Trwa ładowanie...
Przejdź na
Droppa
Droppa
|

Mistrz olimpijski krótko i na temat w sprawie Roberta Karasia: "TO PÓŁGŁÓWEK! Bronią go inne półgłówki"

256
Podziel się:

Szymon Ziółkowski, złoty medalista olimpijski z Sidney, jasno określił przy okazji najnowszego wywiadu, jaki ma stosunek do sportowców stosujących doping, w tym do Roberta Karasia. Jego zdaniem zasługuje na tytuł "oszusta roku". Mocne?

Mistrz olimpijski krótko i na temat w sprawie Roberta Karasia: "TO PÓŁGŁÓWEK! Bronią go inne półgłówki"
Szymon Ziółkowski ostro o Robercie Karasiu (fot. AKPA)

Świat sportu kolejny dzień żyje widowiskową kompromitacją, którą sam na siebie sprowadził Robert Karaś. Sportowiec, jeszcze chwilę temu wyniesiony pod niebiosa za triumf w 10-krotnym Ironmanie w Brazylii, dziś rozliczany jest za korzystanie z dopingu. Próbując ratować resztki swojej reputacji, Karaś przedstawił na Instagramie wyniki badania wariografem, które nie wiadomo w sumie, co miałyby udowodnić, i do tego jeszcze udzielił wywiadu Kanałowi Sportowemu. W sieci zapanował konsensus, co do tego, że tym ruchem Karaś sam sobie strzelił w kolano. Delikatnie bowiem mówiąc, nie najlepiej wypadł podczas dwugodzinnej rozmowy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Gwiazda tenisa na dopingu. "Mam nadzieję, że zostanie uniewinniona"

Szymon Ziółkowski w mocnych słowach o Robercie Karasiu

W rozmowieTVP Sport temat Karasia wziął na tapet złoty medalista olimpijski z Sydney w rzucie młotem z 2000 roku - Szymon Ziółkowski. Podczas, gdy sporo osób z branży gryzło się do tej pory w język, Ziółkowski pozwolił sobie na jazdę po bandzie. Bez większych skrupułów wyraził, jak ocenia po wydarzeniach ostatnich dni, możliwości intelektualne Karasia.

Użyję mocnych słów, ale takich trzeba. To półgłówek. Jego wystąpienie w "Kanale Sportowym" można określić słowem "kompromitacja". Żenada i dramat. Mieliśmy do czynienia z iniekcją domięśniową środkiem zabronionym. On wyraził na to zgodę. Dla mnie to abstrakcja. Broni go cała masa... półgłówków. Nikt normalny, uprawiający sport olimpijski go nie broni. Dostaje wsparcie od celebrytów. Niezbyt poważnych osobistości. Doping jest niedopuszczalny.

Ziółkowskiego w sposób szczególny rozbawiła próba zasłaniania się wariografem. Sportowiec dość wyraźnie zasugerował, że w starciu z tak wyjątkową postacią jak Karaś, nawet tak niewiarygodne urządzenie jak wariograf, staje się jeszcze mniej rzetelne w swojej ocenie.

To kolejna szalona próba kłamstwa. Wariograf nie pokazuje wyników kontroli antydopingowej. Trzeba zrobić badania z moczu i krwi. Poza tym wariograf przy takiej osobie też może zgłupieć. Już nie wiadomo, gdzie i kiedy pojawiają się kolejne kłamstwa

Szymon Ziółkowski domaga się więzienia dla sportowców na dopingu

W rozmowie z TVP Sport Ziółkowski jasno wyraził, co sądzi o metodach chemicznego "wspomagania", nazywając doping "największym ku***twem, jakie może się przytrafić". Karasia uhonorował przy tym zaszczytnym tytułem "oszusta roku". Zdaniem młociarza, dla osób zażywających doping w profesjonalnym sporcie, nie powinno okazywać się żadnej litości.

Kiedy tworzyliśmy ustawę o zwalczaniu dopingu, próbowaliśmy wprowadzić karę pozbawienia wolności po zażyciu niedozwolonych środków. Kara więzienia powinna dotyczyć przede wszystkim tych, którzy pobierają pieniądze publiczne. Mowa przede wszystkim o sportowcach olimpijskich. Ministerstwo Sportu i Turystyki na razie nie było przychylne. Wiązałoby się to ze zmianami w wielu innych ustawach. W przyszłości należy iść w tę stronę.

Też czekacie na odpowiedź Agnieszki Włodarczyk?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(256)
Jasia
4 miesiące temu
Ma racje .
S_G
4 miesiące temu
Brawo! Nazywajmy rzeczy po imieniu!
Hahah
4 miesiące temu
Zobaczymy jak długo ciało astralne z nim wytrzyma xD
XXD
4 miesiące temu
Święta racja!!! 😁 Polać mu
...........
4 miesiące temu
Amen
Najnowsze komentarze (256)
Rozsądna
4 miesiące temu
Oklaski dla Pana Szymona👏👏👏👏👏
Elza
4 miesiące temu
Brawo panie Szymonie,dobrze pan powiedział.A Karasiowi prochy zjadły mózg.Jak ojciec małego dziecka może tak postępować,tak się wypowiadać.Jakim jest i będzie dla niego przykładem.Ciekawe kiedy konkubina W.zrobi w tył zwrot,bo że odejdzie tego jestem pewna.
Krzysiek
4 miesiące temu
Brawo dla Pana Szymona, oglądałem P. Karasia w Kanale Sportowym i zastanawiałem się jak trzeba mieć ludzi (kibiców, sponsorów innych sportowców-rywali) w du.ie by z taką pogardą i butą się wypowiadać o swoim dopingu. Sportowcy jak wszyscy ludzie popełniają błędy za to powinni być ukarani ale gdy tak do tego podchodzą i tak się wypowiadają powinni nigdy nie móc rywalizować z prawdziwymi sportowcami. Ja ktoś wierzy że to był pierwszy raz to jest osobą dużej wiary. NIE DLA DOPINGU!!!
Monika
4 miesiące temu
Nie wiedziałam, że Robert tak mało inteligentny...jpr, on sklecić jednego poprawnego zdania, po polsku, nie potrafi! Słabo.
Ann
4 miesiące temu
Prawda, skoro broni go fabijanski to tytuł w sam raz
Barbara
4 miesiące temu
B rawo p Ziółkowski
Jasnowidz
4 miesiące temu
Ale Wlodara sie umoczyla.,no coz Ona tak ma,karma,karma
Nelka
4 miesiące temu
Tak jest!!!!
anty
4 miesiące temu
Bardzo cenie Szymona a Karas taki ktos tam
gość
4 miesiące temu
Znakomicie określił tę płotkę zwaną karasiem!
Brak słów
4 miesiące temu
A tobie Ziółkowski kto dał prawo obrażać innych ludzi ?
Mmm
4 miesiące temu
Co to jest Sidney ? Igrzysk to tam nie było :D
pudelek masak...
4 miesiące temu
z Sidney? co to?
zuza
4 miesiące temu
haha krótko i na temat
...
Następna strona