dzisiaj mamy gorszą Europę. Te wyniki są fatalne. To przynosi wielkie konsekwencje. Teraz przeżywamy szok, to kwestia kilku lat, będzie rosnąć siła nacjonalistów. Holandia i Dania są ryzykowne.

Źródło: TVN24/BiS

KOMENTARZE
(74)
gość
4 lata temu
Dramatyzujecie, a Szwajcaria i Norwegia nie są w Unii i są bogate. Poczekajmy, ocenimy.
gość
4 lata temu
czerwony Olku nie obawiaj sie , alkohol nie powinien zdrozeć
gość
4 lata temu
komunistyczny agent o pseud .Alek byl prezydentem naszego kraju i uchodzi za autorytet . w jakim swiecie my zyjemy ?
gość
4 lata temu
jak jest nie po naszej myśli, to jest źle - myślenie Kwaśniewskiego
gość
4 lata temu
Ale się upasł
Najnowsze komentarze (74)
gość
4 lata temu
moczymordo, ty sie nie wypowiadaj, k*****u jeden, zejdź ze sceny, ludzie sie śmieją z ciebie, pijaczyno bez szkoły, pochwal się co robił twój ojciec w ubeckiej katowni, jakoś o tym milczysz, pijaku z chorobą filipińską.....
jooołł
4 lata temu
wystąpienie z pieprzonej unii to najlepsza decyzja, jestem zaaaaa!!!! francja tez do tego dązy . koniec z czarnuchami, ciapakami itp!!! hurraaa!! mądre kraje nie chcą do unii np Szwajcaria, a dlaczego? bo unia okrada a nie daje!!! narzuca nam swoje chore wymysly np uchodźców!
gość
4 lata temu
szwajcaria - szabrowane przez hitlerowców dobra wszelkiej maści a obecnie oszustwa finansowe najbogatszych. norwegia - surowce.
gość
4 lata temu
Tak, owszem, ale te kraje zawsze były bogate i dlatego do tej unii nie chciały wchodzić, bo coś sobą reprezentowały przed unią. Na inne kraje to tak nie podziała niestety.
gość
4 lata temu
Olek polej!
gość
4 lata temu
ALEK jak znowu bedziesz skakal z KODem to zapnij sobie rozporek i nie zapomnij jarmulki oszuscie
gość
4 lata temu
Million razy lepszym prezydentem byl Pan Kwasniewski niz ta pacynka Kaczki ktora udaje prezydenta. Dodam ze jestem wierzaca I nieznosze fanatykow religijnych.
gość
4 lata temu
w całej tej sytuacji podoba mi się jedno, że Cameron posłuchał społeczeństwa i wyraził zgodę na referendum, u nas z kolei zaraz po ogłoszeniu wyników Brexitu, PO i Nowoczesna wprost mówili w tv, że żądają od PISu potwierdzenia, że nigdy nie wyrażą zgody na takie referendum w Polsce i że Polska nie opuści Unii, jak dla PO i Nowoczesnej Polacy to ryby i głosu nie mają
gość
4 lata temu
a ty gościu za kołnierz wylewasz nigdy sie nie upiłeś !!!!!!!! ,d***u
gość
4 lata temu
Najlepszy prezydent jakiego polska miała !!!!Uwielbiam kwaśniewskiego !!
gość
4 lata temu
Skoro on mówi że wyjście wb z UE jest źle,tzn ze jest to super rozwiązanie i my Polacy też powinniśmy tak postąpić a nie płacić co roku wielomiliardowe składki do zlobow z UE. Za taką kasę bylibyśmy samowystarczalna potęga.
gość
4 lata temu
Nie mozna dac zadnego plusa... co za blojady...
gość
4 lata temu
Pan Tusk nigdy nie staną za Polską ani za Unia Europejską bo nie ma tam prawa głosu.
gość
4 lata temu
oleś nie martw sie bezy będziemy jesc jak jola i ma wczasy w Alpy yeż pojedziemy a twoja córeczka n****b pod ścianki będzie latała No to setuchna oleśko bo pić ci się chce
...
Następna strona