Trwa ładowanie...
Przejdź na

Nowacka zapowiada projekt ustawy o rozdziale Kościoła od państwa: "Uroczystości państwowe nie powinny mieć charakteru religijnego"

267
Podziel się:

Liderka Inicjatywy Polskiej zdradziła szczegóły planowanej regulacji.

Nie od dziś wiadomo, że w polskiej polityce Kościół odgrywa ogromną rolę, nie rzadko stanowiąc sporną kwestię wśród polityków. W zasadzie w żadnym zachodnim państwie osoby związane z Kościołem nie odgrywają aż tak dużej roli w kwestiach politycznych, jak ma to miejsce w Polsce, gdzie zdarzają się sytuacje, w których księża z ambony "doradzają", na kogo wierni mają głosować w zbliżających się wyborach. W związku z niedawnymi urodzinami Radia Maryja, na których mogliśmy oglądać całą śmietankę partii rządzącej, rozdającej uściski dłoni najbardziej kontrowersyjnemu polskiemu redemptoryście, znów pojawił się temat tego, czy polityka powinna być aż tak powiązana z Kościołem.

Okazuje się, że możliwym jest, iż w tej kwestii nastąpi jakaś zmiana. W ostatnim z wywiadów Barbara Nowacka zapowiedziała projekt dot. rozdziału Kościoła od państwa i zdradziła nieco szczegółów.

Zobaczcie. Zgadzacie się z nią?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(267)
gość
5 lata temu
Jak miło,a już myślałem,że tego nie dożyję.....
Ksioncmatelus...
5 lata temu
Niech ktos wreszcie wygoni religie ze szkol i przestanie finansowac kler,niech ida do roboty a msze niech odprawiaja w czynie spolecznym
gość
5 lata temu
Nareszcie
gość
5 lata temu
Nareszcie ktoś mądry
gość
5 lata temu
Pewnie, że się zgadzam, bo stan obecny jest patologią. Jeżeli w ogóle podczas uroczystości państwowych mają być obecni przedstawiciele kościołów, to wypada zaprosić wszystkich, a nie tylko z jednego wyznania i jeszcze żeby rząd przed nimi padał na kolana. A te wszystkie obchody powinny być świeckie, prezydent czy premier powinni mieć na tyle przyzwoitości, aby być fair w stosunku do wszystkich i wszystkich jednakowo traktować. Każdy czy wierzący czy niewierzący powinien się w kraju czuć u siebie i świętować na równych prawach.
Najnowsze komentarze (267)
gość
5 lata temu
Lewica tak zawsze przed wyborami a po wyborach wchodza w uklad z kosciolem, wystarczy przypomniec sobie Millera jak zyl w przyjazni z ks. Jankowskim , dal mu koncesje na wykop bursztynua mlodziezy uczacej sie odebral czesc znizki na przejazdy koleja, Kwasniewski z kim sie nawalil przed wystepem na grobach pomordowanych polskich zolnierzy w Charkowie- z Glodziem. Kto dal przywileje klerowi po 89 - sluzby.
gość
5 lata temu
no chyba jasne jak slonce !!!!!!!!!! do diabla
Ursyn Martini
5 lata temu
Palikot robił hece i nic nie wskórał. Może wreszcie ktoś zrobi poważnie porządek z rolą kościoła w Polsce, ustawi go na miejscu w jakim powinien być. Może ktoś się weźmie za miliardy złotych przeciekających z różnych instytucji państwowych na rzecz kleru.
gość
5 lata temu
Lewacki śmieć zaczyna się upakarzac
gość
5 lata temu
Nie można dodać głosu???
gość
5 lata temu
Nowacka twoja mama się w grobie przewraca to była kobietą prawa aty jesteś diabeł wcielony
gość
5 lata temu
Ma rację.
gość
5 lata temu
Szkoła ,służby mundurowe,szpitale bez kleru!!!
gość
5 lata temu
Nowacka p*****l się Nowoczesna to Gejowskie scierwa
gość
5 lata temu
Czarna mafia pierze mózgi „baranom”, pasożyty żyją na koszt ciemnoty. Jakie zasady ? Za wszystko trzeba płacić jak w supermarkecie tym nierobom. Po co to komu potrzebne? Bóg jest wszędzie nie sied******ościele i nie każe sobie płacić za 10 przykazań!
gość
5 lata temu
Pedofilska czarna sekta powinna mieć zakaz kontaktu z dziećmi, wygonić ich ze szkół. Brawa dla pani Nowackej za odwagę .
gość
5 lata temu
Popieram . Pani Nowacka ma mój głos. Pora skończyć z banda pisowska - klerowska , tańcami premiera u Rydzyka , występami „świetego” prezydenta w kościołach. Mam dość zakazów, nakazów , przykazow i ciągłego straszenia przez czarna mafie.
gość
5 lata temu
W końcu
gość
5 lata temu
Spoko. Tylko niech od razu zabiorą wolne kościelne dni typu Wielkanoc, boże cialo czy 1 listopada. Kto chce niech bierze urlop jak wierzy w Boga w nie hipokryci
...
Następna strona