Trwa ładowanie...
Przejdź na
Kamil Kozłowski
Kamil Kozłowski
|
aktualizacja

Ojciec Alicji Bachledy-Curuś doświadczył CUDU, gdy chorował na białaczkę. "Uratowała go relikwia św. Jana Pawła II"

243
Podziel się:

Alicja Bachleda-Curuś jest mocno związana ze swoją rodziną. Kilkanaście lat temu bliscy aktorki przeżywali bardzo trudne chwile. Życie chorego na białaczkę seniora rodu uratował cud.

Ojciec Alicji Bachledy-Curuś doświadczył CUDU, gdy chorował na białaczkę. "Uratowała go relikwia św. Jana Pawła II"
Alicja Bachleda-Curuś mocno wierzyła w wyzdrowienie taty (AKPA, Zawada)

Alicja Bachleda-Curuś urodziła się w góralskiej rodzinie. Przyszła na świat 40 lat temu w Meksyku, gdzie spędziła pierwsze miesiące życia. Jest drugim dzieckiem Lidii i Tadeusza Bachledy-Curusiów, byłej tancerki baletowej i geologa, w przeszłości pełniącego funkcję m.in. wiceministra środowiska. Majątek całego rodu opiewa na kwotę znacznie przewyższającą miliard złotych, co plasuje Bachledów w czołówce zestawienia najbogatszych rodzin w Polsce.

Ojciec Alicji Bachledy-Curuś walczył o życie

Członkowie znanej rodziny mocno strzegą swojej prywatności. W 2012 r. do mediów dotarła jednak informacja o ciężkiej chorobie pana Tadeusza. Mężczyzna zachorował na białaczkę trzeciego stopnia.

W tym trudnym okresie Alicja Bachleda-Curuś nie opuszczała rodzinnego Krakowa. Bardzo mocno angażowała się w akcje społeczne popularyzujące oddawanie szpiku kostnego. Choć udało znaleźć się wiele chętnych osób, które dołączyły do rejestru dawców, a tym samym mogły pomóc innym oczekującym na przeszczep, lekarze uznali, że w przypadku ojca aktorki jest już za późno na przeprowadzenie tego zabiegu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Małgorzata Rozenek o nowym programie w TVN-ie: "Będzie o mężczyznach"

Rodzinie Alicji Bachledy-Curuś pomógł cud

Stan Tadeusza Bachledy-Curusia stopniowo pogarszał się, a załamani najbliżsi bezskutecznie szukali sposobu na nawiązanie walki z chorobą. Stryj aktorki, Adam, zaproponował zastosowanie pozamedycznego rozwiązania. Postanowił przekazać swojemu bratu relikwie Ojca Świętego.

Przechodził chemioterapię, lekarze jednak nie dawali mu szans. Dałem mu wtedy relikwie św. Jana Pawła II i brat wyzdrowiał. Zbliża się teraz do 80. roku życia. Nawet profesor, który prowadził brata w tym ciężkim stanie, powiedział, że to był cud. I mogę zaświadczyć publicznie, że my w rodzinie doświadczyliśmy cudu z łaski św. Jana Pawła II - wyznał były burmistrz Zakopanego w rozmowie z portalem i.pl.

Po sześciu latach ojciec Alicji Bachledy-Curuś ostatecznie pokonał chorobę. Dziś wiedzie spokojne życie na emeryturze, pozostając w kontakcie ze swoimi dziećmi i wnukiem, Henrym Tadeuszem, z którym niedawno miał okazję spędzić część wakacji.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(243)
prawda?.
8 miesięcy temu
Uratowała go ogromną kasa i prywatne leczenie .
przykro
8 miesięcy temu
Jeden z najbogatszych górali zapewnił sobie leczenie o jakim inni chorzy nawet nigdy nie słyszeli. I jeszcze miał dostęp do relikwii?!?! Biedny człowiek tego nie uświadczy :((
Bets
8 miesięcy temu
Wiekszej bzdury dzis nie slyszalam 🤣
Asia
8 miesięcy temu
To może nie warto chodzić do lekarza?
Jyggy
8 miesięcy temu
Czary mary
Najnowsze komentarze (243)
mini_strant
7 miesięcy temu
Jeśli cud go wyleczył to dlaczego leczył się w szpitalu, a nie w kościele? Jak coś dobrego to sprawa boska, a jak coś złego to winnego szuka się wśród ludzi. To jest ta hipokryzja każdej religii. Jak pisowski klakier mawial "ciemny lud wszystko kupi".
Mia
7 miesięcy temu
Przy obecnym poziomie opieki medyczne dla przeciętnych ludzi… najlepszym wyjściem jest żarliwa modlitwa i wiara w cud lub samouleczenie.
Doceńcie leka...
8 miesięcy temu
Tak, na pewno tym lekarzom jest bardzo miło że cud swojego wyzdrowienia opiera na relikwii a nie medycynie 🤦‍♀️
dyrdymaly
8 miesięcy temu
wow ! powinni wtedy pozamykać szpitale i wszyscy do cudaka na leczenie
Lonelyface
8 miesięcy temu
"Przechodził chemioterapię. Dałem mu wtedy relikwie św. Jana Pawła II i brat wyzdrowiał". Przeczytajcie 5 razy. Leczył się, stać go było na najlepszych specjalistów i leki.
Beata
8 miesięcy temu
Żadne relikwie żadnego człowieka nikogo nigdy nie uleczą!!! Tylko Bóg ma taką moc. Przestańcie bredzić, że jakieś relikwie czy jacyś ludzie uzdrawiają 🤦 Ludzie także nie mają żadnej mocy odpuszczania grzechów!!! Zacznijcie czytać pismo święte i otwórzcie oczy
Kto
8 miesięcy temu
Yhy taa
DNO
8 miesięcy temu
"Cud go uratował" - a jakby to było po polsku ?
Aaaa
8 miesięcy temu
Co za bzdury!
to wszystko
8 miesięcy temu
Zbieg okoliczności.
aaa
8 miesięcy temu
Piękni ludzie.
Prawda
8 miesięcy temu
W jednej z amerykańskich animacji typu south park była pokazana scena jak Coby Briaint (ten koszykarz) wyleczył się z HIV, ianowicie wielkiej misce zmielili tysiące dolarów przeciągnęli i zrobili „szczepionkę” która mu podano. Piękny przekaz że kazdachoroba jest kwestia miłości posiadanych pieniędzy.
napewno?
8 miesięcy temu
Czary maary na 100%
..
8 miesięcy temu
Śmieszne ilu tu niedowiarków. Lekarze sami uważają, że cuda się dzieją. A tu proszę jakieś wywody. Ciekawe, że nie jeden bogaty odszedł z tego świata w chorobie. W to też nie wierzycie?
...
Następna strona