Trwa ładowanie...
Przejdź na
KAS
|

Maciej Orłoś czule o Telewizji Polskiej: "Prorządowa propaganda. OBY JEJ KRES BYŁ BLISKO"

113
Podziel się:

Dokładnie pięć lat temu Maciej Orłoś definitywnie pożegnał się z TVP. Jako powody odejścia dziennikarz wskazywał brak wolności słowa i "przejęcie stacji" przez Jacka Kurskiego. Tym razem dziennikarz zamieścił wpis na Twitterze, w którym zdradził, co dokładnie myśli na temat TVP.

Maciej Orłoś czule o Telewizji Polskiej: "Prorządowa propaganda. OBY JEJ KRES BYŁ BLISKO"
Maciej Orłoś czule o TVP "Oby jej koniec był bliski" (AKPA)

Maciej Orłoś rozpoczął swoją przygodę w TVP w 1991 roku. Wkrótce zdobył ogromną rozpoznawalność. Największą sławę przyniosła mu praca w Teleexpressie, ale z biegiem czasu zaczął prowadzić weekendowe wydania Wiadomości, a także takie programy, jak m.in. Oko w oko, A to Polska właśnie!, Pociąg do kultury czy Nie ma jak Polska.

31 sierpnia 2016 roku Orłoś podjął jednak decyzję o zakończeniu współpracy z Telewizją Polską. Od tego czasu znany prezenter nie ma żadnych hamulców i otwarcie krytykuje działania stacji i jej prezesa, Jacka Kurskiego. Nie inaczej było i tym razem. Dziennikarz za pośrednictwem Twittera zamieścił dwa wpisy, w których treści nie szczędził gorzkich słów pod adresem publicznej telewizji.

Zobacz także: Owsiak zdradził, z którym politykiem PiS-u napiłby się wódki

Z TVP odszedłem pięć lat temu - 31 sierpnia 2016. Niektórzy myślą, że mi podziękowano, ale nie - to ja podziękowałem. Nie chciałem firmować twarzą telewizji, która manipuluje widzami, łamie zasady etyki dziennikarskiej, a (niektórym) dziennikarzom kręgosłupy" - wyznał Orłoś.

Kieruje tym cynicznie prezes Kurski, a przyzwolenie dają władze na czele z prezesem Kaczyńskim, prezydentem Dudą i premierem Morawieckim. Prorządowa propaganda uprawiana przez Wiadomości TVP czy TVP Info jest haniebna. Oby jej kres był blisko - dodał dziennikarz.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(113)
Prawda
3 lata temu
Orłoś, dlaczego zostawiłeś schorowaną żonę i dwójkę dzieci dla kochanki? Taka z ciebie ostoja moralności
tola
3 lata temu
Coś długo zajęło mu to odejście, lata tam siedział i kieszenie napychał.
Maya
3 lata temu
Maciuś myślał, że inne stacje będą się o niego bić, a tu nic! -odstawia szopki w kabaretach, a śmiać się nie ma z czego! Wzorem wszystkich co to niechlubnie opuścili tvp pluje do,,gniazdka", które ciepełko i niemałą kasę tyle lat dawało.
Żenada
3 lata temu
Kieszenie napchane Hajsem to i można było sobie przypomnieć o wolnych mediach. Może i TVP przegina z prorządowym przekazem, ale przypomnijmy sobie antypolska TVP
Onek
3 lata temu
Tyle lat był tam gwiazdą i jasiorę brał bez jręoacji. Ohyda i hipojryzja
Najnowsze komentarze (113)
Prawda
2 lata temu
Łatwiej uwieść starszego Sama różnica wieku wystarczy żeby facet był zadowolony Gorzej z młodszymi Większa konkurencja i trzeba wyglądać
Realista
2 lata temu
A funkcjonariusze z tvn to niby jacy,jak po wygra wybory to jaka to będzie telewizja,która na rząd nie powie nic złego,a olejnikowej wyczerpią się tematy,bo na swoich pluć nie będzie
programy
3 lata temu
Mam 19 lat, ale z dzieciństwa dobrze pamiętam różne stare programy. Wydaje mi się że były bardziej wymagające, wartościowe, było czego posłuchać
gość
3 lata temu
nikt się z tym nie pogodzi tak jak nikt nie pogodził się z odejsciem Maklowicza, Rogalska, Wojciecha Mana, Robert Janowski i pewnie wielu innych, ludzie do dziś przychodzą pod tvp z ich zdjęciami i kwiatami, żalu nie ma końca...
MojNick
3 lata temu
Ofert dalej brak więc trzeba o sobie przypomnieć:)
Ania
3 lata temu
Dzielny, dzielny. Ale wyskakuje nagle z publiczną krytyką niepopularnej tv; TVN przedłuża koncesję na RFN news..... hmmm chyba pan Orłoś liczy na angaż 😉
Hudini88
3 lata temu
Orłoś bez tvp jesteś nikim.
koko
3 lata temu
i gdzie teraz jesteś , na pewno nie na świeczniku - hi hi
Marzyciel
3 lata temu
Masz marzenia ha, ha, ha
obiektywny
3 lata temu
Wiadomo na 100 procent że polityk Kurski będzie jeszcze kierować TVP przez około 2 lata i maksymalnie przez 2 lata będzie Polską rządzić PiS. Nie wiadomo do końca co będzie dalej, bo jeśli opozycja nie zdobędzie konkretnej przewagi to mogą być problemy z utworzeniem stabilnego rządu. Można mieć jednak nadzieję że więcej Polaków będzie chciało powrotu Polski do Europy, końca indoktrynacji dzieci w szkołach i wciskaniu religii i konserwatyzmu dosłownie wszędzie.
Haha
3 lata temu
A w Ciechocinku fajnie się kurował…
...
3 lata temu
Kiedy rocznica Tomasza Lisa? Ten dopiero za PO, z naszych podatków, się nachapał. Jakoś wtedy nie przeszkadzało, że państwo TVP dotuje. Co było równoznaczne z dotowaniem działalności Lisa. Hipokryci..
...
3 lata temu
Kiedy rocznica Tomasza Lisa? Ten dopiero za PO, z naszych podatków, się nachapał. Jakoś wtedy nie przeszkadzało, że państwo TVP dotuje. Co było równoznaczne z dotowaniem działalności Lisa. Hipokryci.
...
3 lata temu
Za Orłosiem tęskni może garstka. Większość widzów, niezależnie od preferowanej opcji politycznej, miała go dość.
...
Następna strona