Trwa ładowanie...
Przejdź na

Ołdakowski krytykuje Tysona za noszenie powstańczej opaski: "Może nie powinien tak szybko zostawać powstańcem"

44
Podziel się

"W opasce nie wypada iść do sklepu po ziemniaki" - zaznacza dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego.

bCyCevqt

Upamiętnianie rocznic Powstania Warszawskiego jest dla Polaków bardzo ważne. Stanowi istotne wspomnienie walki przeciwko okupantowi i przypomina o wyjątkowym dramatyzmie tamtych wydarzeń.

Co roku jednak wraca temat symboli Powstania, takich jak opaska Polski Walczącej. Kilka miesięcy temu opinię publiczną zbulwersowało wykorzystanie tego symbolu przez jednego z celebrytów:

bCyCevqv

Teraz do mediów trafiło nagranie Mike'a Tysona z biało-czerwoną flagą na ramieniu. Krytycznie odniósł się do tego gestu Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego.

bCyCevqW
KOMENTARZE
(44)
gość
2 lata temu
Najważniejsze, żeby o tym przypominać. Tyson jest znany i większa liczna ludzie dowie się o Powstaniu Warszawskim i o tych bohaterach, Pamiętamy
gość
2 lata temu
Niech Pan Ołdakowski nie pitoli głupot.Jeśli Tyson jest Amerykaninem,to myśli po amerykańsku,a więc nosi co chce i jak chce,A przy tym oddaje cześć i hołd!!! Nic strasznego,w opasce pójść na zakupy
J
2 lata temu
Panie Ołdakowski , zamiast się cieszyć że wybitny bokser amerykański gloryfikuje Powstanie Warszawskie , pan kręci nosem . Ilu Amerykanom zechciało się wypowiedzieć na temat tego powstania ?
bCyCevqX
gość
2 lata temu
Taynson nie robi tego dla farsy Taynson utorzsamia się z POWSTANCAMI brawo dla niego!🙂
gość
2 lata temu
..Poza tym opaski Powstańcy nosili na prawym,nie na lewym ramieniu!A dlaczego-niech sobie każdy znajdzie w necie..
Najnowsze komentarze (44)
gość
2 lata temu
Żaden z was nie ma pojęcia jaka duża wiedzę na Oldakowski o powstaniu..
gość
2 lata temu
jak pis wyszedł w opaskach to było OK?
gość
2 lata temu
Ręce i gęby precz od Janka!
gość
2 lata temu
Niestety wydaje mi się, że większość Amerykanów czy w ogóle obcokrajowców zobaczy to, wzruszy się może na moment i szybko zapomni. Na poważnie to może garstka się zainteresuje.
gość
2 lata temu
Pewnie im nie pasuje bo jest czarny
gość
2 lata temu
Pan Tayson czytał to co mówił ale dzięki mu za to że się zaangażował. Powinniśmy popierać każdego kto nie zakamuje historii. Zwłaszcza w USA gdzie nie raz wygłaszano brednie na temat tego okresu w naszej historii. Może i Amerykanie nauczą się czegoś o historii innych państw zwłaszcza tak oddalonych od nich. Popieram. Opaskę miał na znak solidarności i szacunku.
gość
2 lata temu
Mniej razi mnie Tyson w opasce niż banda nazioli z ONR na obchodach powstania, z opaskami które można było kupić za 8 zł !!!!! Pewnie produkowanych w Chinach. Wstyd, hańba i brak poszanowania dla powstańców!
gość
2 lata temu
Ten "wybitny amerykański bokser" z wytatuowanymi zbrodniarzami Mao Tse Tungiem, Che Gewarą, skazany na 6 lat paki za gwałt utożsamia się z Powstańcami Warszawskimi. Faktycznie jest się czym jarać ...
bCyCevqP
gość
2 lata temu
To co ten pan prezentuje, to jest krypto rasizm. Wyobraźcie sobie, że to przemówienie z opaską wygłosił Brad Pitt, albo Trump, albo nawet Kevin Spacey. Założę się, że piał by z zachwytu. Niech to pokolenie zakłamanych neurotyków wreszcie zamilknie.
gość
2 lata temu
Tyson jest splukany, po tym jakich dlugow sobie narobil. Promuje w Polsce marke black. Wystepuje w nagraniu w koszulce z logo napoju energetycznego i czyta z kartki, nawet mu sie chcialo przygotowac. Wykorzystuje symbol PW zeby wypromowac swoj produkt. To takie trudne do zrozumienia ? Myslicie ze Tysona cokolwiek obchodzi nasze powstanie ? Nic dziwnego ze PiS dostal tyle glosow...
gość
2 lata temu
G***i C**l!!!
gość
2 lata temu
Przypominać trzeba, ale dlaczego to wzięli Mózyna z Ameryki? Co wogole nie jest Polakiem, to jest oszustwo?
gość
2 lata temu
A krzyża nie powinno się nosić, bo to symbol okropnej kary śmierci i dominacji Rzymu nad podległymi prowincjami.
gość
2 lata temu
Tysin i powstanie? Cóż za nieporozumienie i przegięcie tylko po to żeby więcej sprzedawać sprzedawać sprzedawać - wstyd dla firmy która używa Tysona i powstania dla celów marketingowych. Niesmak
bCyCevrr