Trwa ładowanie...
Kokosimo
|
aktualizacja
115
Podziel się
2 z 10

Anna Czartoryska

Anna Czartoryska
(AKPA)
0
0

Anna Czartoryska jest córką Stanisława Czartoryskiego, magistra prawa, dyplomaty i zapalonego ogrodnika. Ukończyła szkołę muzyczną imienia Fryderyka Chopina w Warszawie. Jest aktorką i piosenkarką. O ile jeszcze kilka lat temu planowała podbój polskiego show biznesu i karierę aktorską z prawdziwego zdarzenia, dziś 37-latka stosunkowo rzadko pojawia się w kolejnych produkcjach czy na branżowych eventach.

KOMENTARZE
(115)
123
11 miesięcy temu
Ustrój stanowy w Polsce został zniesiony przez Konstytucję marcową z 1921. W artykule 96. zapisano: Rzeczpospolita Polska nie uznaje przywilejów rodowych ani stanowych, jak również żadnych herbów, tytułów rodowych i innych z wyjątkiem naukowych, urzędowych i zawodowych.
Piotr
11 miesięcy temu
Drodzy Internauci, w historii Polski wielcy magnaci nie zapisali się złotymi zgłoskami poza nielicznymi przykładami, a walnie przyczynili się do rozpadu i zaborów, które trwały aż 123 lata i o tym trzeba pamiętać.
Katechetka
11 miesięcy temu
Najpierw przepuścili Rzeczpospolitą pozbawiając ją władzy i uprawiając partykularne interesy. A później już tylko dawali nogę. Acha i byli przeciwni uwłaszczeniu chłopów (bo ziemię chłopom dali Cesarze i Car - stąd nielubienie się z władzą "zaborczą". Zresztą dlatego "zaborami" nazywa się ten okres w Pl. ), pielęgnowali pańszczyznę w kompletnie nieefektywnej formie traktując ludzi (Polaków) jako niewolników, nie tworzyli szkół, szpitali, nie budowali społeczeństwa. To ciekawe, że w tak biednym powojennym PRL dopiero zlikwidowano analfabetyzm, prawda? Bo w Europie problem był likwidowany już w XVIII wieku.
There
11 miesięcy temu
Niemczycki to nie jest zaden potomek arystokratów, wtf? To jego żona miała przodków z tytułami
aha
11 miesięcy temu
ksiaze co dragi przemyca buahahaha
Najnowsze komentarze (115)
GAAG
miesiąc temu
a ja nie rozumiem. co roku zdjęcia na pudlu z ich wyjazdu do teściów. on znany z tego że urodził się w bogatej rodzinie, siedział w amerykańskim więzieniu za narkotyki i nie płacił ludziom za pracę. ona znana nie wiem w sumie dlaczego. no chyba że, sądząc po nazwisku, jest krewną faceta który wyprowadził do raju podatkowego 500 mln zl z budżetu państwa pod przykrywką 'sprzedaży' obrazu, którego i tak nie wolno było wywieźć z Polski. no więc, te ochy i achy nad tą 'cudowną, taką normalną rodzinką' to tylko suweren stękający z ignorancji i naiwności
Mirka
11 miesięcy temu
straciłam szacunek do księcia Lubomirskiego-po komentarzu "pełnego ironicznych usmiechów i słow"..wobec wywiadu Megan i Harego...nie fajny gośc..
Bibi
11 miesięcy temu
Anna Czartoryska tak naprawdę nie powinna nosić tego nazwiska. Jej pra...babka miała romans z księciem Mikołajem Repninem i to z tego związku narodził się syn, któremu mąż zgodził się nadać nazwisko Czartoryski. Pani Anna Czartoryska więc prawidłowo powinna nazywać się Repnin.
Kris
11 miesięcy temu
Anna Czartoryska tak naprawdę nie powinna nosić tego nazwiska. Jej pra...babka miała romans z księciem Mikołajem Repninem i to z tego związku narodził się syn, któremu mąż zgodził się nadać nazwisko Czartoryski. Pani Anna Czartoryska więc prawidłowo powinna nazywać się Repnin.
Kris
11 miesięcy temu
Konstytucja marcowa nie zniosła tytułów, tylko stwierdziła, że tracą swoją jakąkolwiek moc. Poza tym tytuły znosi i nadaje monarchia, a nie demokracja. Konstytucja marcowa i tak już nie obowiązuje, a konstytucja z 1997 r. nic nie mówi o tytułach arystokratycznych. Wyrok NSA z 2007 r. stwierdził, że zabronione jest używanie tytułów w dokumentach urzędowych, natomiast poza urzędami nie jest to w żaden sposób zabronione czy niezgodne z prawem.
Tony
11 miesięcy temu
Niemczycki junior to byly wiezien -ciekawe
grześ
11 miesięcy temu
Właśnie o to walczył "KOR" z PRLem. Mieli i mają w d..ie robotników i chłopów. "Historia kołem się toczy"
amen
11 miesięcy temu
dlatego powtarzam-nie uczcie dzieci ze pracą się ludzie bogacą. Nie każda praca daje kołacze, nie każda pozwala się dorobić. Skuteczniej jest się dobrze urodzić.
coo??
11 miesięcy temu
z jakiego dobrego domu? krwiopijców, wyzyskiwaczy i właścicieli niewolników? też mi dobry dom..
Ada
11 miesięcy temu
Po pierwsze, monarchia została w Polsce zniesiona wiele lat temu, więc tytułowanie tych osób jest całkowicie bezzasadne. Po drugie wszyscy potomkowie rodów szlacheckich i arystokratycznych powinni mieć świadomość, że ich majątki powstały w wyniku wyzyskiwania chłopów pańszczyźnianych, którzy nie mieli żadnych praw i jak niewolnicy dla nich charowali. Byłoby mi wstyd chwalić się, że moi dziadkowie wzbogacili się na krzywdzie innych.
cieć
11 miesięcy temu
polecam książkę [jeśli ktoś jeszcze potrafi czytać] Adama Leszczyńskiego Ludowa historia Polski
NNN
11 miesięcy temu
W Polsce nie ma hrabiow, ksiazat itd. Ci ludzie nie maja tytulow, mieli je prapraprapraprapra dziadkowie, ale one obecnie nie funkcjonuja wiec terminy takie jak "polska szlachta" czy "arystokracja" sa smieszne
Kasia z Torun...
11 miesięcy temu
Drogi Pudelku, w końcu jakis ciekawy artykuł! Byle tak dalej. Troche historii I show bizzu
Stan
11 miesięcy temu
A ja jestem markizem
...
Następna strona
TOP10 - najpopularniejsze galerie
10.

