Trwa ładowanie...
Przejdź na

Liroy o leczeniu medyczną marihuaną: "Jedno wielkie oszustwo. Tragedia, jedna dziewczynka nie doczekała się refundacji"

68
Podziel się:

"Uczulaliśmy rząd na to, że import docelowy ma wiele pułapek. Niewiele osób może z tego korzystać. Ludzi chorych jest koło miliona, a ludzi chorych, którzy otrzymali lek - chyba sześć osób".

Niemal roku temu w polskich mediach było głośno o sprawie doktora Marka Bachańskiego z Kliniki Neurologii i Epileptologii. Został zwolniony dyscyplinarnie za leczenie medyczną marihuaną dzieci chorych na padaczkę. Przypomnijmy: Lekarz, którzy leczył dzieci marihuaną, ZOSTAŁ ZWOLNIONY!

Jego zwolnienie stało się początkiem powrotu dyskusji o leczniczej marihuanie. W jej wyniku zarządzono, że Narodowy Fundusz Zdrowia będzie refundował leki na bazie kannabinoidów, o ile lekarz wystawi rekomendację na takie właśnie leczenie. Środki te nie są jednak dostępne w polskich aptekach. Zanim dziecko otrzyma lek, może upłynąć nawet kilka miesięcy. Tych miesięcy nie miała 4-letnia Ola Janowicz cierpiąca na zespół Westa. Zanim otrzymała lek, zmarła. Zabrakło jej trzech tygodni. Zobacz: Matka 4-latki, która zmarła czekając na medyczną marihuanę: "Zostaliśmy oszukani. MOJE DZIECKO ZABILI POLITYCY"

Swojego zbulwersowania nie kryje Liroy, jeden z autorów projektu o medycznej marihuanie.

Przychylono się do naszej prośby i udostępniono refundację leków na bazie marihuany. Moja interpelacja w tej sprawie była. Uczulaliśmy rząd na to, że import docelowy ma wiele pułapek. Nic nie działa, to jedno wielkie oszustwo. Niewiele osób może z tego korzystać. Ludzi chorych jest koło miliona, ludzi chorych którzy otrzymali lek - chyba sześć osób. Tragedia, jedna dziewczynka już nie doczekała się refundacji.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(68)
gość
7 lat temu
"Liroy o leczeniu marihuaną - jedno wielkie oszustwo" perfidna manipulacja w tytule!
gość
7 lat temu
Przecież Liroy jest za leczeniem, co to za dziwny tytuł.
gość
7 lat temu
Medycznie marihuana powinna być dozwolona!
gość
7 lat temu
morfina, ketamina, kodeina legalne w medycynie od x lat a zielsko nie. dramat.
gość
7 lat temu
Każde życie jest cenne
Najnowsze komentarze (68)
gość
7 lat temu
To co najmniej kontrowersyjne, ale chyba mama tej Oli powinna na parę dni postawić jej otwartą trumnę w PiS-owskim sejmie, żeby p"osłowie" zobaczyli, że ich działanie przekłada się na zupełnie wymierne (i nie zawsze dobre) skutki. Zakładam oczywiście, że przynajmniej niektórzy z nich mają jeszcze "takie coś" jak sumienie.
Weeze
7 lat temu
Perfidna manipulacja w tyle ? Jak takiś mądry to zrób coś, on chociaż próbował a to że rada tornistrów jest poblokowana i wyszły Pokemon Go to nie było czasu na zebranie odpowiedniej ilości leczniczej konopi, są lepsze źródła gdzie ona pójdzie i za lepszą kasę
Myszor
7 lat temu
Lepiej terapeutycznie lulek albo wilcza jagoda
gość
7 lat temu
Polska polityka lepiej niech bandziory zarabiają sprzedając ja na czarnym rynku niż ma zarabiać państwo na akcyzie i podatku za nią masakra
Kamil
7 lat temu
Nikogo nie zabiła a jednak ZAKAZANA
Maya 44
7 lat temu
Trudno się z nim nie zgodzić. Nie istnieje lecznicza marihuana jak uważają wszyscy palacze. Jestem za m.. dla osób dorosłych w ostatniej fazie raka. Da trochę przyjemności a to co zniszczy w ciele to już nie ma znaczenia. Nie ma badań jak działa na dziecięcy mózg a w szczególności chory dlatego zdecydowane nie. Rodzicu chorego dziecka chcesz eksperymentować to rób to na sobie.
gość
7 lat temu
Śmierć koncernom farmaceutycznym
Eudezet
7 lat temu
Gdzie jest Eis ??
gość
7 lat temu
milion to chyba wszyscy celebryci i artyści plus chorzy
gość
7 lat temu
Liroy zrób coś z tym , przecież to biedne dziecko mogło życ !!!
gość
7 lat temu
tak leczenie kolejna przykrywka dla ćpunów
matka
7 lat temu
Nie wybralam sobie bólu matki tej dziewczynki. Szczere wyrazy wspoczucia :(
matka
7 lat temu
Nie wybralam sobie bólu matki tej dziewczynki. Szczere wyrazy wspoczucia :(
bety
7 lat temu
To nie manipulacja tylko niefortunnie napisane zdanie -zbytek wyrwanych z kontekstu słów. Chodzi o to, że leczenie jest ale jest niedostępne, przez to,że leki są tylko z importu, a nie można ich produkować w kraju. Procedury takiego importu i jego refundacja są tak skomplikowane, że trwa to bardzo długo i w śmiesznych wobec potrzeb ilościach. "Oszustwo" wobec pacjentów, bo formalnie mogą się tak leczyć, ale realnie nie wiele z tego wychodzi.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie