Trwa ładowanie...
Przejdź na

Policja o Olbrychskim: "Badanie alkomatem wykazało 0,9 promila alkoholu!"

35
Podziel się

"Kierowcy grozi grzywna, utrata prawa jazdy i kara pozbawienia wolności do 2 lat." Tłumaczył się, że "pił wino do kolacji" i "nie zdążyło wyparować".

bCPKjtHF

W środę policja w Podkowie Leśnej zatrzymała Daniela Olbrychskiego, gdy ten prowadził samochód pod wpływem alkoholu. Policjanci przeprowadzający rutynową kontrolę mieli podejrzenia co do jego stanu, więc zdecydowali się na badanie alkomatem. Wynik nie pozostawia wątpliwości.

Badanie alkomatem wykazało 0,9 promila alkoholu w organizmie mężczyzny. Zgodnie z prawem, policjanci zabezpieczyli kierowcy prawo jazdy. Kierowcy grozi grzywna, utrata prawa jazdy i kara pozbawienia wolności do 2 lat - mówi Iwona Jurkiewicz ze stołecznej policji.

Olbrychski już usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu. Zamiast pozbawienia wolności prokurator zaproponował karę 5 tysięcy złotych grzywny i obowiązkowe od miesiąca świadczenie pieniężne w wysokości kolejnych 5 tysięcy złotych.

bCPKjtHH

Aktor tłumaczy się oczywiście, że nie był pijany, tylko wino, które pił do kolacji "nie zdążyło wyparować". 0,9 promila wskazuje, że pił raczej "od rana do kolacji".

Podobną linię obrony przyjęła żona Olbrychskiego, Krystyna Demska-Olbrychska, zapewniając, że w środę aktor "nic nie pił". Sam Daniel bronił się też, mówiąc, że... chciał tyko podjechać do pobliskiej stajni, "pojeździć konno".

Dobrze, że podczas tej przejażdżki nie doszło do wypadku z udziałem innych osób.

bCPKjtHN

Źródło: TVN24/x-news

bCPKjtIi
KOMENTARZE
(35)
gość
5 lata temu
śmieszą mnie te tłumaczenia.
gość
5 lata temu
bardzo dobrze że policjant nie darował tej pijackiej mendzie ,dość jego bezkarności
gość
5 lata temu
Jeżeli tyle miał następnego dnia, to chyba wiadrem to wino do kolacji pił...
bCPKjtIj
viki
5 lata temu
żałosne tłumaczenie
gość
5 lata temu
Kto jeździ konno pewnym na kacu ? Jazda konno pod wpływem też jest niebezpieczna. Nieodpowiedzialne to jest podwójnie.
Najnowsze komentarze (35)
gość
5 lata temu
prokurator powinien mu dowalić maxa - bo nie dość że celebryta, to już siadanie za kierownicą pod wpływem alkoholu dyskwalifikuje go jako człowieka świadomego
gość
5 lata temu
jakieś przygłupy - czy co? to oni nie wiedzą że nie wolno jeździć pod wpływem alkoholu - to do przedszkola z nimi - bo jeszcze jakieś nieszczęście zgotują ludziom
Srubex
5 lata temu
Jak widze jego morde to rzygac mi sie chce.
gość
5 lata temu
Jestem pełna podziwu dla policjanta,który tak się zachował zamiast pokajać sie przed pijanym aktorem i poprosić o autograf,po czym puścić go wolno.
gość
5 lata temu
właśnie takie pijaki wspierają PO
gość
5 lata temu
Nie obrażajcie go wy świńskie ryje.
gość
5 lata temu
Pewnie do śniadania.
gość
5 lata temu
Pewnie do śniadania.
bCPKjtIb
gość
5 lata temu
biedny ten policjant teraz go z roboty wywalą
gość
5 lata temu
Polska policjo jeżeli tego ukraińca puścicie bez kary,to zwątpię całkowicie w ten kraik.Zabrać prawo jazdy pijakowi,szkoda że to się dopiero teraz stało,dziadyga jeżdził po pijaku nie raz.
gość
5 lata temu
Ale koń byłby trzeźwy!!!
gość
5 lata temu
oboje zakłamani jak to z**y i do tego alkoholik i po nie widać ze też pociaga niezle
gość
5 lata temu
to kolejny ukryty pijaczyna po kieliszku wina do kolacji miał 0,9 może to wmawiać takim głupim jak ona i on a jak by kogoś zabił to też by go broniła
gość
5 lata temu
A jak się to ma do komentarzy nt. polityczne, kinematografii? Pewnie tak jak wół i kareta.
bCPKjtID