Trwa ładowanie...
Przejdź na

Prawicowy publicysta twierdzi, że mniej wiernych w kościołach, to efekt Franciszka. "Przyciąga mniej ludzi!"

251
Podziel się:

"Jego sposób wypowiedzi wprowadził niepewność, która ma negatywny wpływ na zaangażowanie wiernych".

Dla prawicowego publicysty, Pawła Lisickiego, zaskoczeniem tygodnia jest wyraźny spadek liczby wiernych w kościołach z 39 do 36 procent. Publicysta Do Rzeczy uważa, że są tego dwa powody. "Informacje o Kościele w mediach są krytyczne. Jest pokazywany jako instytucja chciwa, egoistyczna i niechętna ludziom. Drugim elementem jest efekt Franciszka. Wystąpienia papieża Franciszek przyciągają mniej ludzi, a jego sposób wypowiedzi wprowadził niepewność" - ocenił. Jacek Żakowski z Polityki broni papieża i atakuje polski kościół za zbytnie upolitycznienie. Kto ma rację?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(251)
gość
5 lata temu
Liczba uczęszczających na msze maleje z każdym rokiem, od kilkudziesięciu lat. I jest dokładnie odwrotnie niż mówi ten pan. Franciszek zainteresował swoją osobą młodzież! Ludzie oczekują, że postawy Kościoła wobec pewnych spraw trochę "stopnieją". Wreszcie jest papież, który walczy z pedofilią i za nią przeprasza, który stara się zrozumieć drugiego człowieka. "Nawet" kobietę po aborcji czy rozwodnika np.
gość
5 lata temu
Ależ polskiej prawicy Franciszek wadzi :))
gość
5 lata temu
A jak ma być pokazywany Kościół jak co chwila na światło dzienne wychodzi nowa afera pedofilska z udziałem duchownych?! Poczytajcie sobie jakie przekręty i bezeceństwa miały i nadal mają miejsce w Watykanie. Trzeba leczyć organ, a nie pisać, że jest on zdrowy, panie "redaktorze".
Mucha
5 lata temu
Lisicki to pas transmisyjny do niesienia misji pis. Skoro pis czynnie z naszych pieniędzy wspomaga kapitał ojca dyrektora, to co może nadawać pas transmisyjny ???
gość
5 lata temu
Oczywiście ! To nie wina pedofili tylko Franciszka .A już myślałam ,ze wina Tuska .
Najnowsze komentarze (251)
gość
5 lata temu
Jakby Kościół nie wtrącał się w politykę i nie zbierał później za to plonów (pieniędzy) to mogło by być inaczej. Franciszek za to jest w porządku (mimo, że bliżej mi do ateisty)
Ni
5 lata temu
Nie lubię Żakowskiego, ale przyznaję mu rację. Lisicki czepił się Franciszka, ale jak ślepy d***l, nie widzi co dzieje się pod jego nosem w polskim kościele katolickim.
gość
5 lata temu
Ja odeszłam od kościoła mierny i zacofany redaktorzyno!!!!!!! Franciszkiem to nazwałam swojego syna, bo tak powinien wyglądać kościół, jak go papież Franciszek maluje!!!!!!! Za to pedofile, geje- księża, gburowaci i prostaccy- nie są już żadnym autorytetem. Że o Rydzyku nie wspomnę i wszystkich moherach z PIS- fanatykach religijnych rodem z XIX wieku!!!!!!!!! Brawo Jacek Żak!
gość
5 lata temu
Debilny publicysta. Nic dodać, nic ująć!
gość
5 lata temu
a co chciwość jednego Rydzyka mówi całą prawdę o polskim kościele a papież Franciszek jest the best
gośćkolejny
5 lata temu
redaktorzy"dorzeczy"oderwani są od rzeczywistości, ciągle szukają winnych gdzieś poza własnym nosem bo przecież najlepiej jest obwiniać i oskarżać papieża a nie własne postępowanie.... a to nie nasi celebryci z torunia są winni?
Bdok
5 lata temu
To nie Franciszek odpycha ludzi ( wrecz przeciwnie on przyciaga), ale afery a przede wszystkim jak czlowiek widzi co R****k robi i ze kolejne miliony dostaje od Panstwa to az czlowieka trafia i stwierdza ze "nie bede chodzic do kosciola i dofinansowywac Rydzyka" a szkoda bo jest wiele duchownych ktorzy za to cierpia i a przede wszystkim ich opinia.
gość
5 lata temu
Dzięki Franciszkowi wogle jeszcze spoglądam na kościół .
gość
5 lata temu
Pan Lisicki jest zwolennikiem taniego poklasku ; te wszystkie komercyjne pochody , jarmarczna wiara, brak wyzwań osobistych. Jest pan tak samo tandetny jak propozycje hierarchów. Osoba wierząca nie ma żadnych wątpliwości. Żaden człowiek podążający za Chrystusem nie umywa rąk przed pomocą uchodźcom, bliźnim. Pan Lisicki jak stary wyżeracz marketingowy ma rady godne handlarza marchewką. Kościół to nie market ani stragan.
gość
5 lata temu
Mniej ludzi w kościołach, to świadomość Polaków tego, jakimi hipokrytami są księża, jak piękna jest wiara w Boga , jak warto podążać za nauką Chrystusa. TO WSZYSTKO UŚWIADOMIŁ NAM PAPIEŻ FRANCISZEK. Dziękuję za to.
gość
5 lata temu
Co w tym dziwnego? Starych dewot ubywa z każdym rokiem bo umierają, przestają ciągnąć starych mężów jeśli jeszcze żyją więc ci zostają w domach a młodzież dorastająca ma w nosie takie średniowieczne zabobony. I prawidłowo bo może kraj ten zacznie powoli wychodzić z ciemnogrodu.
gość
5 lata temu
Pan P. Lisicki się myli,to zasługa naszych polskich kaznodziei,sekty Pis i szarlatana z Torunia.
babcia
5 lata temu
mówmy sobie prawdę, to Polacy maja dość kleru polskiego, zadufanego i fałszywego a nie papieża Franciszka!
gość
5 lata temu
A cóż ten karampuk się tak wytrzeszcza! Franciszek jest super!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie