Trwa ładowanie...
Przejdź na
Goss
|

Produkcja "Zakochani po uszy" odpowiada wzburzonemu Łagodzińskiemu: "Cenimy i akceptujemy RÓŻNORODNOŚĆ"

53
Podziel się

Osoby odpowiedzialne za serial twierdzą, że decyzja o "ugrzecznieniu" wątku jego bohatera nie ma związku z orientacją. Przekonujące tłumaczenie?

Produkcja "Zakochani po uszy" odpowiada wzburzonemu Łagodzińskiemu: "Cenimy i akceptujemy RÓŻNORODNOŚĆ"
Produkcja serialu odpowiada Maciejowi Łagodzińskiemu (Instagram.com)
bDnlqJRx

Maciej Łagodziński do tej pory znany był głównie z reklamy popularnej sieci telefonii komórkowej, w której występuje od lat z Barbarą Kurdej-Szatan. W 2019 roku uśmiechnęło się jednak do niego szczęście i otrzymał angaż w serialu Zakochani po uszy, w którym wcielił się w stomatologa Pawła Lenartowicza. Niestety, jak sam zdradził, niebawem pożegna się z planem serii.

Maciej Łagodziński był niedawno gościem na kanale Mistrzowie Drugiego Planu, gdzie opowiedział o tym, dlaczego planuje wyprowadzkę z kraju. Zapytano go właśnie o rolę w serialu, jednak aktor nieoczekiwanie zdradził, że wkrótce zniknie ze szklanego ekranu. Jego zdaniem bowiem losy serialowego Pawła nie są traktowane na równi z innymi wątkami tylko dlatego, że jest homoseksualistą.

bDnlqJRz

Postać, którą tam gram, postać Pawła, który jest gejem, została po prostu zmarginalizowana w tym serialu. Serial nazywa się "Zakochani po uszy", jest to jedyna postać, która nie jest zakochana ani nie będzie zakochana, z tego co wiem. Czuję się też oszukany przez produkcję. (...) Miałem obiecane inne wątki związane z problemami tej postaci. Związane z jej orientacją czy odnalezieniem się czy randkowaniem. Z tego co wiem, scenarzyści pisali pewnego rodzaju sytuacje, ale były one kasowane przez produkcję - wyznał Łagodziński.

Zobacz także: Polscy "Youtuberzy" śpiewają dla WOŚP w "Dzień Dobry TVN"

Wyznanie aktora ze słynnej serii reklam odbiło się szerokim echem w sieci, dlatego nic dziwnego, że postanowiła na nie zareagować nawet produkcja serialu. W komentarzu dla portalu Wirtualne Media zespół odpowiedzialny za serię zaprzecza, że miało to związek z orientacją odgrywanego przez niego bohatera i było jedynie wymogiem ze strony Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

bDnlqJRF

Postać Pawła Lenartowicza jest budowana przez scenarzystów na bieżąco, a jej losy ewoluują z każdym sezonem, podobnie jak ma to miejsce w przypadku każdej innej postaci w tej produkcji. "Zakochani po uszy" są zaklasyfikowani jako treść odpowiednia dla widzów w wieku od 12 lat. Wiąże się to z pewnymi ograniczeniami nałożonymi przez KRRiT, dlatego produkcja musiała podjąć decyzję o rezygnacji ze scen, które są jednoznacznie erotyczne. Zmiana ta dotyczy wszystkich wątków serialu i nie ma żadnego związku z orientacją seksualną postaci granej przez pana Macieja Łagodzińskiego - dowiadujemy się.

Jednocześnie team odpowiedzialny za serial oczywiście odpiera zarzuty aktora o to, jakoby w stacji panowały jakiekolwiek uprzedzenia. Jako dowód na poparcie swoich słów podają własne produkcje i programy, w których "podejmują tematy wykluczonych grup".

Homoseksualny wątek bohatera jest cały czas w serialu kontynuowany i rozwijany. Zarówno produkcja jak i scenarzyści pozostawali w stałym kontakcie z panem Maciejem, który był informowany na bieżąco o planach dotyczących jego postaci. W TVN Grupa Discovery cenimy i akceptujemy różnorodność. Wyrazem tych przekonań są również nasze produkcje i programy, w których regularnie podejmujemy temat osób oraz grup narażonych na wykluczenie czy nieświadome uprzedzenia - twierdzą.