Dzień Babci: Celebryci składają podziękowania "najlepszym babciom na świecie" (ZDJĘCIA)

"Bądźcie zdrowe! Kochamy Was i bardzo potrzebujemy!" - piszą gwiazdy w social mediach, z czym trudno się nie zgodzić. Dzwoniliście już dzisiaj do swoich babć?
9.

Zwyczajny dzień Warnke i Stramowskiego: Katarzyna z tobołkiem, Piotr z dzieckiem na rękach (ZDJĘCIA)

W wietrzny dzień paparazzi wypatrzyli Katarzynę Warnke i Piotra Stramowskiego wysiadających z samochodu. Aktor trzymał na rękach córeczkę Helenkę. Szybko przemknęli do budynku.
8.

Izabela Janachowska w stylizacji za 25 TYSIĘCY pędzi do swego mercedesa po kawce z Zieniem (ZDJĘCIA)

Izabela Janachowska i Maciej Zień byli widziani w jednej ze stołecznych restauracji. Zaliczyli też wspólny spacer. Szykują razem jakiś "secret project"?
7.

Skwaszona Małgorzata Foremniak pędzi po kawę, parkując volvo na NIEDOZWOLONYM MIEJSCU (ZDJĘCIA)

Kilka dni temu Małgorzata Foremniak zapragnęła zabić kofeinowy głód, nie bacząc na przepisy kodeksu drogowego. Widok paparazzi ewidentnie zrujnował jej poranek...
6.

Oni wychowują dzieci w związkach JEDNOPŁCIOWYCH: Jolanta Ogar-Hill, Ricky Martin, Elton John... (ZDJĘCIA)

Coraz więcej celebrytów w związkach homoseksualnych decyduje się na posiadanie dzieci, co często jest powodem do napiętych dyskusji w sferze publicznej. Zobaczcie, które pary jednopłciowe razem wychowują pociechy i mimo kontrowersji dzielą się rodzinnym szczęściem.
5.

Osiem gwiazdek, tablice rejestracyjne z przesłaniem i wpadki w TVP. Oto UKRYTE PRZEKAZY dla WŁADZY w serialach i programach (ZDJĘCIA)

Choć seriale i programy zwykle stronią od polityki, ich twórcom udaje się dyskretnie przemycić "przekaz podprogowy" mający na celu krytykę obecnie rządzącej partii. Zobaczcie, czy udało się Wam wychwycić go w takich produkcjach, jak "Szadź", "Behawiorysta" czy w "Klanie".
4.

"Skromna" Izabela Janachowska buszuje po galerii handlowej w SKARPETKACH ZA 700 ZŁOTYCH (ZDJĘCIA)

Izabela Janachowska kocha luksus i często "dyskretnie" podkreśla swój status materialny. Celebrytka stawia na markowe akcesoria, nawet gdy wybiera się z synkiem do galerii handlowej. Podobają się wam jej skarpetki od Gucci?
3.

Ewa Chodakowska z torebką Chanel za 20 tysięcy mknie do PRZYBRUDZONEGO auta bez tablicy rejestracyjnej! (ZDJĘCIA)

Ewa Chodakowska błysnęła swoją zimową stylizacją i ultra-drogą torebką. W ferworze spraw do załatwienia celebrytka zapomniała jednak, że powinna także zaplanować wizytę w myjni i u mechanika.
2.

Premiera filmu "Gierek": Roześmiana Małgorzata Kożuchowska w czerwieni, figlarny Misiek Koterski, Rafał Zawierucha z dziewczyną (ZDJĘCIA)

Początkowo premiera "Gierka" planowana była na październik zeszłego roku, ale wszystko opóźniło się przez pandemię koronawirusa. Myślicie, że widzowie nie mogli się już doczekać?
1.

Z Anną Wendzikowską DOOKOŁA ŚWIATA. Oto wszystkie miejsca, które celebrytka "odważyła się" odwiedzić w 2021 roku! (ZDJĘCIA)

Anna Wendzikowska już nieraz udowadniała, że jest prawdziwą obieżyświatką. Postanowiliśmy więc sprawdzić, ile czasu w minionym roku prezenterka spędziła poza granicami Polski. Kierująca się zasadą "trzeba tylko chcieć i się odważyć" celebrytka odwiedziła m.in. Kostarykę, Oman czy Malediwy. Zobaczcie, gdzie jeszcze miała okazję wypoczywać.