Trwa ładowanie...
Przejdź na

Ofiara księdza pedofila: "Dziecko wykorzystywane zostaje zabite za życia. Prokuratura nie zrobiła nic, mój oprawca nie został ukarany!"

54
Podziel się:

"Pedofile się dobrze kryją, nie mamy podsłuchów, możliwości sprawdzenia komputerów. Przeniesienie do innej parafii, to nie jest wystarczająca kara"- przyznał przedstawiciel kościoła.

31 lipca ma wejść w życie nowelizacja kodeksu karnego. Od tej pory osoba, która wiedziała o czynie pedofilskim i nie zgłosiła tego na policję, sama może zostać poddana karze do trzech lat pozbawienia wolności. Ma to dotyczyć również duchownych. O tej zmianie prawa i skutkach nowych zapisów dyskutowali w Dzień Dobry TVN ksiądz Jan Dohnalik z Wydziału Prawa Kanonicznego UKSW i Agata Baraniecka-Kłos z Fundacji "Stop przedawnieniu", ofiara jednego z duchownych.

Żadne prawo nie jest wystraczające dla krzywdy, która została wyrządzona. Policja i prokuratura ma środki, żeby odkryć przestępstwo. Pedofile się niestety bardzo dobrze kryją, my nie mamy podsłuchów, możliwości sprawdzania, kto, co ma na komputerze. Przeniesienie do innej parafii, to nie jest wystarczająca kara. To się zdarzało, kościół za to pokutuje. Zmiana prawa pozwoli ścigać pedofilów w szkołach i w rodzinach. To nie jest tylko problem kościoła - przyznał Dohnalik.

Każda zmiana prawa jest drogą w prawidłowym kierunku. Mój oprawca wykorzystywał mnie, a po wielu latach wykorzystywał też inne dziecko. Zdobyłam nagranie, dowód. Materiał trafił do prokuratury i ta prokuratura nie zrobiła nic. Jaki to musi być dowód, żeby prokuratura zareagowała? Można powiedzieć, że dziecko wykorzystywane zostaje zabite za życia. Tam jest wypalona dziura w głowie, emocje, które się nie naprawią. Mój oprawca nie został ukarany - podsumowała Baraniecka-Kłos.

Te zmiany wystarczą, by zmienić podejście kościoła?

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(54)
gość
5 lata temu
Możecie się dalej głodzić i tracić zdrowie, ja wybrałam lepszy środek. Dzięki nowej, naukowej kuracji schudłam 9 kg w 27 dni, jestem zachwycona - http://101healthyspace.com/
gość
5 lata temu
ksiadz, czy nie ksiadz, pedofila ale to każdego bym kroił powoli na kawałeczki i patrzał czy wystarczajaco cierpi. Przepraszam za brutalnosć ale tak bym robił
gość
5 lata temu
Religie abrahamowe jak i cała reszta powinna trafić do kosza. Ludzie nie potrzebuja religii by tłumaczyc sobie zło i dobro. Lub szukac wymowek i obwiniac szatana. Jestesmi doosli i badzmy odpowiedzialni. Moralnosc nie potrzebuje zadnej religii.
gość
5 lata temu
powinien byc zniesiony celibat u klech ,odszkodowania dla poszkodowanych przez k****y
gość
5 lata temu
Wszedzie sa pedofile i to niestety nie zależy od religii. Ważne zeby nauczyć sie reagować
Najnowsze komentarze (54)
Pan
5 lata temu
To, że naruszasz dobre imię ks. Mateusza, to wierzę że w pewnym momencie poniesiesz wielką odpowiedzialność.Za pomówienia się płaci i to mocno. Zemsta katolików nie przystoi.
mysza
5 lata temu
Ciekawe, ostatnio w Alfabecie Strachu ta kobitka opowiadała, że molestował ją partner matki...
gość
5 lata temu
Możecie się dalej głodzić i tracić zdrowie, ja wybrałam lepszy środek. Dzięki nowej, naukowej kuracji schudłam 9 kg w 27 dni, jestem zachwycona - http://101healthyspace.com/
lia
5 lata temu
pierdu sjerdu najpierw powinni zmienić prawo w Watykanie i ścigać pedofilii zamiast tego od wieków w kościele króluje kultura krycia i chowania pod dywan afer i sexskandali. Weźmy choćby Legion Chrystusa, który przez ponad 70!!! lat dopuszczał się przestępstw także pedofilskich, o których kościół wiedział i nic nie zrobił do póki prasa nie nagłośniła tematu. Więc jaki jest sens w tym wszystkim skoro biorąc pod uwagę działania kościoła jest przyzwolenie na tego typu działania...
gość
5 lata temu
przeniesienie księdza-przestępcy na inną parafię- to jest UKRYWANIE przestępcy i za taki czyn kościół ma być karany- jest to pomoc przestępcy! Dość ofiar księży pedofilów i dość obłudy w kościele!!!!!!!
gość
5 lata temu
Pano Agato niech się Pani zdecyduje, czy molestował Panią KSIĄDZ CZY OJCZYM ?? Kilka lat temu mówiła o ojczymie.....teraz nagle ksiądz ?
Anannnn
5 lata temu
W ogóle co to za rozwiązanie wysłać pedofila na inną parafię...
gość
5 lata temu
Jeśli chodzi o księży pedofili to nawet jak zniosłoby się celibat to pedofil zostanie pedofilem, bo tylko go to kręci. Jeśli atakuje dzieci to znaczy, że niemiałby oporów obcować z kobietą mimo celibatu. Taki ksiądz powinien być natychmiast odsunięty od możliwości kontaktowania się z dziećmi i powinny być wyciągnięte odpowiednie konsekwencje. Zniesienie celibatu nic nie da.
gość
5 lata temu
Jaja użynać przed świeceniami. Gnidy.
gość
5 lata temu
dlatego moje dzieci nie chodza na religie , oddac dobrowolnie dzieci sukienkowym pedofilom , nie ten adres- wierze w Boga ale nie czarnym sukienkowym
gość
5 lata temu
Od tysiąca lat przestępcy w czarnych kieckach są nietykalni. Najwyższa pora to zmienić.
gość
5 lata temu
...zniesiony celibat albo przymusowa kastracja przy podjęciu decyzji "kapłaństwa"!!!
gość
5 lata temu
niestety w tym chorym kraju zboczeńcy w sutannach są bezkarni ale niech się nie dziwią, że ich miejsca robienia interesów pustoszeją
afrykaner
5 lata temu
kler i sąd to jedna banda złodziei,,poleczka to zaścianek Europy,precz z kazdą religią,walę gruchę na krzyż i biblię.
Oferty dla Ciebie