Nauczyciele z "Solidarności" strajkują mimo porozumienia. Wiceprezes ZNP: "To już nie jest strajk związkowy"

202
Podziel się

Liczba nauczycieli dołączających do protestu stale rośnie.

Od kilku dni najgłośniejszym tematem w całej Polsce jest bez wątpienia strajk nauczycieli. Większość polskich szkół w poniedziałek zostało zamkniętych. W walkę o lepsze warunki zatrudnienia nauczycieli zaangażowali się zarówno politycy, jak i celebryci.

Gościem programu Money. To się liczy był we wtorek Krzysztof Baszczyński. Wiceprezes Związku Nauczycielstwa Polskiego podczas rozmowy stwierdził, że protest nie jest już tylko strajkiem związkowym, a strajkiem pracowników oświaty. Baszczyński zauważa, że nauczyciele z Solidarności strajkują mimo porozumienia.

Posłuchajcie.

KOMENTARZE
(202)
gość
11 miesięcy temu
Parę zdań, które pani od angielskiego napisała w protekcjonalnej formie do rodaków, dobitnie pokazuje, że powinna jednak pozostać recepcjonistką. Zapewniam ją, że wiele pań z biedronki i wykonujących inne zawody, zastąpiłoby ją z dużym powodzeniem. Proszę nie przeceniać swojej wyjątkowości i znajomości języka obcego.
gość
11 miesięcy temu
Nauczyciele tak narzekają ale nie znam ani jednego który dobrowolnie zrezygnował z tej pracy.Przecież skoro jest tak źle to dlaczego nie przekwalifikują się? Ja jestem z zawodu nauczycielem,pracowałam w szkole na zastępstwie i z chęcią bym tam wróciła.
POmroczność
11 miesięcy temu
Obecnie 15% podwyżki to skandal, uzasadniający skrajną formę protestu. Tymczasem w 2011 ten sam Broniarz i władze ZNP uniżenie dziękowali premierowi Tuskowi za 3,8 proc (!!!) obiecanej podwyżki uposażeń nauczycieli. Była minister edukacji Joanna Kluzik-Rostkowska (PO), choć parę lat temu nie była murem za nauczycielami, teraz z całą zaciekłością popiera strajk. A oto wypowiedź tej „bojowniczki” z marca 2015: „- Jeśli Związek Nauczycielstwa Polskiego chce podwyżek dla nauczycieli, to oczekuję, że pokaże mechanizm, który to umożliwi, ale w ramach obecnego budżetu”.
Xxxyyyzzzz
11 miesięcy temu
Nie ma wolności słowa. Komentarze nieprzychylne są likwidowane. Nie można oddać głosu. Co to ma być????
gość
11 miesięcy temu
Wszystkich zwolnić. Po co państwu nauczyciele, którzy to państwo sabotują. Po prostu mają za dobrze. Wszyscy muszą kształcić się , pracować, rozwijać. I wszyscy normalnie i ciężko pracujący ludzie pracują po więcej niż 8 godzin dziennie. Nie zasługują na żadną podwyżkę
Najnowsze komentarze (202)
gość
11 miesięcy temu
Większość rodziców nie popiera strajków nauczycieli tylko o tym głośno nie mówią, żeby potem dzieci nie miały kłopotów.
gość
11 miesięcy temu
Mam wrażenie że jednak Polacy są niesamowicie zawistnym narodem i to i się coraz gorzej. Jak można lata nauki , licencjat , magister porównywać do pracy pani ekspedientki ? Jak można odpowiedzialność za parę klas po 30 dzieci , stres związany z ich edukacja i bezpieczeństwem porównywać do pracy Pani sprzątaczki ? Ludzie opanijcie się , wynagrodzenia za tak odpowiedzialna pracę są w Polsce śmieszne , nauczyciele mają pracę nie tylko w szkole ale poza nią ! Sprawdzają po 30 zeszytów, sprawdzianów z jednej klasy? Klas jest conajmniej 5 !!! Sami często płacą za materiały żeby zorganizować ciekawe lekcje, w wakacje mają rady pedagogiczne , wywiadówki są po godzinie 17 żeby pasowało rodzicom !? Wstyd narodzie nie doceniać tak ważnego zawodu , jeśli jesteście tacy mądrzy sami uczucie swoje dzieci . Każdy ma prawo do godnego zarobku i każdy ma prawo o to walczyć
