Trwa ładowanie...
Przejdź na
Kamil Kozłowski
Kamil Kozłowski
|

Maciej Stuhr i Dominika Chorosińska mają WSPÓLNĄ przeszłość! Aktor ocenia jej nową funkcję: "Ależ nam będzie teraz dobrze"

96
Podziel się:

Maciej Stuhr na swoich profilach społecznościowych bardzo często komentuje w satyryczny sposób bieżące wydarzenia społeczno-polityczne. Aktor nie mógł powstrzymać się od oceny wyboru nowej minister kultury. Przy okazji "pochwalił się" wieloletnią znajomością z Dominiką Chorosińską.

Maciej Stuhr i Dominika Chorosińska mają WSPÓLNĄ przeszłość! Aktor ocenia jej nową funkcję: "Ależ nam będzie teraz dobrze"
Maciej Stuhr odniósł się do awansu politycznego Dominiki Chorosińskiej (AKPA, East News)

Dominika Chorosińska znajduje się na językach całej Polski po wczorajszym zaprzysiężeniu nowego rządu premiera Mateusza Morawieckiego. Niektórzy uważają, że powołanie serialowej aktorki na tak wysokie i odpowiedzialne stanowisko, należy traktować jako jawną kpinę z obywateli i powagi władzy wykonawczej w kraju. Inni traktują jej wybór na nowego ministra kultury i dziedzictwa narodowego w kategoriach zła koniecznego, starając się obrócić całą sytuację w żart.

Do tej drugiej grupy niewątpliwie zalicza się Maciej Stuhr. Ubierając to w najłagodniejsze słowa, aktor nie należy do entuzjastów partii rządzącej. Bardzo często ujawnia w sieci swoje poglądy, przedstawiając w krzywym zwierciadle aktualne sprawy społeczno-polityczne. Nie odmówił sobie przyjemności, by w charakterystyczny dla siebie sposób skomentować wczorajszy awans "koleżanki" po fachu.

Maciej Stuhr wyśmiał powołanie Dominiki Chorosińskiej na urząd ministra kultury

Wczorajsze wydarzenia z Pałacu Prezydenckiego chyba nikogo nie pozostawiły obojętnym. Według wcześniejszych zapowiedzi skład nowej Rady Ministrów miał być oparty w większej mierze o ekspertów niż pierwszoligowych polityków PiS-u, z położeniem dużego nacisku na zwiększenie roli kobiet.

Zdecydowanie najwięcej emocji dostarczył wybór nowej minister kultury. Jeden z najpopularniejszych wśród artystów komentator rzeczywistości, Maciej Stuhr, podzielił się z internautami swoimi spostrzeżeniami. Przy okazji ujawnił, że zna się z Dominiką Chorosińską od prawie 25 lat.

Jakaż to radość, że nową Ministrą Kultury została Dominika Figurska! Studiowaliśmy razem w szkole teatralnej. Trochę szkoda, że wielka polityka przeszkodziła jej w jeszcze większej karierze aktorskiej, ale to dobrze, że po człowieku, który był żartem w środowisku artystycznym, teraz będzie nami przewodziła osoba, która wywodzi się z samych trzewi kulturalnych przestrzeni! Ależ nam będzie teraz dobrze! - napisał z przekąsem.

Internauci błyskawicznie zareagowali śmiechem na facebookowy post aktora. W ich wypowiedziach również nie brakowało ironii.

