Trwa ładowanie...
Przejdź na

Mąż ofiary gwałtu: "Policja wmawiała jej, że SAMA JEST WINNA. To żona była ścigana!"

212
Podziel się

"Po gwałcie były kolejne gwałty psychiczne. Wypicie wina to argument, że można gwałcić. Prokurator dogadała się z oprawcami" - tłumaczył w TVN.

bCwZgPFN

Sprawa brutalnego zbiorowego gwałtu na polskiej tłumaczce znów bulwersuje opinię publiczną. Dwa lata temu "koledzy z pracy", ratownicy medyczni z Elbląga, wykorzystali ją podczas szkolenia, jakie przeprowadzili w Kaliningradzie. Kobieta od razu zgłosiła sprawę na policję, jednak ta stwierdziła, że być może... "sprowokowała" sprawców. Kolejne etapy sprawy przebiegały w miarę pomyślnie, prokurator obiecała Aleksandrze i jej mężowi, że sprawcy zostaną ukarani.

Niedawno jednak dowiedzieliśmy się, że gwałciciele otrzymali niezwykle niskie wyroki za gwałt. Skazano ich kolejno na 2 lata pozbawienia wolności w zawieszeniu na pięć lat oraz 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata. Trzeba dodać, że już (!) są na wolności i w zasadzie mogą czuć się bezkarni. To zgwałcona kobieta musiała odejść z pracy, by nie spotykać ich codziennie. Małżeństwo odwołało się od wyroku i czeka na ponowne rozpatrzenie sprawy. Mąż Aleksandry walczy jednak również w mediach o dobre imię żony i przestrzega inne ofiary, by walczyły o sprawiedliwe wyroki. Jak podkreśla, opowiadają swoją historię, bo w tej chwili medialne napiętnowanie sprawców, to jedyna kara, jaką mogą ponieść.

Po gwałcie były kolejne gwałty psychiczne. Począwszy od policji, żona została psychiczne zgwałcona, wmawiano jej że sama jest winna, że jak była ubrana, jak się zachowywała. Wypicie wina to argument, że można gwałcić. Sprawa została oddalona, mimo że żona podała sprawców - imię, nazwisko, adres. Nikt nie próbował skontaktować się z gwałcicielami, zdjąć DNA. Gdyby nie nasz adwokat sprawy by nie było. To żona była ścigana wspomina wizytę na komisariacie.

bCwZgPFP

Opowiedział również o spotkaniu z panią prokurator, która za ich plecami dogadała się z oprawcami: "Pani prokurator wydawała się współczująca, uwierzyliśmy, że jest naszym obrońcą. Zapewniała, ze chce ich posadzić, dać im najwyższy wymiar kary. Na sam koniec powiedziała, że dogadała się z oprawcami i zaproponuje im wyrok w zawieszeniu. Dla nas to była trauma."

Przypomnijmy, że głos w bulwersującej sprawie zabrała Dorota Wellman. Dziennikarka wyraziła swoje oburzenie wyrokiem sądu. Stwierdziła, że po nim wszystkie kobiety w naszym kraju powinny się czuć pokrzywdzone i zagrożone, bo taki wyrok zachęca do kolejnych gwałtów.

Szkoda, że obywatele muszą liczyć na pomoc mediów i tam szukać sprawiedliwości. Miejmy nadzieje, że wizerunki gwałcicieli zostaną upublicznione.

