Polski imam o islamie: "Nie ma przymusu zabijania. To co się dzieje na świecie, to nie jest z islamu!"

178
Podziel się

"Potępiamy to, że ktoś nikczemnie wykorzystuje nasza religię do załatwiania swoich celów. Islam pozwala nam na obronę, nie na atak".

W Polsce mieszka około 30 tys. wyznawców islamu różnych narodowości. Imam Janusz Aleksandrowicz wyjaśnił, jakie zasady rządzą tą religią. W obliczu ostatnich zamachów terrorystycznych i informacji, które obiegają media, wyznawcy islamu postanowili głośno sprzeciwić się traktowaniu ich na równi z fundamentalistami islamskimi.

Wezwanie do zabijania w imię religii nie istnieje w islamie. Nie ma czegoś takiego jak przymus zabijania. To co się dzieje na świecie, to nie jest z islamu. Islam to religia pokoju. Potępiamy to, że ktoś nikczemnie wykorzystuje nasza religię do załatwiania swoich celów. Islam pozwala nam na obronę swojego życia, rodziny, ale nie na atakowanie.

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

KOMENTARZE
(178)
gość
4 lata temu
to już nic nie wiem. W Koranie wyraźnie pisze o zabijaniu niewiernych, nieposusznych i pisze nawet jakimi metodami!
Margo
4 lata temu
Szkoda, ze ci mordercy usprawiedliwiajacy swoje czyny islamem jakoś niezbyt przejmują sie opinia pana Aleksandrowicza. Szkoda, ze wyznawcy Allacha w krajach muzułmańskich jakoś tez tym sie nie przejmują i karzą śmiercią na porządku dziennym. Jesli islam jest religia pokoju, czemu muzułmanie z krajów objętych klęskami, wojnami i konfliktami ryzykuje życie, by dostać sie do bezpiecznych krajów nie- muzułmańskich. Jesli islam jest religia pokoju, czemu kraje muzułmańskie spokojnie patrzą na śmierć i nędzę swoich wyznawców, i zostawiają pomaganie im ludziom z kultury wywodzące sie z chrześcijaństwa?
gość
4 lata temu
Nie ma przymusu zabijania, no chyba, ze ktos bardzo chce :)
gość
4 lata temu
Pudel chyba dostał dofinansowanie z Arabii saudyjskiej - każdy dzień co najmniej 2 artykuły wybielające religię pokoju. A tu widac na filmiku jak jest naprawdę to przez pierwsze 3 minuty - YT - Poland Rises Against Islam - The March For Independence, Warsaw 11 Nov ( wpisz, wklej, bo linki nie wchodzą) tak tam jest wszystko co sie bedzie działo i to niedługo - zachód już ma świeta z "bombkami", ale nie na choinkach tylko w domach przybyszów - w Szwajcarii wykryli bombki gazowe
2e4ww
4 lata temu
I zabijajcie ich, gdziekolwiek ich spotkacie, i wypędzajcie ich, skąd oni was wypędzili – Prześladowanie jest gorsze niż zabicie. Gdziekolwiek oni będą walczyć przeciw wam, zabijajcie ich! – Taka jest odpłata niewiernym! Koran 2:191
Najnowsze komentarze (178)
gość
4 miesiące temu
Nie macie tu czego szukać! W Polsce nie ma miejsca dla Islamu! Szkoda, że tak mało Polaków jest świadoma tego co to za religia!
Rafix
12 miesięcy temu
Śmierdzące łapska precz od pisma świętego, tu jest mowa o Koranie. :)
Jan Osik
3 lata temu
Do wszystkich debili broniacych ta islamska (tatarska czy jaka tam ciote ) chcialbym oswiecic kurna Bo juz niemoge czytac tych debilskich kometazy masakra . Prosze podajcie choc kurna jeden islamski kraj gdzie jest wolnosc slowa religi rownouprawnienie kobiet i takie tam liberalne prawa ktorych wy obsrane dzieci kwiaty moglibyscie swobodnie sobie kurna zwiedzic przypominam Kanibale tez ludzie a wposcil bus gnoja na chate niesadze koniec tematu !!!! Chawla wielkiej Polsce !!!!!
jan osik
3 lata temu
Ten GoatLover Niech tak tej takiji nie sieje a dla reporterki tej durnej sniezynki zygam tecza wielka sie znalazla twu ..... Wystarczylo debilko zapytac " jaka jest kara za odejscie od kozislamu i by ten jego ryj klamliwy zgasilo " a zreszta co tu gadac jak tylko pozdrowic wszystkich Polskich Patriotow Chwala wielkiej Polsce
gość
3 lata temu
trza wrócic do naszego narodowego sportu sprzed 300 lat - nabijania na pal nagich muzułmanow
gość
4 lata temu
Facet po prostu kłamie w żywe oczy. Obowiązkiem muzułmanina jest jak najbardziej zabijać niewiernych. Pisze o tym jak wół w Koranie.
monik
4 lata temu
To prawda co mówi tak samo Polacy są dobrzy i źli .Nie można oceniać wszystkich jedna miarą czeba poczytać potem się wypowiadać .Islam jest religią pokoju
qwert
4 lata temu
kosciol katolicki zabil przez 2000 lat wiecej niz adolf stalin osama i inni tak zwani zbrodniarze
gość
4 lata temu
Koran jest ok. To komentarze do Koranu by Mahomet nawołują do dzihadu
tulipan
4 lata temu
przestancie ludzie! znacie choc jednego wyznawce islamu skoro tak hejtujecie? zgadzam sie z tym czlowiekiem bo znam od wielu lat i wiem jak sie czuja bogu ducha winni ludzie!!!
gość
4 lata temu
Tak mówi teraz gdy jest ich w Polsce ułamek procenta. Ale niech tylko urosną w siłę to nam pokażą prawdziwe oblicze.
hogo
4 lata temu
Rzygać się chce proimigracyjną propagandą. Z drugiej strony polscy Tatarzy mają bardzo niewiele wspólnego z muzułmańskimi imigrantami.
Kajetan
4 lata temu
Muzułmanie nie powinny w naszym kraju stanowić więcej niż 0,01% społeczeństwa. Im ich więcej tym więcej problemów. Wiem że nie wszyscy chcą zabijać ale wolę postawić na instynkt samozachowawczy.
gość
4 lata temu
Każdy kto podąża ślepo za religią jest chory.
...
Następna strona