Cudownie. Dodać do tego jej empatię i krystaliczną, katolicką świadomość i przez te kilka dni polska kultura podniesie się z kolan; Niewyczerpane źródło memów na najbliższe lata; Na szczęście będzie to wyjątkowo krótko trwało; To jest wspaniałe, że jej wielki talent i szeroki dorobek artystyczny zostały docenione. To będzie Gajos tego rządu! - czytamy w komentarzach.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(96)
Zuzka
3 miesiące temu
Już nie mogę czytać tego feminizmu "ministrą"... brzmi idiotycznie. Czy są tu ludzie z podobnymi odczuciami?
Abc🤓
3 miesiące temu
pani Nie przepracuje ani dnia, bo rząd odrazu upadnie. Weźmie pensje i odprawę …. Na odprawy już pieniążki są ….przeczytajcie sobie ile …
Gość
3 miesiące temu
A to nie poprzedni wspierał artystów grubą kasą za covida i na zanzibar latali z braku zajęcia?
Prawda
3 miesiące temu
Dominika się śmieje. 50 tys wpadnie. Akurat na Malediwy.
🤣🤣🤣🤣🤣
3 miesiące temu
A może pożartujemy o tatusiu
Najnowsze komentarze (96)
mod
miesiąc temu
śmiejemy sie nie tylko z tego, ale z tych kłamstw które głosili, z tych pouczeć arcyprzemądrzałych, z tych krzyków, z obrzydliwych gestów, z tych wstrętnych słow głoszonych często przez liderów, że nie są w stanie pojąć że zastąpili ich mądrzejsi, z tego że nie są w stanie pogodzić się z przegraną
Hanka
3 miesiące temu
Byl swietny w „szadzi”
Dziadek
3 miesiące temu
Ty sthur,żeby komentować to trzeba być Polakiem co?
Jaaaa
3 miesiące temu
Maciuś mistrz 💯👍👊
Mega Loman
3 miesiące temu
Maciej Stuhr napisał doktorat, o sobie i swojej karierze.
Sceptyk
3 miesiące temu
Nie lubię tego ,,aktora,, ale całkowicie zgadzam się z tym co napisał
story
3 miesiące temu
Niewiele brakowało, a Maciej Stuhr musiałby powtarzać I klasę liceum - w krakowskim ogólniaku był zagrożony z matematyki. Skończyło się na egzaminie komisyjnym. O tej ciekawostce dowiadujemy się z książki "Stuhrmówka".Barbara Stuhr, matka Macieja, tak wspomina moment, gdy jej syn popadł w tarapaty: "Byłam przerażona, przecież w tym wieku można dziecku zwichnąć psychikę na parę lat. Wtedy pierwszy raz w życiu przyszedł do mnie, przytulił się i rozpłakał. Poczułam, że jest mi ogromnie żal". Zadzwoniła do męża, który miał nagranie w Warszawie i kazała mu, by natychmiast przyjechał do Krakowa, poszedł do dyrektora szkoły i poprosił go o zorganizowanie egzaminu komisyjnego u innego, bezstronnego matematyka. Jerzy Stuhr przyjechał tego samego dnia...Maciej nie był też orłem z językó obcych i historii. W niedawnym wywiadzie dla "Stopklatki" Maciej Stuhr powiedział, że Polacy w bitwie z Niemcami pod Cedynią (972 r.) przywiązywali dzieci do tarcz. Stuhrowi szybko wytknięto błąd - zapewne chodziło mu o bitwę pod Głogowem (1109 r.), gdzie dzieci do tarcz przywiązywali Niemcy.
anna
3 miesiące temu
No się zaczęło.......nie ma to jak znależć sobie temat do hejtu.Grtuluję odważnym
Gość
3 miesiące temu
Czy chcesz żeby twoje dzieci poczytaly co inni o tobie mysla?Też nie będzie ciekawie, więc nie czepiaj sie ludzi.
Niki
3 miesiące temu
A o tatusiu może by tak pożartować? Jak tam z procentami?
Blabla
3 miesiące temu
Rząd zrobiony tylko po to by dorzucić sobie do kieszeni ekstra kasę z podatków zwykłego Kowalskiego- wstydźcie się za to kilka rodzin mogłoby zostać mieszkania, które w Warszawie osiągają niebotyczne kwoty!! Natomiast wyśmiewanie zdolności aktorskich koleżanki po fachu jest KIEPSKIE! Nie każdy ma taki start jak Stuhr, gdzie role filmowe sypały się od razu... Nie każdy po filmówce może udoskonalać swój fach u dobrych reżyserów... Nie każdy może od dziecka obserwować pracę przy filmie czy przygotowywanie się do ról przez ojca. Jakoś ta kobieta się dostała do odpowiedniej szkoły, jakoś te studia skończyła- ktoś musiał coś w niej dostrzec... Może jakby nazywała się Stuhr to teraz Ona rzucała by kąśliwe komentarze pod adresem p. Macieja.
Prawda
3 miesiące temu
Panie Maćku...Może nareszcie wypluć ten jad ,dorosnąć i życzyć każdemu co najlepsze..Wcześniej czy później karma wraca ,,,I po co to panu?
Violetta
3 miesiące temu
Porażająca osoba to wstyd dla polskiej kultury natomiast wiadomo o co chodzi o odprawy o czym tu dyskutować to porazka
gosc
3 miesiące temu
Rogacz Macius to ubogi duchowo czlowiek,,
...
Następna strona