Orędzie prezydenta Dudy: "Nie można zgodzić się na zmianę, która miała upolitycznić Trybunał!"

730
Podziel się

Oglądaliście?

Od wtorku trwają protesty wokół odwołania, a następnie wyboru nowych sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Zobacz: Protesty przed Sejmem: "Sędziowie gwałcą prawo! Państwo prawa, nie prezesa!"

Manifestujący protestują nie tylko wobec działań Prawa i Sprawiedliwości. Zarzucają również Andrzejowi Dudzie łamanie konstytucji. Jeszcze przed zbadaniem konstytucyjności wyboru nowych sędziów przyjął od nich ślubowanie, wczoraj nad ranem. W związku z licznymi głosami sprzeciwu prezydent wygłosił telewizyjne orędzie.

Narosło wiele wątpliwości wokół wyboru członków Trybunału Konstytucyjnego. Wywołały niepotrzebne spory i emocje. Sejm poprzedniej kadencji dokonał wadliwego prawnie wyboru kandydatów na sędziów Trybunału. Nie można zgodzić się na zmianę prawną, która miała na celu jednostronne upolitycznienie Trybunału - oświadczył Andrzej Duda.

Dodał uzasadniając swoją decyzję: "Aby zakończyć niepotrzebne waśnie, podważające autorytet najważniejszych instytucji państwa (...) postanowiłem odebrać przysięgę od sędziów wybranych wczoraj. Kierowałem się wolą nowo wyłonionego Sejmu, w którym Polacy pokładają tak wielką nadzieję na naprawę Rzeczypospolitej."

Źródło: TVN24/x-news

KOMENTARZE
(730)
gość
4 lata temu
Pan Prezydent ma rację !
gość
4 lata temu
za to pudel taki upolityczniony
gość
4 lata temu
ma rację. to co zrobił prezes trybunału w porozumieniu z PO to zamach stanu. tylko czego się spodziewać po prezesie TK, który startował kilka lat temu w wyborach z list PO?
gość
4 lata temu
BArdzo ładnie Panie Prezydencie i bez wchodzenie w polemikę z tą ujadającą sforą.
gość
4 lata temu
Platforma szykuje się do zamachu stanu a Wy to kupujecie. obudźcie się lemingi w końcu!
Najnowsze komentarze (730)
gosc
4 lata temu
dlaczego tak niszczy sie jaka demokracja ? przeciez jest .PO nie moze pogodzic sie z utrata panowania i
gość
4 lata temu
jaka tempota
gość
4 lata temu
Jest mi wstyd ,pamiętacie hasło Pis -u ''Damy Radę"' tak damy rade zniszczyć Polskę udaje wam się to znakomicie Brawo Dla Pan Prezydenta wstyd i porażka ......chcieliście Pis-u to macie niedługo nikt nie będzie wiedział co to Polska bo Pis na czele z prezydentem ja zniszczy
...
4 lata temu
Ludzie, czytając wasze komentarze boje się o przyszłość z każdym kolejnym... Pokolenie głupców. Ci co najmniej rozumieją tym częściej chlapią jęzorem. Jarek chyba wam też zaprogramował mózgi.
gość
4 lata temu
żałosny, bezgłowy sługus Kaczora
gość
4 lata temu
oczywiście 5 sędziów trybunału z PISlamu nie upolityczni TK
gość
4 lata temu
swoje stołki i władzę absolutną - to wiemy prawniku od siedmiu boleści
gość
4 lata temu
TO BURAK PISsLAMSKI APARATCZYK
gość
4 lata temu
Po wpisach widzę, że pudel jest portalem czytanym wyłącznie przez pisiorów. I to tych tępych.
gość
4 lata temu
uwielbiam nowego Prezydenta. Mam tyko zastrzezenia do flagi euro ktora jakby tnie Polska na pol. Nie chce ogladac flagi bandyckiej obok Polskiej.
gość
4 lata temu
Duda miał być prezydentem bezpartyjnym, a okazuje się być jedynie marną marionetką, która zrobi wszystko co trzeba, co nakaże prezes. Czyli będziemy mieli Polskę pod zaborami, średniowieczną, a jakże kościelną, bezprawną, niedemokratyczną...trzeba być ślepcem żeby nie widzieć, co do tej pory pisiaki zrobiły...
gość
4 lata temu
Zdrajca narodu pod trybunał stanu z nim .Pisowki drań.
gość
4 lata temu
Jarek pisze fajne teksty he he za 4 lata polscy wyborcy zmadrzeja i pójdzie pan pa pa a za panem beatka i caly ten pisowski m*****h
gość
4 lata temu
chyba racie !!!
...
Następna strona