Trwa ładowanie...
Przejdź na

Paweł Kowal: "Dziennikarze wyrastali z politykami w Sejmie"

80
Podziel się

"Dwukrotnie byłem posłem i nie mogłem się nadziwić tym ustawom przeciwko dziennikarzom w Sejmie".

bEhAoXKJ

Pomysł Prawa i Sprawiedliwości na ograniczenie dostępu dziennikarzy do posłów oraz zakazania rejestrowania obrazu i dźwięku z galerii sejmowej spotkał się z protestami ze strony środowiska medialnego. Obrady zostały przeniesione z sali plenarnej do sali kolumnowej, gdzie PiS przeprowadził głosowanie. Bez obecności mediów oraz opozycji posłowie przyjęli budżet na 2017 rok oraz ustawę dezubekizacyjną.

Sytuację tę w studio #dziejesie telewizji Wirtualne j Polski skomentował Paweł Kowal:

Dwukrotnie bylem posłem i nie mogłem się nadziwić tym ustawom przeciwko dziennikarzom w Sejmie. Dziennikarze wyrastali z politykami w Sejmie, ten styl nikomu nie szkodził. Co komu zaszkodziło? W obradach została naruszona jasna dyspozycja artykułu 61. konstytucji, który mówi jasno: ludzie w Polsce mają zagwarantowany dostęp do nagrania wizualnego i dźwiękowego wszystkich prac ciał kolegialnych. Tu jest problem i duży defekt.

bEhAoXKL
bEhAoXKR
bEhAoXLm
KOMENTARZE
(80)
gość
5 lata temu
chcą zakazać bo śpią, żrą i grają na telefonach/tabletach za co Polacy płącą grube pieniądze
gość
5 lata temu
Tylko dyktaturze przeszkadzają wolne media. Bo patrzą na łapy nieuczciwej władzy pisowskiej
gość
5 lata temu
gnoje chcą ukrywać machlojki i to że śpią w czasie obrad sejmu
bEhAoXLn
gość
5 lata temu
MUSIMY OGRANICZYĆ ILOŚĆ POSŁÓW ! dużo większe kraje nie mają tylu darmozjadów, co u nas ! wystarczyłaby 1/10 tego co jest teraz
pisda
5 lata temu
nie pozwolimy tym karłom historii zabranie nam wolności
Najnowsze komentarze (80)
gość
4 lata temu
Ale tak jest w niemczech tu mieszkam i oglądam Bundestag i nic w tym dziwnego. Nie panikujcie
gość
4 lata temu
Niediedziałem ze nasz narud jest ta pusty ze się da tak omamić takim politykom
gość
4 lata temu
Co on gada?! Wszystkie obrady sejmu i prac komisji będą dostępne jak do tej pory! Nie będzie tylko biegania po korytarzach! To skandal, że aż 1500 polskich dziennikarzy ma akredytacje sejmową! To powinna być nobilitacja, a nie prawo dla każdego "nadlatusa", jak to mówi mój dziadek!
gość
4 lata temu
czyli donald tusk?
gość
4 lata temu
wy chyba nie wiecie o co chodzi. oni wprowadzili identyczna zmiane jaka jest w stanach...to tam tez juz demokracji nie ma od lat???
gość
5 lata temu
Banderowcu pawlo kowaluku spierdalaj na ukrainę i przestań b*****o zajmować się naszymi sprawami.,W*n.
Michal
5 lata temu
A może by były uczciwe ??przecież są WOLNE !!! Sa nieobiektywne. Manipulują wami jak chłopem w sadzie....eh.....g***i wy.
gosc
5 lata temu
A ja się nie mogę nadziwić jak to poseł na Sejm pojechał kiedyś za granicę nachlal się i uszkodził chyba pojazd golfowy - i już więcej tam nie pojechał bo się bał konsekwencji
bEhAoXLf
gość
5 lata temu
przestancie klamac ludziom ze PIS chce ograniczyc prawa dziennikarzon ,PO zawsze bedzie mi sie kojarzyło z kłamaniem ,manipulacje i kradziezami !!!
gość
5 lata temu
Prac - ale to jest transmitowane przeciez dla ludzi. jak mi w pracy lub po pracy ciagle wydzwaniaja jacys a to ankieterzy a to banki garnki itp natreci, to mnie szlag trafia. Dziennikarze to tez takie muchy.. niech zaprosza do studia, umowia sie na wywiad na jakas rzetelna wymiane zdan a nie lataja za toba do kibla, troche te lapanki w sejmowych kuluarach niepowazne wygladaja, jak te pogadanki jastrzebskiej na celebryckich eventach..
gość
5 lata temu
Chłopa? Jesteś pewna? On mi wygląda na 'Ekscelencję' z 'Seksmisji'...
gość
5 lata temu
Chłopa? Jesteś pewna? On mi wygląda na 'Ekscelencję' z 'Seksmisji'...
gość
5 lata temu
Macie swoje "Prawo i Sprawiedliwość" ci co głosowali na PiS - oni już w ogóle niczym ani nikim się nie przejmują, robią sobie co chcą i kiedy chcą, nie ma nawet ich jak postawić za to łamanie prawa przed TK, bo oni kontrolują TK, i o to właśnie im chodziło - to dopiero wstęp, oni się tylko rozgrzewają, podejrzewam że będzie coraz więcej protestów, wszyscy ludzie powinni wyjść na ulicę w całej Polsce, i zażądać aby cały rząd pis podał się do dymisji, bo w końcu to nie my mamy im służyć, a oni mają służyć całemu społeczeństwu - obalmy ten przeklęty i p******y rząd
BABKA 70 LAT
5 lata temu
LUDZIE OPANUJCIE SIĘ PRZECIEŻ DZIECI TO TEŻ CZYTAJĄ OGLĄDAJĄ I NIENAWIŚCI UCZĄ SIĘ OD DOROSŁYCH, 12 LETNIA WNUCZKA PYTA SIĘ A DLACZEGO POSŁOWIE PODCZAS OBRAD BAWIĄ SIĘ TELEFONAMI A NAM NA LEKCJI PANI ZABRANIA
...
Następna strona
bEhAoXLH