Myślicie, że doczekają się odpowiedzi?

bDnlqJRG
bDnlqJRH
bDnlqJSa
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(53)
Gucio
miesiąc temu
Ktoś wie co się stało z psem Siwiec? był i nagle go nie ma już od długich miesięcy co oni z nim zrobili?
Reżyser
miesiąc temu
,,burzy ,,się bo też jest ciepły i oczywiście walczy o swoje prawa i wolność słowa -my normalni nie możemy mieć swojego zdania na ten temat bo jesteśmy oskarżeni o dyskwalifikacje...
Hmm
miesiąc temu
Ten serial byl fajny a zrobili z niego flaki z olejem jak pierwsza miłośc...
bDnlqJSb
Celebrytka
miesiąc temu
Jak juz nic nie masz do zaproponowania to takie story dajesz
CiepłeKlimaty
miesiąc temu
Drugi poniedziałek, tylko taki wtorek :)
Najnowsze komentarze (53)
Kasia
miesiąc temu
Wstyd dla produkcji! Pocałunek dwóch facetów już nikogo nie dziwi, żyjemy w XXI wieku. Odpuśćcie sobie te nudna i udawana świętoszkowatosc
Widz
miesiąc temu
Mnie ta informacja nawet cieszy. Jak dla mnie gra fatalnie, jest sztuczny, jak amator w jakimś paradokumencie. Może dlatego nie rozbudowują postaci.
telka
miesiąc temu
Lubię oglądać tego aktora, szkoda że nie zdobył sławy tylko BKJ
Polak
miesiąc temu
Polska staje sie Rosja czy Emiratami Arabskimi jeżeli chodzi o różnorodność. Wszystko co inne jest zaraz piętnowane i wyśmiewane. Walka o własne prawa (nie żadne przywileje) nazywana jest narzucaniem sie. Masakra! Rząd wojuje z LGBT a szpitale na COVID nieprzygotowane, rolnicy strajkują. Gdzie my żyjemy?!
Patrycja
miesiąc temu
Z jednej strony, fajnie, że powiedział to głośno z drugiej strony...serio? Czy on w ogóle wie w czym gra? Jako kobieta hetero tak samo czuje się zażenowania i oburzona absolutnie wszystkimi wątkami miłosnym w tym serialu oraz niemilosiernemu przejaskrawieniu postaci...jego wątek był jednym z normalnych. Może to lepiej, że nie dowalili czegoś w stylu tego co serwują innym postaciom.
Hmm
miesiąc temu
Aktor jest chyba od grania a nie od pisania scenariusza serialu.
Gość
miesiąc temu
To teraz orientacja seksualną ma być drabina do kariery ? Wysil się trochę facet ..
Toska
miesiąc temu
Bardzo fajny facet. Mega sympatyczny...
bDnlqJRT
lewy
miesiąc temu
producenci serialu nie maja jaj ani zmyslu marketingowego.
Poeta
miesiąc temu
A jest tu miejsce dla Piroga?
wwww
miesiąc temu
Kiedyś było inaczej, a teraz szaleje tam młody Chajzer i inne tego typu elementy. Był czas, kiedy TVN miło się oglądało, a teraz nie tylko wyklucza się tam gejów, ale również wyśmiewa osoby z innych grup społecznych, np. chorych, czy takich, którzy z powodu genów wyglądają delikatniej od większości Polaków.
tri
miesiąc temu
Chyba gość chce się wypromować na tej pseudodyskryminacji. Bo przecież wszystko obecnie co dotyczy lgbt jest najważniejsze i nietykalne.
LGBT
miesiąc temu
facet ma racje,jezeli jest w relacji homoseksualnej to pokazanie pocalunku z drugim mezczyzna jest jak najbardziej normalne.czy zadne pary hetro w tym serialu tez sie nie caluja????
ffff
miesiąc temu
facet chce się wylansować skoro na reklamie nie udało się
bDnlqJSv