t- grot
11 miesięcy temu
PO -PSL dało Broniarzowi 12 tyś . i był spokój , PiS 24 i święty spokój .
gość
11 miesięcy temu
Powymieniać tych co strajkowali
gość
11 miesięcy temu
Nie mam szacunku dla nauczycieli !!!!
gość
11 miesięcy temu
Banda podpuszczona do strajku, no cóż może pora wymienić kadry !
Realista
11 miesięcy temu
Zlikwidować szkoły państwowe! Zostawić tylko prywatne, Ci którym zależy na edukacji ich dzieci i ich stać to będą płacić reszta do fabryk i pracy fizycznej. A podpisać to się można zawsze krzyżykiem...
gość
11 miesięcy temu
Nie zgadzam się, żeby moje podatki szły na strajkujących w czasie egzaminów nauczycieli.
gość
11 miesięcy temu
Czy tu chodzi o dobro nauczycieli dzieci Polski nie tu chodzi o zdyskredytowanie rządzących z PiS i koalicji bo się zbliżają wybory do UE .
gość
11 miesięcy temu
Pani od angielskiego pracowała w biedronce, na produkcji i jako handlowiec za najniższą krajową. Obecnie jako nauczyciel też za minimum. Tyle że w poprzednich pracach musiała Pani ostro za***lać za to minimum A w szkole leży Pani do góry brzuchem.... chcecie pensje jak w Niemczech ale więcej pracować to nie. Dla porównania nauczyciel w Niemczech pracuje około 30h w tygodniu, a lenie w Polsce 13h. Narzekacie że dla nierobów jest 500plus A dla was nie ma. Zgadzam się że w Polsce bardziej ładują w nierobów niż w ludzi którzy uczciwie i ciężko pracują... problem w tym że wy w nieróbstwie stoicie z nimi w jednym rzędzie. Kasę każdy chce tylko pracować nie. Pani komentarz jest tego idealnym przykładem.
gość
11 miesięcy temu
Jestem nauczycielką i nie popieram strajku, który jest już strajkiem politycznym. Pracuję w tygodniu po 18 h za co otrzymuję pensję równowartości 1850 zł na rękę plus ok 1000 zł dodatków. Byłam bym chyba g****a popierając ten strajk. Dodatkowo udzielam korepetycji także miesięcznie nie zarabiam najgorzej. Mamy bardzo dużo uzdolnionej młodzieży, która chętnie współpracuję , angażuje się w konkursy itp. Ale jest też bardzo dużo uczniów, którzy potrzebują naszej pomocy w nauce. Rodzice nie zawsze muszą się znać na podstawie programowej, która nauczamy. Może moglibyśmy pracować po 8h dziennie aby udzielać bezpłatnych korepetycji dla osób które naprawdę ich potrzebują zarówno tych dobrych, którzy chcą się dobrze przygotować np do olimpiady ale i tych słabszych , którzy chcą sobie poprawić wyniki, przygotować się do klasówki czy egzaminów
gość
11 miesięcy temu
Straciłam zaufanie do nauczycieli. Jeśli strajkują w czasie egzaminów, to znowu to zrobią jak im się coś nie spodoba.
gość
11 miesięcy temu
U nas akuratcoraz więcej szkół rezygnuje ze strajku a rodzice wcale strajku nie popierają
gość
11 miesięcy temu
Napiszę tak, bez względu na to jaka grupa społeczna będzie strajkowała, to i tak zaleje ją fala hejtu za nieróbstwo. Polacy to wredny naród. Utopiliby swojego w łyżce wody.
...
Następna strona