Trwa ładowanie...
Przejdź na
Ignacy Węgrzyn
Ignacy Węgrzyn
|

Majka Jeżowska POKORNIE komentuje swoją emeryturę: "Absolutnie nie narzekam i się nie skarżę". Zwróciła jednak uwagę na pewne NIERÓWNOŚCI

74
Podziel się:

Majka Jeżowska na scenie występuje nieprzerwanie od lat 80. Jakiś czas temu artystka osiągnęła wiek emerytalny, a teraz zdradziła, z czego wynika niska kwota jej emerytury. Zwróciła również uwagę na niesprawiedliwe różnice w świadczeniach. Sprawdźcie, co miała do powiedzenia!

Majka Jeżowska POKORNIE komentuje swoją emeryturę: "Absolutnie nie narzekam i się nie skarżę". Zwróciła jednak uwagę na pewne NIERÓWNOŚCI
Majka Jeżowska zabiera głos w sprawie swojej emerytury (AKPA, AKPA)

Emerytury gwiazd to temat rzeka. Większość artystów może pochwalić się emeryturą na najniższym ustawowym poziomie. Nietypowa praca, sprawia, że nieregularne dochody, które osiągają, bardzo często nie stanowią tytułu do ubezpieczeń społecznych. Nie da się ukryć, że często jest to również wina samych artystów, którzy opłacają jak najniższe składki z możliwych.

Głodowe emerytury otrzymują m.in. Krzysztofa Cugowski, Maryla Rodowicz czy Alicja Majewska, którzy mają jednak możliwość koncertowania, co jest dla nich niewątpliwym ratunkiem na dorobienie sobie kilku złotych, niezbędnych do godnego życia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Andrzej Seweryn o emeryturach artystów: "Jest mi przykro"

Majka Jeżowska o swojej niskiej emeryturze

Do tego zacnego grona należy również Majka Jeżowska, która jakiś czas temu w rozmowie z "Wprost Przeciwnie" zdradziła, że jej emerytura wynosi mniej niż tysiąc złotych. Piosenkarka w przeciwieństwie do większości kolegów branży nie narzeka i ma pełną świadomość, że należne jej świadczenie, jest pokłosiem tego, że nigdy nie była zatrudniona na etacie.

Kiedyś zostałam zapytana o to, czy jestem emerytką. Jestem, bo skończyłam 60 lat, ale zaznaczyłam w trakcie tego wywiadu, że absolutnie nie narzekam i się nie skarżę. Moja koleżanka, młodsza ode mnie o sześć lat, powiedziała: "Majka, ja sobie policzyłam, ile moja emerytura wyniesie, to jest połowa twojej". Pomyślałam sobie, że jest coraz niżej — mówi artystka w rozmowie z "Plejadą".

Majka Jeżowska ma świadomość, że nie wszyscy mają tyle szczęścia co ona. Chociaż piosenkarka stanowczo podkreśla, że wysokość emerytury nie stanowi dla niej problemu, to zwraca uwagę na dysproporcje w przyznawaniu świadczeń, które uzależnione są od pełnionych stanowisk.

Ja absolutnie nie narzekam, bo lubię swoje życie. Jest mi dobrze i niczego mi nie brakuje, natomiast czasami widzę pewne nierówności w emeryturach. Na przykład między wysokimi urzędnikami państwowymi, którzy byli nimi przez chwilę i pobierają do końca życia bardzo wysoką emeryturę, a kimś, kto pracuje 30,40 lat. Ale takie jest życie — wyznała Jeżowska dla Plejady.

Jesteście zaskoczeni podejściem Majki Jeżowskiej do swojej niskiej emerytury?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(74)
ii.
5 miesięcy temu
Innych emerytek nie stać na liftingi i botoksy
Mah
5 miesięcy temu
Pani Majko niech Pani przestanie kombinowac z twarzą. Już Pani poszła o jeden most za daleko. Za następnym będzie katastrofa.
Disi
5 miesięcy temu
Dlatego urzędnicy tak się biją o stołki
Gosc
5 miesięcy temu
Większość artystów na koncertach w ciągu roku zarabia dużo więcej od Prezydenta Polski ale składek nie odprowadzają . Taka Maryla zarabia miliony i skamle na niska emeryturę
Molina
5 miesięcy temu
Nareszcie ktoś nie narzeka 👍🏻 abstrahując od tego, z ponad 20 a może 30 wprowadzono pierwsze prywatne ubezpieczenia, w tym emerytalne. Poza tym emerytura to składka, a niska składka to niska emerytura.
Najnowsze komentarze (74)
ktoś
3 miesiące temu
cci co mają duże emerytury zarabiali dużo i mieli odprowadzane duże składki .,, cóż takie życie... każdy powinien być świadom co go czeka ... fajnie, że pani Jeżowska nie narzeka... niech inni wezmą z niej przykład... zarabiali dużo to powinni coś odłożyć a nie wszystko przebalować
lon
5 miesięcy temu
Ci urzędnicy państwowi to prezydent i chyba tylko prezydent. On został wybrany przez naród i tak ma być. Chociaż są tacy, którym brakuje
rówieśniczka
5 miesięcy temu
Brakuje na operacje plastyczne i botoks? Już nie jest do siebie podobna...
Ano
5 miesięcy temu
Gwiazdka PRL
babcia62
5 miesięcy temu
Trzeba było myśleć o starości i płacić składki. Emerytura jest liczona na bazie odprowadzonych składek. Ja mam godną emeryturę, ale nigdy nie zatrudniałam się, kiedy pracodawca zaczynał rozmowę, że na angażu minimalna, a reszta do ręki. Wtedy miałabym trochę więcej , a dzisiaj zęby w tynk.
Haha
5 miesięcy temu
Ale 13 i 14 to bierzesz od tego nie dobrego rzadu haha
WIKI
5 miesięcy temu
Trzeba było płacić składki i nie płakać dzisiaj.
XXX
5 miesięcy temu
ZARÓWNO JEŻOWSKIEJ JAK I ,,ZROBIONEJ" KUROWSKIEJ NIE DA SIĘ OGLĄDAĆ!
Iza
5 miesięcy temu
No na pewno nie ma co narzekać, skoro stać ją na regularny tuning.
Bozenka
5 miesięcy temu
Oni mają nieregularne dochody ,ale jakie dochody stać ich na wszystko .Żenujący są.
Adonis
5 miesięcy temu
Jak to się mówi o takich kobietach TTT ( tylko ta twarz ) :)
Luśka
5 miesięcy temu
Zaraz będzie wyglądać jak pani Bogumiła Wander.
edward
5 miesięcy temu
tragiczna
Beni
5 miesięcy temu
Pamiętamy se gre gacje na twoje koncerty. Tylko zaiglowani mogli przyjść
...
Następna strona