Trwa ładowanie...
Przejdź na
Droppa
|
aktualizacja

Michał Adamczyk z "Wiadomości" był oskarżony o brutalne pobicie. Opublikowano zeznanie ofiary. TVP już zareagowała

419
Podziel się:

Onet opublikował zeznania byłej kochanki gwiazdy TVP Michała Adamczyka. Prokuratura postawiła dziennikarzowi zarzuty dopuszczenia się na kobiecie brutalnego pobicia. Sprawa wyszła na jaw za sprawą dochodzenia dziennikarzy Onetu. Prezenter znika z anteny TVP.

Michał Adamczyk z "Wiadomości" był oskarżony o brutalne pobicie. Opublikowano zeznanie ofiary. TVP już zareagowała
Ujawniono szokujące zeznania byłej kochanki Michała Adamczyka (fot. AKPA)

Onet opublikował w czwartek szokujące zeznania byłej kochanki Michała Adamczyka, która ponad 20 lat temu oskarżyła dziennikarza o brutalne pobicie. Portal uzasadnił decyzję o publikacji troską o interes społeczny. "Dotyczy to osoby, która każdego dnia kształtuje opinie milionów Polaków i zarządza redakcją słynącą z rozliczania przeszłości swoich politycznych oponentów" - czytamy we wstępie artykułu. Adamczyk od lat współpracował już z TVP, kojarzony jest przede wszystkim jako prowadzący Wiadomości, jednak na swoją szansę musiał czekać do dojścia Prawa i Sprawiedliwości do władzy. Od kwietnia pełni funkcję szefa Telewizyjnej Agencji Informacyjnej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Krzysztof Skórzyński nie ogląda "Wiadomości" TVP. Mówi, dlaczego. "Chciałbym poznać ich tzw. paskowego"

Szokujące doniesienia o przeszłości Michała Adamczyka

Według opublikowanych przez Onet zeznań Adamczyk nawiązał znajomość z kochanką w 1998 roku. Zarówno on, jak i ona byli wówczas w innych związkach. Oba małżeństwa doczekały się dzieci. Kobieta tłumaczyła romans "chwilowym kryzysem" z mężem. Gdy sytuacja uległa poprawie, chciała zakończyć znajomość z Adamczykiem. Wtedy też miały zacząć pojawiać się groźby.

Według ustaleń Onetu, kochankowie na początku 2000 roku mieli zameldować się w pensjonacie w Starym Smokowcu na Słowacji. Kobieta wtedy właśnie zamierzała poruszyć temat zakończenia romansu. Mężczyzna miał wpaść w szał.

Miał przewrócić kochankę na łóżko, usiąść na jej klatce piersiowej, wyzywać ją, pluć jej w twarz i wyrywać włosy z głowy. Wykręcał jej też palce obu dłoni i próbował zdjąć obrączkę. Kobieta błagała go, żeby przestał - podaje Onet.

Na chwilę przerwał i siedząc na mnie, zapytał, czy mam dość. Powiedziałam, że tak. Odpowiedział, że on jeszcze nie. Zaczął mnie wtedy okładać pięściami po twarzy - czytamy dalej w cytatach z zeznań poszkodowanej.

Kobieta zeznała później, że Adamczyk miał ją kopać i szarpać. Doszły do tego groźby śmierci. Kochanka dziennikarza noc spędziła ponoć na werandzie. Na drugi dzień uciekła do przyjaciółki. Zgłosiła się do lekarza, który podczas obdukcji potwierdził obrażenia. Przez kolejne dni Adamczyk miał terroryzować kobietę wulgarnymi SMS-ami, które trafiły później do akt. Budzące niepokój telefony miały otrzymywać także najbliżsi jego byłej już kochanki.

Jak informuje Onet, podczas wizyty w prokuraturze Adamczyk przyznał jedynie, że "wyrażał się wulgarnie wobec byłej kochanki". Podkreśla się tu, że nazywał ją m.in. "tanią dziwką". Twierdził przy tym, że nigdy nie podniósł na nią ręki. Sugerował, że za obrażenia odpowiedzialny był mąż kobiety.

W te słowa nie uwierzył najwyraźniej sąd, który uznał, że "sprawstwo i wina oskarżonego nie budzą wątpliwości i zostały potwierdzone dowodami w sprawie". Ostatecznie jednak zapadła decyzja o warunkowym umorzeniu sprawy. Na Adamczyka nałożono dwuletni okres próby. Nakazano mu też zapłacić 1500 złotych na cele charytatywne.

Onet skierował do Adamczyka prośbę o komentarz. W odpowiedzi dziennikarz napisał, że nie wyraża zgody na publikację informacji na temat jego znajomości ze wspomnianą kobietą.

