Trwa ładowanie...
Przejdź na

Marek Sawicki o ustawie antyaborcyjnej: "Byłem za odrzuceniem obu projektów, jest wiele innych CIEKAWSZYCH SPRAW!"

40
Podziel się:

Poseł PSL przekonuje, że jego partia nie musi angażować się we wszystkie "skrajne inicjatywy". "Zostawmy nieco więcej swobody kobiecie, niech ona decyduje".

Najgłośniejszym wydarzeniem mijającego tygodnia był Czarny Protest i dyskusje na temat zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej. W ostatecznym głosowaniu Sejm odrzucił obywatelski projekt ustawy zaostrzającej prawo aborcyjne. Za odrzuceniem było 352 posłów, przeciwko 58 posłów, a od głosu wstrzymało się 18.

Marek Sawicki z PSL przyznał, że w pierwszym głosowaniu odrzucił zarówno projekt komitetu "Ratujmy Kobiety" oraz projekt Ordo Iuris. Poseł przyznał, że w ogólnej debacie zabrakło głosu ze strony Polskiego Stronnictwa Ludowego, ponieważ partia "nie musi angażować się we wszystkie skrajne inicjatywy":

Zostawmy nieco więcej swobody kobiecie, niech ona o tym decyduje. Dzisiejsza ustawa na to pozwala. PSL nie musi angażować się we wszystkie skrajne inicjatywy. Ja byłem za odrzuceniem obu projektów, jest wiele innych ciekawszych spraw - powiedział w rozmowie z nami.

KOMENTARZE
(40)
gość
5 lata temu
No erudytą to on nie jest, ale dobrze by było jakby cały rząd się odkleił od tego MEDYCZNEGO tematu i zajął się polepszaniem funkcjonowania firmy jaką jest Polska. Ostatnio przed rozmową kwalifikacyjną spotkałam kobiete, która przyjechałą po paru latach z Irlandi i ładnie określiła ona polski rynkek pracy - "ściana"
gość
5 lata temu
Z tego wniosek,że temat kobiet,to mało ważna sprawa. Gdyby chodziło o życie żony,czy córki tego pana,to by ruszył te swoje cztety litery. Jak można z lekceważeniem mówić na ten temat. Żenada!!!
gość
5 lata temu
Nagle wszystkie pisiaki i spółka były za odrzuceniem, to projekt po pierwszym czytaniu zagłosował sam na siebie? I te wszystkie kobiety wyszly na ulicę z nudów pewnie? Ale ich skretynialy elektorat katolskiej patologii dalej będzie wciskał że to wina opozycji.
gość
5 lata temu
Przede wszystkim utrzymać KRUS dla rolników.Reszta się nie liczy:)
Marka Sawicka
5 lata temu
byłam ?
Najnowsze komentarze (40)
gość
5 lata temu
Ciekawe sprawy?Dla Sawickiego to spółki i rozkradanie Polski.
gość
5 lata temu
oczywiscie, ze sa ciekawsze sprawy np. jak synek zostal lekarzem weterynarii mimo, iz nie zdal egzaminu, interesy zonki i kumpli z obrotowej partii chlopskiej
What?
5 lata temu
Dla tego "pana" prawa człowieka są mało ważne?!!?!?
gość
5 lata temu
Oczywiście że jest wiele ciekawszych spraw...np. jak zapładniać krowy metodą kropelkową.....co za k****n.....tacy luzie rządzą lub rządzili krajem....upadek.
gość
5 lata temu
prawdziwy BURAK!!!!
gość
5 lata temu
Niestety,pełna zgoda-trzeba naprawiać Polske po ich rządach Do tej pory nie moga przetrawić porażki-Zyd Petru dalej idzie po władze z Nowoczesna
gość
5 lata temu
To prawda jestem na emeryturze mam 1280 zł.Musze wykupić leki i na lepsza insulinę mnie niestac. Pieniadze z drugiego filara 10 tys. Oddano na skarb panstwa. Kazali sie zapisywać dranie co do czego przyszło to nawet nie poinformowali mnie co zrobili z tymi pieniędzmi. Po dwóch latach dopiero ZUS na moje pisma odpowiedział. Mówiono nam w razie naszej śmierci pieniadze beda dziedziczone . Tak dziedziczone zabrali nam wszystkim po 10 tys. 15 a nawet wiecej. Jak mozna było miała bym większa emeryture a tak co złodzieje. Dlatego im nie wierze.Sobie takie pieniadze biorą a od ludzi zabierają wsryd
gość
5 lata temu
Tylko wieś... Chłop że wsi wyjdzie itd..
gość
5 lata temu
Tak, tak wiemy, że politycy z menytalnością kiboli (wszystkie dotychczasowe partie) uważają, że sprawy kobiet to jakieś bzdury. Panowie! Heloł! Polska się zmienia!
gość
5 lata temu
Tak, tak wiemy, że politycy z menytalnością kiboli (wszystkie dotychczasowe partie) uważają, że sprawy kobiet to jakieś bzdury. Panowie! Heloł! Polska się zmienia!
Sawicka
5 lata temu
Sawicka BYŁA za odrzuceniem obu projektów? Kto by pomyślał, że ten łysy kmiotek to gej!
gość
5 lata temu
wsieśniak sawicki BYŁAM To kim on jest babochłopką jak nowicka i inne szcuki
gość
5 lata temu
Ale z niego burak...
gość
5 lata temu
Czy po usunięciu z uczelni profesora, Pański synek juz nie miał problemów ze zdawaniem trudnych egzaminów? Skończył tę weterynarię?
Oferty dla Ciebie