Trwa ładowanie...
Przejdź na
Goss
|

Pogrzeb Dariusza Gnatowskiego. Ksiądz wspomina zmarłego aktora: "Liczy się tylko i wyłącznie pokora, W MORDĘ JEŻA!"

35
Podziel się

Ksiądz prowadzący uroczystość pogrzebową nawiązał do ikonicznej roli Gnatowskiego, którego, poza rodziną, przyszły pożegnać dziesiątki mieszkańców Krakowa.

Pogrzeb Dariusza Gnatowskiego. Ksiądz wspomina zmarłego aktora: "Liczy się tylko i wyłącznie pokora, W MORDĘ JEŻA!"
Dariusz Gnatowski pożegnany w słowach inspirowanych "Kiepskimi" (East News, ONS.pl)
bDIruncR

W połowie października media obiegła informacja o tym, że Dariusz Gnatowski nie żyje. 59-letni aktor znany z roli Arnolda Boczka w serialu Świat według Kiepskich zmarł w szpitalu wskutek ciężkiej niewydolności oddechowej. Później okazało się, że aktor miał koronawirusa i od kilku dni chorował na COVID-19.

Dariusz Gnatowski miał na swoim koncie wiele ról teatralnych, filmowych i telewizyjnych, jednak to właśnie postać Arnolda Boczka okazała się jego przepustką do ogólnopolskiej popularności. Pogrzeb Gnatowskiego miał miejsce 3 listopada na Cmentarzu Podgórskim w Krakowie, gdzie odbyło się oficjalne pożegnanie aktora z udziałem rodziny i najbliższych przyjaciół. W uroczystości uczestniczył też tłum żałobników w maseczkach.

bDIruncT
Zobacz także: Oni odeszli w 2020 roku

Sporo uwagi poświęcono też treści kazania, które wygłosił odprawiający uroczystość ksiądz. Jak donosi Fakt, który przekazał jego słowa, w trakcie ostatniego pożegnania żałobnicy nie kryli łez, a anegdoty i wspomnienia, które usłyszeli od duszpasterza, były wyjątkowo poruszające.

bDIruncZ

Dziś, będąc tu i towarzysząc Darkowi w jego ostatniej drodze, mamy na twarzach maski ze względu na pandemię koronawirusa. Z tymi maskami jest nam jakoś do twarzy, zwłaszcza na pogrzebie aktora. Metaforycznie ujmując, to właśnie aktor podczas swej pracy i wcielania się w różne role na scenie zakłada i zdejmuje różne maski. Takie jest życie aktora, jego los - powiedział ksiądz, żegnając Gnatowskiego.

Ksiądz podzielił się też garścią osobistych wspomnień, które miał przyjemność dzielić z aktorem.

Darek dzwonił kiedyś i zapytał mnie, czy wiem coś o grzechach głównych, potrzebował tego do pracy. Zadawał wtedy proste pytania, na które nie miałem zupełnie odpowiedzi. Dużo się uśmiechał, jak to on. (...) Darek już wie, jakie jest niebo, pewno patrzy z góry tym swoim charakterystycznym spojrzeniem i czeka tam na nas - czytamy.

Na koniec nie zabrakło też puenty, w której padło nawiązanie właśnie do postaci, którą pokochali jego rodacy.

bDIrunda

Przepraszam za to, co powiem! W życiu liczy się pokora... Liczy się tylko i wyłącznie pokora, w mordę jeża! - wybrzmiały jego słowa.

bDIrundb
bDIrundu
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(35)
Doris
4 miesiące temu
"Ludzki" ksiądz ,w liceum też mieliśmy księdza ,który rozumiał ludzi
hatak
4 miesiące temu
panie ferdku.... szakoda faceta szkoda
...
4 miesiące temu
Oj Panie Boczek Pan żeś był fajny i dobry człowiek mój ulubieny:)
bDIrundv
beata
4 miesiące temu
swietny i normalny aktok taka szkoda spoczywaj w pokoju
Poeta
4 miesiące temu
Niechce mi się wierzyć, że Dariusza nie ma wśród nas!
Gosc
4 miesiące temu
Wspoczywaj w pokoju Panie Dariuszu, byłeś wspaniałym aktorem. Nigdy nie zapomnę Pana roli w Świecie Według Kiepskich. Żegnaj wspaniały aktorze.
Gi-gi
4 miesiące temu
I tyle z człowieka zostaje. Świat jest straszny ...
Marta
4 miesiące temu
Spoczywaj w pokoju
Bob
4 miesiące temu
Fajny aktor szkoda😪😪😪
zdziwiona
4 miesiące temu
niedawno był artykuł, że w związku z pandemią żegnały Go jedynie żona i córka?
Jekkki
4 miesiące temu
Każdy jest człowiekim a dopiero pożniej aktorem. księdzem itd i w takiej kolejności zależy jak wartościową było się osobną
z Kalisza
4 miesiące temu
Nie lubię instytucji kościoła i księży, ale ten ksiądz musi być chyba w porządku. Piękne słowa, mądre kazanie i takie od serca!
Mika
4 miesiące temu
Płaczę. Ostatni raz tak bardzo poruszyła mnie śmierć Pani Gabrieli Kownackiej i Pana Krzysztofa Kolbergera w tej branży.RIP Panie Dariuszu.
bDIrundn
Nancy
4 miesiące temu
Piękny ,szczery uśmiech Pana Dariusza ,patrząc na niego, aż sam się człowiek uśmiecha.
bDIrundP