Papież o księżach-pedofilach: "Bóg płacze! Takie grzechy nie mogą trzymane w tajemnicy!"

133
Podziel się

"Mam wbite w serce historie bólu i cierpienia najmłodszych, którzy zostali wykorzystani przez księży. Przygniata mnie wstyd".

Papież Franciszek podczas swojej pielgrzymki do USA spotkał się z ofiarami molestowania seksualnego przez księży. Poinformował o tym podczas spotkania z biskupami w Filadelfii. To ważny gest dla ofiar księży-pedofili. Kościół niestety z reguły próbuje tuszować takie afery i chronić przestępców. Sprawy o zadośćuczynienie ciągną się latami. Zobacz: Molestowany ministrant: "Na gest chrześcijańskiej pomocy musiałem czekać dwa lata!"

Bóg płacze. Grzechy wykorzystywania seksualnego nieletnich nie mogą być dłużej trzymane w tajemnicy - mówił Franciszek. Zobowiązuję się do gorliwego nadzoru, by najmłodsi byli chronieni, a winni zostali ukarani. Mam wbite w serce historie bólu i cierpienia najmłodszych, którzy zostali wykorzystani seksualnie przez księży. Przygniata mnie wstyd, że osoby, które miały się nimi opiekować, tego nadużyły.

Miejmy nadzieję, że nie będzie to rozwiązywane tak, jak do tej pory w Polsce: Ofiara księdza pedofila: "Biskup przeniósł go na inną parafię, TAM TEŻ MOLESTOWAŁ DZIECI

Źródło: CNN Newsoruce/x-news

KOMENTARZE
(133)
gość
4 lata temu
ja to olewam, od paru miesiecy zarabiam 11 tys miesiecznie siedzac w domu, nie tylko ja tak zarabiam np tu IDEALESS.PLjuz nie musze zrywac sie z rana do pracy bujnym
aszxdcfg
4 lata temu
pierwszy i jedyny Papież, ktory zaczyna robic z tymi zboczeńcami porządek . BRAWO!
gość
4 lata temu
oby żył jak najdłużej na tym stanowisku
CNNN
4 lata temu
Nie moga byc zamiatane pod dywan jak to robil nasz slynny rodak . Pedofilia to najwieksze przestepstwo wobec nieletniego
gość
4 lata temu
a ty skąd wiesz takie rzeczy nie oceniaj innych według siebie.
Najnowsze komentarze (133)
gość
4 lata temu
Trzeba się modlić, i wierzyć
gosc
4 lata temu
nie moga, ale caly cas jeszczesa, a ze Bog placze, przeciez nic sie nie dzieje bez jego woli
czaja
4 lata temu
ja p******e
gość
4 lata temu
Papież o księżach-pedofilach: "Bóg płacze! Takie grzechy nie mogą trzymane w tajemnicy!" To jest po Polsku napisane?
gość
4 lata temu
Papież Franciszek jest jednym z najgorszych w historii, to kompletny socjalista. Co zaś do sfery seksualnej to może po prostu lepiej znieść celibat i problem tłumienia popędu u duchownych rozwiąże się w normalny sposób?
Bartek
4 lata temu
Przestancie uzywac tego zasranego playera z wrzuty.. Po tylu latach chyba czas na cos swojego? Player wrzuty to najgorsze bagno tworzone przez licealistow? Wieczne zaciecia, wieczne problemy z flashem.. Czemu YT jakos sobie z tym radzi?
gość
4 lata temu
Oby jak najdluzej byl papiezem
gość
4 lata temu
Satanista
gośćgeneral
4 lata temu
S**m na tego iluminata jezuite.
gość
4 lata temu
są 2 rodzaje molestowania-nadużycie seksualne, stosunek seksualny jako krzywda celowa i molestowanie które powinno być zalecane i pochwalane, najwyżej może być względnym natręctwem. W kraju na szczęście nie ma i nie powinno być molestowania w kodeksie karnym. Pozdrawiam wszystkich białych na całym świecie, powodzenia !
Nikola
4 lata temu
Mądry facet jest ok oby żył jak najdłużej!!!!
gość
4 lata temu
On jest swietny!
gość
4 lata temu
Przynajmniej nie zamiata pod dywan jak św. Jan Paweł o zgrozo został jeszcze świetym!
gość
4 lata temu
Może normalnie dać im zgodnie z naturą oficjalnie prawo do seksu i tyle a nie tylko gadać jak mu przykro to niczego nie rozwiąże
...
Następna strona