Znajomość ta dotyczy wyłącznie sfery mojego życia prywatnego, zatem publikowanie bez mojej zgody informacji na jej temat, naruszyłoby moje dobra osobiste - czytamy w przytoczonej treści maila.

Redakcja Wiadomości WP próbowała skontaktować się z Adamczykiem. Dziennikarz konsekwentnie nie odbierał telefonu i nie odpowiadał na wiadomości tekstowe. Onet podał ponadto, że TVP zawiesiła Michała Adamczyka i decyzją szefostwa stacji, główna twarz "Wiadomości" ma zniknąć z informacyjnego programu. Telewizja Polska nie chce jednak komentować sprawy, ma ponoć zrobić to sam Adamczyk.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(419)
Wera
3 tyg. temu
Czyli wpisał się idealnie w PiS-owski klimat
Mary
3 tyg. temu
Michał Adamczyk nie tylko był oskarżony o brutalne pobicie ale został SKAZANY. To jest przestępca. Nauczcie się odróżniać pewne sprawy tam w redakcji.
Anna L.
3 tyg. temu
Nieważne, gdzie kiedyś pracował. Z TVN-u wyrzucili go. Ważne, gdzie teraz pracuje. Przestępca.
Murci
3 tyg. temu
Dokładnie tego bym się po nim spodziewała! Wieczór z kochanką, dziki seks, potem bicie a następnego dnia brutalna nagonka na polityka opozycji, który powiedzmy miał wyłącznie pozamałżeński romans. I ten moralizujący Adamczyk z pokerową twarzą. Bravo Onet 👏👏👏
Him
3 tyg. temu
Wczesniejsza „kara” to zart. Dopiero teraz odczuje.
Najnowsze komentarze (419)
Anna
1 tyg. temu
Każdy ma jakąś przeszłość, ja lubię gościa, bo zawsze profesjonalnie prowadzi wiadomości i mi to wystarczy, a jego prywatne życie mnie nie interesuje
ADA
1 tyg. temu
Kolejny katolicki ,,bokser damski,A na wizji nienaganny garniuture ,mila twarzyczka do widzow a w srodku siedzi cale zlo ,Jeszcze niech powiedza ze co niedziela bral udzial w mszy i komunie przyjmowal,Hipokryci z TVP,Zdradzaja swoje zony ,mezow a pozniej w kosciele do Boga raczki skladaja,Judaszostwo,
haka
2 tyg. temu
Onet powinien odpowiedzieć karnie za naruszanie prywatności z uwagi na wyciąganie zatartego wyroku. A gdzie KOSTYTUJCA i prawo. A TVP postąpiła pochopne. M.A wygrałby proces o wymuszenie zwolnienia/zawieszenia.
ha, ha, ha!
2 tyg. temu
Gdyby był winny, nie umorzono by sprawy, jedną karą było 1500 zł na cele charytatywne. Nie wierzę w to pobicie 23 lata temu.
Awz
2 tyg. temu
O kolejny
Pawel Chwalsk...
3 tyg. temu
Dla sedziego pobicie i grozenie smiercia to drobiazg? Dlatego dal taka mala kare?
kinia
3 tyg. temu
No to moze teraz PIS podpisze ustawe antyprzemocowa
ślązaczka
3 tyg. temu
oszustwo nr.1 na potrzeby wyborów.
Nic dodac
3 tyg. temu
Kto tego Pana teraz zatrudni, jaka telewizja chcialaby ,aby byl twarza ich stacji?
Lutek
3 tyg. temu
słowem idealny kandydat na reżimowego kłamcę. Tacy są w każdej redakcji, bo wszędzie kłamią.
Wielkopolanka
3 tyg. temu
Adamczyk damski bokser. Ma trzecią żonę. Jakiś powód tego jest. A tvpis taki zagorzały obrońca zgodnej rodziny. A w tvpis pouczającej i szczującej Polaków na siebie pracują rozwodnik Kurzajewski, Cichopkowa, Holecka, żyjąca na kocią łapę Lewandowska z Pędziwiatrem, prezes Kurski z rozwodem kościelnym, Popek też po rozwodzie. Jaki to przykład jest dla ludzi. Kłeczek aparatczyk też broni Adamczyka. Mam taką myśl że PiS przegra wybory. Dosyć tego.
Dajcie żyć
3 tyg. temu
I po 20 latach się jej przypomnialo....
Brutalne
3 tyg. temu
pobicie ? Jkimże więc cudem sąd umorzył postępowanie...? Bzdura na potrzeby POstKOmunistycznej kampanii...
Brutalna praw...
3 tyg. temu
25 lat temu ten pan byl pracownikiem tvn! Tylko przecież o tym nikt nie napisze
...
Następna strona