Trwa ładowanie...
Przejdź na
Goss
|
aktualizacja

Potwierdzono pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce. Zarażony przyjechał z Niemiec

229
Podziel się:

Jak informują media, pacjent przebywa obecnie w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze. "Mówiliśmy, że ten wirus prędzej czy później się pojawi i tak się stało" - komentuje minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Potwierdzono pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce. Zarażony przyjechał z Niemiec
Koronawirus dotarł do Polski (East News)

Koronawirus w Polsce to ostatnio temat numer jeden w rodzimych mediach. Podczas gdy jedni podchodzą do tej kwestii wyjątkowo poważnie, traktując wirusa jako śmiertelne zagrożenie, inni wyśmiewają potencjalne zagrożenie lub po prostu żartują z paniki, jaką wywołał w mijających tygodniach. Do grona osób, które pozostają niewzruszone na epidemię koronawirusa, należą m.in. Cezary Pazura, Norbi czy... książę William.

Choć koronawirusa stwierdzono już w większości europejskich krajów, to jeszcze do wtorku nie było takiego przypadku w Polsce. Niestety w środę rano, po wielu dniach niepewności i nerwowego oczekiwania, potwierdzono pierwszy przypadek zachorowania w naszym kraju. Zarażony mężczyzna przyjechał z Niemiec do Zielonej Góry, gdzie skontaktował się z lekarzem pierwszego kontaktu.

Doniesienia mediów potwierdził minister zdrowia Łukasz Szumowski, który zapewnia, że zadziałały wszystkie procedury i nie ma powodu do paniki. Chory przebywa obecnie w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze. Szumowski podkreśla, że służby od początku były przygotowane na taką ewentualność.

Wszystko zadziałało książkowo i za to bardzo dziękuję. (...) Mówiliśmy że ten wirus prędzej czy później się pojawi i tak się stało - zaznaczył minister zdrowia na konferencji.

W tym momencie wiadomo też, że rodzina i osoby, które miały kontakt z zarażonym mężczyzną zostały objęte kwarantanną. Wcześniej wykluczono z kolei koronawirusa w Policach, gdzie próbki wykazały wyniki ujemne.

Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(229)
Aaaaa
2 lata temu
A wystarczyło w Chinach zamknąć granice ...
Hahd
2 lata temu
Ludzie są dziwni. Z przeziębieniem zostają w domu. Złapałeś koronawirusa? Zacznij zwiedzać cały świat!
uspokajacz
2 lata temu
jestem policyjnym psychologiem i chciałem Was wszystkich uspokoić, naprawdę nie ma się czym martwić - wszyscy umrzemy.
Powodzenia
2 lata temu
Kochani zycze wam zdrowia tylko tyle nam pozostalo w tej sytuacji...
sr²czka
2 lata temu
kidawa błońska was wyleczy, ale tylko tych co nie są z pis
Najnowsze komentarze (229)
HOSTYN
2 lata temu
Dziadek dokonał inauguracji na polskim rynku, jak go podleczą to pojawi się w "Sanatorium miłości", w połowie roku wyda książkę "Prekursor", a biografię filmową obejrzymy jeszcze przed drugim filmem o Zenku.
bbb.
2 lata temu
Pierwszy przypadek to był na Weigla we Wrocławiu dwa tygodnie temu, który został starannie zatuszowany.
kwiatuszek
2 lata temu
normalne niby skad zaraza przechodzi do Polski jak nie z NIemiec.
Miś.
2 lata temu
No to minister może wreście wypić że szczęścia. Banda durniów i kłamczuchów , hipokrytów i krętaczy .Oni ludzi to mają w głębokim poważaniu.
justyna
2 lata temu
Nie zebym wpadla w panke ale mam taka stara maske przeciwgazowa , zastanawiam sie , bo te chusteczki takie jakies cienkie .
Poi
2 lata temu
Wybawił się pan na karnawale?. Trzeba było zostać w Niemczech.
Gość
2 lata temu
Mieczysław Opałka, ojciec Gerloff
Fhjvbn
2 lata temu
TO JEST ZWYKLA GRYPA !!!!!!! Umarlo 3% ludzi po 70 tce , przy innym wirusie grypy umiera zazwyczaj więcej , to co się teraz wyprawia to jest chore!!! W Polsce jest chorych ok 50 osób !!!! Dlaczego się o tym nie mówi bo ??? Bo trzeba przepchnąć spec ustawę która pozwala na ubezwlasnowolnienie każdego w każdym momencie !!!! Ustawa właśnie przeszła !!!!
Gejek
2 lata temu
Kochani niemam co jeść za bardzo a bogacze wykupią pewnie wszystko do 15 kiedy przyjdzie wypłata. Co robić? Może skroje sąsiadkę spod 43? Ona ma duże zapasy bo widziałem siaty!
ama
2 lata temu
A ile w Polsce osób jest z niedoczynnością tarczycy, hashimoto i osłabionym systemem odpornościowym. I co z nimi?
Jola
2 lata temu
Mam nadzieję,że ten pan wybawił się na karnawale w Niemczech
Ten pierwszy
2 lata temu
Wkońcu! Wkońcu! Chura! Może ktoś z panów przed śmiercią chce spróbować jak to jest z facetem? Ja już spróbowałem! Było zajefajnie.
Kochas
2 lata temu
Znam takiego Jacka z Lublina myślę że on też to ma
Dave
2 lata temu
Jak już przywlec wirusa to konkretnie! Mamy prima sort! Prosto z Niemiec!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie