Trwa ładowanie...
Przejdź na
Tiga
Tiga
|

Lech Wałęsa narzekał na wysokość swojej emerytury. Ile miesięcznie dostaje?

708
Podziel się:

Lech Wałęsa jakiś czas temu skarżył się, że 6 tysięcy złotych, które otrzymuje co miesiąc, nie wystarcza mu na pokrycie wszystkich wydatków. Od tamtej pory jego emerytura wzrosła niemal dwukrotnie, jednak Wałęsa nadal jest niezadowolony.

Lech Wałęsa narzekał na wysokość swojej emerytury. Ile miesięcznie dostaje?
Emerytura Lecha Wałęsy (AKPA)

Dwa lata temu, w jednym z wywiadów, Lech Wałęsa opowiedział o swojej trudnej sytuacji finansowej. Były prezydent Polski przyznał wówczas, że otrzymuje 6 tysięcy złotych emerytury, co jest kwotą zbyt małą, by wystarczała mu na utrzymanie. W rozmowie z "Super Expressem" zasugerował, że jednym z powodów takiej sytuacji jest rozrzutność jego żony, Danuty, która "wydaje więcej, niż mają".

Nie wiem, co robić, bo nie mogę latać na wykłady, a muszę jakieś pieniądze zarabiać, bo żona wydaje więcej, niż mamy i nie wiem, jak dalej przeżyję -  wyznał na łamach dziennika.

Warto przypomnieć, że wyznanie Lecha Wałęsy dotyczące trudnej sytuacji finansowej miało miejsce podczas pandemii i po serii lockdownów, które uniemożliwiły mu podróżowanie i dorabianie poza Polską. Od tamtej pory wiele się zmieniło, ale jedno pozostało niezmienne: Wałęsa wciąż nie jest zadowolony z wysokości swojej emerytury. I to pomimo tego, że w międzyczasie prawie się podwoiła...

Emerytura Lecha Wałęsy - ile dostaje?

Portal o2 postanowił zapytać Wałęsę o to, ile teraz wynosi jego świadczenie. Teraz były prezydent co miesiąc otrzymuje między 11 a 13 tysięcy złotych netto, co jest znaczącą różnicą w porównaniu do kwoty 6 tysięcy, o której wspominał dwa lata temu. Jednak, jak sam przyznaje, nawet ta kwota jest dla niego zbyt skromna.

Żona zabiera mi wszystko i wydaje na swoje potrzeby. Nie wspomnę już o prezentach dla dzieci. Im też pomagam, muszę, bo tego oczekują -  tłumaczy się Wałęsa. Jak dodaje, popularne przysłowie "Kto ma pszczoły, ten ma miód, kto ma dzieci, ten ma trud" doskonale oddaje jego sytuację.

Mimo zwiększonej emerytury, która co miesiąc wpływa na jego konto, Wałęsa musi dorabiać za granicą, aby móc godnie żyć. Jak sam przyznaje, nie chce podawać konkretnych kwot, które otrzymuje tam za pracę, ale to jego sposób na poprawę swojej sytuacji finansowej.

Uczestniczę w wykładach dla różnych grup społecznych, politycznych, biznesowych. Nie mogę powiedzieć, jaką otrzymuję za nie zapłatę, bywa różnie. W ten sposób uzupełniam luki w moich finansach -  wyjaśniał.

Teraz zapewnia, że już powoli "odbija się od dna bankructwa", którego miał doświadczyć podczas pandemii. Jednak patrzy w przyszłość z niepokojem.

Przez lockdowny nie mogłem wtedy wyjeżdżać za granicę. Nie zarabiałem na moich wykładach. Zdaję sobie sprawę, że jeszcze różnie może być. W Polsce niczego nie da się przewidzieć. Może za chwilę znów zostanę bez grosza... - mówił z niepokojem.

Na sytuację Wałęsy negatywnie wpływa również inflacja, która powoduje, że jego portfel jest coraz cieńszy. Sam na szczęście nie musi obserwować rosnących cen produktów spożywczych, bo zakupy robi jego żona, ale przez rosnące ceny Lech musi ponoć... jeść mniej.

Produkty są drogie, więc dostaję znacznie mniejsze porcje do zjedzenia na śniadania, obiady i kolacje. Nie jestem z tego zadowolony - wyznał.

Czy współczujecie jego sytuacji?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(708)
Dzień dobry
4 miesiące temu
Z całym szacunkiem, ale temu panu odjechał już pociąg 😁
Magda
4 miesiące temu
Dużo jak na osobę bez wykształcenia wyższego i pospolitego elektryka
Doroe
4 miesiące temu
Ech, szkoda gadać …
jaaa
4 miesiące temu
na portiernie zasowaj i nie placz
antybolek
4 miesiące temu
Skończyło się SB i skończyły się dodatkowe pieniążki.
Najnowsze komentarze (708)
AntyPIS
2 tyg. temu
Nikt nie kazał temu Panu zostawać prezydentem. Jako elektryk miałby teraz około 3.000.- emerytury brutto i musiałoby to wystarczyć od wypłaty do wypłaty.
GABRIEL
2 tyg. temu
Ciekawe ile by sobie życzył otrzymywać ? Zasługi zasługami, ale emerytura jest nie za zasługi.
Tusk
2 tyg. temu
A stać go na koszule z naszywkami?
Polak
2 tyg. temu
Jak mu nie wstyd wygadywać że mu niestarcza
adam
4 miesiące temu
może wałęsie dac cały budzet panstwa
Jacek
4 miesiące temu
A gdzie moje 100 milionów ??? Wstyd było jak był prezydentem teraz wstyd, że jest emerytem. Może p. Walensa raz pójść do uczciwej pracy np. jako elektryk ???
Ciekawy
4 miesiące temu
Po co tego faceta nam pokazujecie, mamy zrobić zrzutkę czy co?
cezar
4 miesiące temu
a może chce moją 1399 zł
Szymiasty
4 miesiące temu
SB dawało więcej, a i w Totolotka można było wygrać
Gołomp
4 miesiące temu
Niech swojego syna, europosła poprosi
Cyna
4 miesiące temu
Powinien postawić w totka. Za czasów SB dobrze mu przecież szło
Robert
4 miesiące temu
To weź się do roboty
Don
4 miesiące temu
Ludzie sie wstydzą ze na niego głosowali
Polak
4 miesiące temu
Ja tego Pana rozumiem przecież leki na chorobę psychiczną naprawdę dużo kosztują
...
Następna strona