Trwa ładowanie...
Przejdź na
Goss
Goss
|
aktualizacja

Mieszkańcy Belize NIE CHCĄ u siebie Kate i Williama. Pałac musiał ANULOWAĆ wizytę pary. "WYNOCHA Z NASZEJ ZIEMI!"

280
Podziel się:

Jak donoszą brytyjskie media, Kate i William mieli niebawem zjawić się w Belize, jednak Pałac był zmuszony odwołać ich wizytę. Powodem są protesty mieszkańców, którzy nie chcą gościć u siebie royalsów i uważają ewentualny przyjazd pary za "policzek"...

Mieszkańcy Belize NIE CHCĄ u siebie Kate i Williama. Pałac musiał ANULOWAĆ wizytę pary. "WYNOCHA Z NASZEJ ZIEMI!"
Nie chcą Williama i Kate w Belize. Mieszkańcy protestują, Pałac odwołuje wizytę (Getty Images)

Kate Middleton i książę William już od lat bez mrugnięcia okiem wypełniają wszystkie obowiązki wobec królowej. Jedną z powinności pary są zagraniczne wizyty, w ramach których nawiązują pożyteczne kontakty i reprezentują monarchinię w świecie. Swego czasu Cambridge'owie gościli nawet w Polsce, czym ekscytowały się rodzime media.

Choć Polacy uznawali wizytę Kate Middletonksięcia Williama w naszym kraju za zaszczyt, to nie wszyscy myślą o ich działalności w ten sposób. Okazuje się, że zupełnie inaczej odnoszą się do sprawy mieszkańcy Belize, niewielkiego państwa nad Morzem Karaibskim graniczącego z Meksykiem i Gwatemalą. Mowa konkretnie o wsi Indian Creek, gdzie Cambridge'owie mieli się wkrótce pojawić. Niestety wygląda na to, że do wizyty pary nie dojdzie, a wszystko przez protesty mieszkańców.

Jak donosi Daily Mail, który opublikował zdjęcia z lokalnych protestów przeciwko wizycie royalsów, Kate i William musieli się wycofać z planów odwiedzenia Belize. Para miała się pojawić na miejscu i złożyć wizytę na jednej z farm, gdzie jest prowadzona plantacja kakao. Pałac potwierdził jednak, że plany są już nieaktualne i niechęć mieszkańców zwyciężyła nad chęcią budowania PR-u przez królewską parę.

Williamie, wynocha z naszej ziemi - brzmiał jeden z transparentów, które trzymano podczas protestów. Samą wizytę określono jako "policzek" i objaw kolonializmu.

Zobacz także: Księżna Kate w trosce o zdrowie psychiczne młodych mam. Zobacz nagranie

Skąd taka niechęć mieszkańców Belize do royalsów? Okazuje się, że od lat trwa ich konflikt z fundacją Flora and Fauna International, której William jest twarzą od 2020 roku. Charytatywne przedsięwzięcie rości sobie prawa do 12 tysięcy akrów ziemi na terenie Belize, którą nazywa "własnością prywatną". Mieszkańcy określają to z kolei mianem współczesnego kolonializmu i nie chcą mieć z Williamem i jego żoną nic wspólnego.

Co więcej, wspomniany portal donosi, że Cambridge'owie mieli wylądować w Belize na lokalnym boisku piłkarskim i to bez wcześniejszych konsultacji czy prośby o pozwolenie. Jak twierdzą Sebastian i Dionisio Shol, mieszkańcy dali royalsom jasny sygnał i nie zamierzają dokładać cegiełki do ich krystalicznego wizerunku.

Nie chcemy ich na naszej ziemi, taki jest przekaz. Mogą lądować, gdzie chcą, ale nie u nas - mówi pierwszy, a drugi dodaje: Organizator chciał użyczyć naszego boiska i sprosić do nas ludzi, żeby to wszystko dobrze wyglądało. Jak dowiedzieliśmy się, że to książę William chce się tu zjawić, ludzie się wściekli. Darzymy ich szacunkiem, ale oni też muszą nas nim darzyć. Nasi zarządcy wyraźnie nie dogadują się z ich ludźmi.