bCwZgPFV
bCwZgPFW

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

bCwZgPGq
KOMENTARZE
(212)
gość
5 lata temu
co jest z naszym prawem? gwałciciele powinni otrzymywać najsurowsze kary!
gość
5 lata temu
W Polsce kobiety są gorej traktowane nią w Indiach. Wychodzi na to ,że najlepszą drogę będzie samosąd !!!
gość
5 lata temu
koszmar dla tej kobiety. Dziwie sie jak ta sedzina moze spac spokojnie ! gdyby to przydazylo sie jej badz jej corce, wyrok bylby pewnie inny. Zenada ze w tym kraju takie rzeczy sie dzieja. Gwalciciele spokojnie chodza po ulicach, a kto wie moze ktos z was wezwie ratownika i przyjdzie gwalciciel KOSZMAR
bCwZgPGr
gość
5 lata temu
Polska! To nie jest cywilizowany kraj !!!!! Straszny wstyd Pani Sędzio!
gość
5 lata temu
Ta prokuratorka powinna poniesc odpowiedzialnosc dyscyplinarnie!
Najnowsze komentarze (212)
AnWB
5 lata temu
A codziennie czytamy o wstrętny Państwie Islamskim.Katolickie to to samo!
zxc
5 lata temu
Jak to ujął Drzewiecki " POlska to dziki kraj " i widać to na każdym kroku.
adam44
5 lata temu
ogladalem ten program,, tak faceci ja wykorzystali ale ALE ona zachowuje sie jak d dajka. , jak mozna wpuszczac kilku facetow do swojego pokoju i sie mizdrzyc zamiast wyprosic,, najbiedniejszy to jest ten jej mąż ....
gość
5 lata temu
Facet , załatw sam tą sprawę , zgwałć ich , nagraj i udostępnij w internecie
gość
5 lata temu
Zaopatrz się w środki nasenne i ostry nóż....
gość
5 lata temu
Jestem pełna podziwu dla męża tej pani to wspaniale, że są tacy mężczyźni , którzy pomogą najbliźszej osobie przetrwac taką tragedię. Proszę dalej walczyc o sprawiedliwosc i się nie poddawac!!!! Co do policji , prokuratury i sędziny -ŻAL !!!!! Brak słów i jednym słowem WSTYD dla państwa polskiego.
gość
5 lata temu
Jak już to sędzia, bo sędzina to żona sędziego. Dodatkowo nie oceniajmy wymiaru sprawiedliwości w tak pochopny sposób, sugerując, że jest stronniczy. Wszystko zależy od dowodów w sprawie i tego o co poprosi prokuratura.
gość
5 lata temu
Gwałt nie gwałt. bywam w chotelach i mam znajomych co byli na nie jednym tak zwanym wyjezdzie integracyjnym. szybko hamulce puszczają wieć nie wiadomo jak ta Pani sie zachowywała ,moze nie tylko facet jest winny. Moze pozwolila sobie naa troche wiecej kokieterii a alkochol zrobil swoje i juz adoratorzy nie słuchali że nagle to jednak Pani nie ma ochoty a niby chwile wczesniej jakies zarciki ocierki itym podobne jej nie przeszkadzaly
bCwZgPGj
gość
5 lata temu
Polecam obejrzeć na yt filmik jak Korwin-Mikke wypowiada się na temat gwałcicieli. Jest świetny.
gość
5 lata temu
U nas jest jakaś policja? pośmiewisko robią z siebie nawet w prostych sprawach. Weż człowieku paru pedałów i niech wyzłocą dupska tym gwałcicielą .
Smerfik
5 lata temu
W sądach nie ma sprawiedliwości, są tylko wyroki. Przekonałem się o tym osobiście gdy sędzina dopisała do akt takie zdarzenia których nie było, po to aby racja była po stronie sędziny. W innym przypadku trzy sędziny na siłę umarzały sprawę kolejnego przestępstwa aby się na mnie zemścić bo wcześniej zgłosiłem popełnienie przestępstwa przez sędzinę polegającą na nakłanianiu świadków do składania fałszywych zeznań i dopisywanie do akt zdarzeń których nie było. Sprawiedliwość w sądach to fikcja. Sędzia czy prokurator i tak dostaną kasę, bez względu na to czy będą solidnie przykładać się do pracy czy układać z przestępcami.
gość
5 lata temu
policja,sądy to darmozjady którzy są przeciwko ludzią,ludzią którzy łożą na nich podatki tak zwane characze,płacą na ich utrzymanie!
gość
5 lata temu
U MNIE POLICJA MIALA ZNALEZC DOWODY MOJEJ WINY NIEWIERNY MZ KOLEGA ICH GONILI MNIE 5 LAT A MIELI OTWORZYC JEMU NIEBIESKA KARTE
gość
5 lata temu
może do kastracji takich co gwałcą albo ich publicznie też gwałcić?
...
Następna strona
bCwZgPGL