"Minął rok od udaru. Nie działała lewa strona twarzy, lewa ręka, lewa noga"

88
Podziel się

"Nie korzystam już z wózka inwalidzkiego i jestem w stanie normalnie rozmawiać" - wyznaje Figurski.

W Warszawie odbyła się ostatnio akcja Udar mózgu jest jak pożar. Udar mózgu to trzecia najczęstsza przyczyna śmierci i pierwsza przyczyna trwałej niepełnosprawności wśród osób dorosłych. W Polsce rocznie dotyka aż 70 tysięcy osób. Na konferencji pojawił się Michał Figurski, który z powodu wieloletniej nieleczonej cukrzycy rok temu przeżył udar. Został wtedy przewieziony do szpitala z rozległym krwotokiem w głowie. Jak się okazało, pękło osłabione naczynie krwionośne. Lekarze przez kilka dni walczyli o życie prezentera. Po wybudzeniu ze śpiączki Michał odkrył, że musi na nowo uczyć się najprostszych czynności takich jak mówienie, samodzielne jedzenie i chodzenie. Tak podsumowuje swoje postępy w rehabilitacji:

Minął rok od mojego udaru, po którym byłem sparaliżowany lewostronnie. Nie działała lewa strona twarzy, lewa ręka, lewa noga. Dzisiaj nie korzystam już z wózka inwalidzkiego. Chodzę o kuli, twarz wróciła do normalności, ręka wymaga jeszcze dużo pracy. Jestem w stanie normalnie rozmawiać. Codziennie trzeba szukać determinacji do rehabilitacji. Strach działa na mnie mobilizująco. Udar jest tak paskudny, że może się przydarzyć każdemu w każdej chwili, ani wiek, ani stan zdrowia nie gra roli.

Źródło:Agencja TVN/x-news

KOMENTARZE
(88)
gość
3 lata temu
us A ja siedzac w domu wyciagam lekko tysiac zl dziennie, etat juz sobie odpuscilem, ja zaczynalem tu: airwash.pl ale podobnych mozliwosci jest wiele matuni gronie glosce memlackronik dworki fachom
gosc
3 lata temu
wszystkim chorym na cokolwiek życzę siły do walki i szybkiego powrotu do zdrowia.....
gość
3 lata temu
szkoda człowieka, postarzal sie od tej choroby... życzę mu szybkiego powrotu do zdrowia
gość
3 lata temu
ale go pier...... ło . a to trzeba aż tak ? żeby zrozumieć co w życiu ważne?
gość
3 lata temu
ale sie postarzał...
Najnowsze komentarze (88)
gość
3 lata temu
Chyba nie zatrudnił żadnej Ukrainki do opieki?
gość
3 lata temu
No nikt tak nie chce... ale mamy zjebanych lekarzy... ja mam bardzo zjebanego... i do takich stanów doprowadza.
gość
3 lata temu
A penis mu dziala ? Jest po srodku
gość
3 lata temu
jako człowiekowi współczuje -ale on !! cham i buc !!! przykre teraz bo nikt go nie chce ? ojej no na cóż komu taki stary chory chłop ? ma czas na przemyślenia czy warto było
Grazyna
3 lata temu
Dopiero teraz dotarło do niego że poprzez swoje egoistyczne zachowania stracił wszystko co wżyciu najważniejsze. Choroba nie ma w tym przypadku nic do rzeczy.
gość
3 lata temu
wyglada super. Cialo z czasem sie wyrehabilituje!!
gość
3 lata temu
F**t działa?
gość
3 lata temu
jeszcze trzeba cwiczyć dalej i dalej
ania
3 lata temu
wygląda jak żywe gówno
gość
3 lata temu
Zdrowia życzę!
gość
3 lata temu
No nie no stary ja rozumiem, że ty nie chcesz i boisz się dyskryminacji, to coś poszlo nie tak, ale zanim dostałeś udaru to widać było gołym okiem, że jesteś chory i nawet wiele osób widząc jak obrastasz tłuszczem i się wizualnie feminizujesz, spekulowali, że masz cukrzyce, powodującą zaburzenia hormonalne. Ostatni rok zanim cię wygięło wyglądaleś jak zapuszczony p*****k z damskim cycem. Tak ludzie ogolnie nie wyglądają. Ty prawie do zoo się nadawałeś.
Gość
3 lata temu
a te inne szulimy lisy rozenki itd opamiétajcie się bo nic nie wiadomo co z kim bédzie
gość
3 lata temu
źle Ci chłopie nie życzę, ale przyznaj sam... doigrałeś sie
gość
3 lata temu
ludzie życzę Wam zdrowia:)
...
Następna strona