Trwa ładowanie...
Przejdź na

Mama zmarłej 4-latki: "Nie da się przygotować na śmierć dziecka. Psychoterapia nie jest rozwiązaniem"

66
Podziel się

Ola Janowicz zmarła, bo nie dostała na czas leku ratującego jej życie. "Na żałobę nie ma lekarstwa. Trzeba płakać" - mówi jej mama.

bEiihUcB

W maju tego roku zmarła 4-letnia Ola Janowicz, dziewczynka, która jako jedna z nielicznych w Polsce miała szansę na leczenie medyczną marihuaną. Niestety, z powodu skomplikowanych procedur, lek nie dotarł do niej na czas. Oli zabrakło trzech tygodni.

W rozmowie z nami mama Oli, Paulina Janowicz wyjaśnia, że na żałobę po stracie własnego dziecka nie ma żadnego lekarstwa. Tym bardziej, że w Polsce funkcjonuje bardzo mało grup wsparcia a opieka psychologiczna jest zwykle niewystarczająca:

bEiihUcD

Jest mało grup wsparcia w Polsce. Sama po śmierci Oli panicznie szukałam takich grup. Na FB znalazłam kilka, ale jest tego mało - mówi mama Oli. Po śmierci Oli hospicjum dalej opiekuje się naszą rodziną. Przyjeżdża do nas pani psycholog i próbuje nam to wyjaśnić. Żadnym rozwiązaniem nie jest psychoterapia, tudzież leczenie farmakologiczne. Na żałobę nie ma lekarstwa. Trzeba płakać, trzeba to wypłakać. Z tym bólem będę żyła całe życie. Poznałam Filipa Chajzera, który też przyznał, że mało jest grup wsparcia. Nie da się przygotować na śmierć dziecka.

bEiihUcJ
bEiihUde
KOMENTARZE
(66)
T.
5 lata temu
Dajecie w kółko to samo, ile można wałkować jeden wywiad?
gość
5 lata temu
nową celebrytkę kreujecie? mimo całego współczucia dla tragedii, to już piąty news o tym, to NIEGODNE
gosc
5 lata temu
A ja czegos nie rozumiem... Serio myslicie ze zawinil brak marihuany...?
bEiihUdf
Dianaa
5 lata temu
Kiedy dotrze do rządzących, że medyczna marihuana musi być zalegalizowana?? Nie ma ŻADNYCH badań wskazujących na zle działanie medycznej odmiany, za to potrafi leczyć lub łagodzić wiele chorób!! No i najważniejsze - medyczna marihuana nie uzależnia ani nie odurza
gość
5 lata temu
Ból nie do wyobrażenia. Próba wyjasnienia, dlaczego tak się stało, skazana na porażkę. Współczuję z całego serca.
Najnowsze komentarze (66)
gość
5 lata temu
Też jestem po stracie dzieciątka! Ci którzy nie stracili dziecka to nie zrozumieją bólu jaki My rodzinie odczuwamy!!! O tych sprawach trzeba pisać bo wtedy może powstaną grupy wsparcia!!!!
gość
5 lata temu
Głupoty pieprzysz.
gość
5 lata temu
Dziecko było chore. Szczerze mówiąc wygląda jakby miało średni kontakt ze światem. Rozumiem rodziców i ich ból. Ale... ona była chora a jej życie egoistyczna chęcią ze strony rodziców. Miłość.... miłość jest wtedy kiedy nie skazuje się kogoś na cierpienie tylko po to żeby go mieć
gość
5 lata temu
To się wie zanim się dzieciaka urodzi. Rodzenie to loteria droga pani, albo chore, albo umrze.. pochować pani może dziecko 60 letnie i 70 letnie, jak siostra mojej babci- dożyła 98 lat i pochowała wszystkich synów.
gość
5 lata temu
Tak owszem.Powiedzielibyśmy,że dobrze,że córka nie żyje,nie męczy się.A mama robi sobie terapię naszym kosztem-bo machinalnie czytamy,co mówi.Ps.nie żyje -oddzielnie zapisuj.
Była i obecna...
5 lata temu
Tylko rodzic, który stracił dziecko w wyniku choroby wie co czuje się w takiej sytuacji. Tego bólu nie da się opisać, bo nie ma takich słów. Zabrakło mi łez.
weeze
5 lata temu
Tak serio myślimy że zawalił brak marihuany, ciekawe ile ty zdolalbys unieść na sobie, to jest właśnie taka piepszona "gra" nie każdy potrafi się obyć, bez czegoś jakby na to nie patrząc i przykładów mogło by być bardzo dużo
Weeze
5 lata temu
,,żadne, ale to żadne lekarstwo nie daje,,, A od Twojego piepszenia zaczyna mnie boleć głowa, bez własnej wiary, nie każde lekarstwo nawet farmaceutyczne nie jest tylko lekarstwem jest też pomocą psychologiczną bo wiesz że Ci coś powinno przejść. Zgadzam się tutaj z panią w sprawie założenia fundacji i polecił bym do tego też forum pomocy,
bEiihUcX
Weeze
5 lata temu
Weźcie nie piszcie tych komentarzy albo pomyślcie wcześniej, " Moi znajomi palili i zmieniło ich to życie ,hahah weź idź, to pewne ze problemy rodzinne albo z kasą, bo jak widzę to ludzie kłócą się tylko o pieniądze albo o ich brak, weź się stuknij łyżka drewnianą w łeb i idź i pomóż im spalić przypał, bo to tylko jest przypalem i lekarstwem łagodzącym prawie wszystkie rodzaje bólu i problemy z głową i psychiką, Jedyną osobą która może pozwolić na tak zwane rozscpiunienie jesteś nią sam i Twoje towarzystwo, które nie powinno do tego dopuścić, więc nie zapier****jcie smetami co jest tak a co nie, bo są zawahania między ludźmi, jeden pali i gra sobie np na kompie albo z kolegami w piłkę albo siatkę a drugi śpi bo nie wytrzymuj****** i tyle, on nie umiera wy prze ch*je, karły umysłowe z wrodzonym brakiem glutenu, tylko walczą walczą po to żeby być silniejszym !!! tutaj nie znajdziecie problemu jeśli nie zgubicie rozsądku
gość
5 lata temu
Wspolczuje i wiem, ze to trudne. Za chwilke za chwile sama zostane matka. Jednak mam juz dosc czytania bzdetów o tym jak to cudny lek z maryśki uratowalby życie 4latki. Co za bzdury dziecko przy tej chorobie i tak dlugo by nie pozylo, a choroby nie wybierają umierają dorośli jak i dzieci. Moze to i łatwiejsza droga. Bo opiekować sie cale zycie upośledzonym czlowiekiem wcale nie jest ani latwe ani przyjemne. Zwlaszcza jak jest to wlasne dziecko.
gość
5 lata temu
PiSowy rząd hipokrytów. Ratujmy każde poczęte dziecko nie zależnie od okoliczności, a pozwólmy umrzeć dziecku które mogło przeżyć dzięki marihuanie.
ann
5 lata temu
Kto odpowie za zamordowanie dziecka? Co na to Terlikowscy? Czy takie co się urodziło nie ma prawa do pomocy?
gość
5 lata temu
przestańcie p***d... głupoty. medyczna marihuana pachnie jak trawa i daje kopa jak trawa i uzależnia! ludzie wszystko uzależnia!
gość
5 lata temu
przestańcie p***d... głupoty. medyczna marihuana pachnie jak trawa i daje kopa jak trawa i uzależnia! ludzie wszystko uzależnia!
...
Następna strona
bEiihUdz