Ostatecznie policja chciała odmówić mieszkańcom prawa do protestu w trakcie wizyty Williama i Kate w wiosce, więc postanowili zorganizować manifestację na dzień przed ich przyjazdem. Koniec końców to mieszkańcy wygrali, a royalsi nie pojawią się w Indian Creek.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(280)
olka
2 lata temu
Nareszcie mądrzy którzy utarli im nosa
2020
2 lata temu
jakże nie dziwie się tym mieszkańcom. Majątki arystokracji pochodzą w większości z bezwzględnego wyzysku. Czy to w Europie czy w "koloniach".
Lara
2 lata temu
Oni byli przekonani, że wszędzie ich chcą, każdy oczekuje ich wizyty, i każdy będzie się im kłaniał i nadskakiwał. I się pomylili.
kawa i cukier...
2 lata temu
no to chyba kolonizatorzy narobili im bardzo dużo złego.. .... pamiętają i pamiętać będą. Boże , jak można było przez tyle setek lat , tak wykorzystywać i męczyć tych biednych afrykańskich ludzi .europejscy bogacze cieszyli się , że zarabiają wielkie pieniądze .
Nsjshs
2 lata temu
HAGAGAHAA BARDZO DOBRZE!!!!!!
Najnowsze komentarze (280)
brum
2 lata temu
;Choć Polacy uznawali wizytę Kate Middleton i księcia Williama w naszym kraju za zaszczyt, to nie wszyscy myślą o ich działalności w ten sposób.' ??? Polska nie jest kolonią UK więc jaki sens ma to idiotyczne porównanie?
wstyd
2 lata temu
Wszystkie państwa posiadające kolonie (niepojęte w dzisiejszych czasach) powinny zwrócić tym krajom wolność. Patrzcie tylko do czego doprowadziły "wielkie odkrycia". Wybito rdzennych mieszkańców lub zepchnięto ich na margines. Kradziono bogactwa naturalne żeby wzbogacić państwa europejskie. Porywano Murzynów żeby pracowali za darmo, do tego teraz się ich prześladuje. No i nasz polski akcent z wielkim Kościuszką na Hispanioli. Wstyd.
Dorota
2 lata temu
Dlaczego autor pisze " Niestety wygląda na to, że do wizyty pary nie dojdzie, a wszystko przez protesty mieszkańców " ? Nie zapraszali , nie chcą ich to po co się pchają.
renia
2 lata temu
oboje nieautentyczni ... Kate wiecznie uśmiechnięta albo śmiejąca bez powodu, gestykulująca nerwowo i zatroskana, u niej wszystko jest za bardzo , ciągle jeszcze skoncentrowana na wywarciu dobrego wrażenia "na dworze" JKM. Harry dużo teraz stracił ale to on był super księciem , świetnym kompanem i chłopakiem , którego oczy uśmiech i sposób bycia były prawdziwe nie wystudiowane jak u jego brata. Kate niech poobserwuje Letycję i zobaczy jak zachowują się współczesne królowe bez błękitnej krwi ... klasa kultura powściągliwość i równość
Lulu
2 lata temu
Obawiam się, że Belize chciałoby WYCIĄĆ lasy :( i zarabiać kasę. Musi być jakaś przyczyna, za akcjami PR-owymi zwykle stoją grube interesy. Niestety.
Tyle w temaci...
2 lata temu
On nie jest ksieciem,jego matka byla z plebsu.Kate tez nie ma w sobie grama krwi szlacheckiej.Monarchia to przezytek.
Kama
2 lata temu
Brytyjska rodzina królewska to jakiś mega fenomen. Jak oni przetrwali do XXI wieku❓Niepojęte dla mnie jest to, że Brytyjczycy godzą się na utrzymywanie ze swoich podatków licznej rodziny, która nikomu do niczego nie jest potrzebna, a sama o sobie ma bardzo wysokie mniemanie, wynosi się ponad innych, oczekuje szacunku „poddanych”, oczekuje ochrony z państwowej kasy, oczekuje mega nadzwyczajnego traktowania, itd. A kiedy dopuszczają się jakiś skandalicznych zachowań ( jak np. obecnie syn królowej Andrzej - uwikłany w międzynarodową aferę pedofilską), twierdzą, że to prywatne sprawy rodziny i wokół powinna być cisza. Królowa nie ma nawet najmniejszego wpływu na rząd, a robi się wokół niej jakiś dziwny klimat, jakoby ona uczestniczyła w rządzeniu krajem. Po co to wszystko❓ Nie dziwię się, że niektóre miejscowości odmawiają uczestnictwa w takie mega kosztownej fikcji. Dlaczego mają ponosić bardzo wysokie obciążenia finansowe, żeby ugościć jakąś parę małżeńską, której jedynym i do tego absolutnie nie zamierzonym „dokonaniem„ było to, że jedno z nich zostało spłodzone przez uczestnika tej całej farsy. Mam nadzieję, że królowa Elżbieta jest już ostatnim przedstawicielem tej rodziny, któremu oddaje się takie zabawne honory. Świecie — obudź się❗️❗️❗️ To są prawie normalni ludzie. Prawie, bo różnią się od nas tym, że nawet nie mogą wyrażać publicznie swoich politycznych poglądów. Trochę jakby….. byli nie w pełni władz umysłowych.
jazz
2 lata temu
Dawno ta monarchia powinna być skasowana.
TINKE...RS
2 lata temu
Jestem ciekawy czy premier z prezesem w tym wagonie na tym małżeńskim łożu razem?.
Zagłoba
2 lata temu
Jak chcecie to mogę wam sprzedać nawet całą Anglie i nie chcę za drogo tylko tyle co zapłaciła Ameryka dla Rosji za Alaske po 4 centy za akr. Działka Nr 1 jest pod pałacem Buckingham. Czekam na oferty.
kątem/oka /
2 lata temu
...... Ta wojna pokazuje gdzie możni tego świata mają biedną część Europy i Ukrainę .... Armie stoją na obrzeżach ...... i stoją .. tylko stoją ........ z nami będzie tak samo
soson
2 lata temu
Zobaczymy, jak tubylcy spożytkują tę swoją "niepodległość" i odizolowabnie się od Korony Brytyjskiej. Pożyjemy,zobaczymy i...pośmiejemy się zapewne.
Julka
2 lata temu
Plotki, na insta są fotki pary z Belize
Olo
2 lata temu
Brawo, Polska powinna zrobić to samo, wiadomo, że jesteśmy kolonią kogoś z zachodu.
...
Następna strona