Trwa ładowanie...
Przejdź na

Profesor Płatek odpowiada Chazanowi: "Wprowadzając penalizację aborcji ustawodawca zachowuje się jak Hitler lub Stalin"

226
Podziel się:

"Kobiety do tej pory nie były karane. Aborcja często jest wynikiem warunków, w jakich kobieta się znajduje przez mężczyzn. Mówią, że tak naprawdę jest puszczalska".

Sprawa profesora Bogdana Chazana podzieliła Polaków. Przypomnijmy, że odmówił pacjentce wykonania aborcji, powołując się na "klauzulę sumienia", mimo że płód był uszkodzony. Ciężko chore dziecko zmarło tuż po narodzinach. W ten sposób lekarz leczył swoje sumienie (przyznaje, że wykonał w życiu wiele aborcji) kosztem kobiety. Były już dyrektor szpitala im. Świętej Rodziny w Warszawie nie poinformował jej, gdzie mogłaby wykonać zabieg, chociaż był do tego zobowiązany. Tak tłumaczył swoją decyzję: "Czy jak ktoś jest CHORY, TO MAMY GO DOBIĆ? Ratowałem też swoje sumienie!"

Bogdan Chazan przyznał w mediach, że sam wykonywał kiedyś aborcje, przeszedł jednak na stronę środowisk radykalnie antyaborcyjnych. Teraz znów stał się aktywny i nawołuje, by ustawę antyaborcyjną jeszcze bardziej zaostrzyć. Apeluje również o to, by kobiety karać, a nie "głaskać po główce", co będzie także "edukacją" dla innych ciężarnych. Zobacz:Chazan o kobietach po aborcji: "Nie możemy pozostawiać winnego bez kary! Ani pogłaskać po główce!"

Profesor prawa, Monika Płatek, w rozmowie z Pudelkiem odpowiedziała Chazanowi:

To zaskakujące, co on mówi. Aborcja często jest wynikiem nie tyle woli i świadomej decyzji kobiety, co warunków, w jakich kobieta się znajduje ze względu na postawę mężczyzn. Często mężczyźni mówią, że nie będą wychowywać kolejnego bachora. Przypominają sobie, że mają inne żony, inne dzieci, że tak naprawdę to ona jest puszczalska i jego to nic nie obchodzi. Kobiety do tej pory nie były karane. Wprowadzając na nowo penalizację aborcji tak naprawdę ustawodawca zachowuje się podobnie do zachowań, które reprezentował Hitler wobec Niemek, Stalin wobec Rosjanek. Są to zachowania charakterystyczne dla państw dyktatorskich, gdzie ludzi traktuje się podrzędnie.

Zgadzacie się z nią?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(226)
eve35
6 lat temu
Profesor Płatek dziękuję! Wreszcie jakiś mądry głos w tej chorej dyskusji. A o Chazanie się nie wypowiem-cyniczne bydlę, które pierwsze powinno być ukarane dożywotnim więzieniem i konfiskatą majątku.. Wszak taśmowo i za ciężkie pieniądze skrobał kobiety. Wtedy były dla niego cacy?
gość
6 lat temu
Bardzo mądra kobieta. Ma w 100% rację. Więcej takich madrych ludzi.
gosc
6 lat temu
ta profesor jest super babeczka...
gość
6 lat temu
Strzał w dziesiątkę! Cieszę się że są takie kobiety.
wkurzona
6 lat temu
Coraz bardziej przez takie podejscie jak tego pana do kobiet nienawidze facetów.Kto dodaje do napojów pigułki gwałtu aby ją wykorzystać seksualnie?MEZCZYZNA.Kto gwałci wracające pózną porą do domu(np;z pracy) kobiety? Męzczyzna.Kto wymusza na zonie( tak bywa) współzycie bo inaczej usłyszy,,znajde sobie inna?Męzczyzna.Jesli zachodzi w ciąze po czyms takim ma prawo nie chciec dziecka zwyrodnialca.Kiedy to wreszcie zrozumieja puste głowy takie jak tego niby wykształćonego lekarza Chazana?Faceci czesciej sie puszczaja niz kobiety.Bo musza pozbyc sie spermy.Nawet kosztem tego ze siła zmuszają do tego kobiete.
Najnowsze komentarze (226)
gość
6 lat temu
szkoda , ze jej hitler prezz komin nie przepuscil
gość
6 lat temu
po tej wypowiedzi powinno jej sie zabrac uprawnienia sądowe
gość
6 lat temu
no to widać jakich mamy profesorów prawa . i jak prawo działało w naszym państwie. . profesor prawa nie wie , ze za morderstwo jest kara.
gość
6 lat temu
wszystkie s**i , które chca się skrobać powinno sie na zawsze ich wyskrobać , zeby wogóle nie nogły mieć dzieci , bo one nie nadają sie na matki i wychowałyby potwory albo mordercow
gość
6 lat temu
a ciebie powinno sie wyskrobać tępym nozem, zebyś zapamietała na zawsze i następnym razem bedziesz sie pier dolic z głowa ...................
gość
6 lat temu
to ty nie wiesz co mowisz nauczycielko z du...py. Za hitlera byl zakaz aborcji w niemczech!
gość
6 lat temu
Wspolczuje uczniom nauczycielki niedouka. Jakim cudem ty uczysz historii ciemnoto? Hitler calkowicie zakazal aborcji na terenie Niemiec! Na okupowanych terenach zakaz nie obowiazywal. Czyli Platek ma racje calkowity zakaz obowiazywal Niemki. Stalin to samo zakazal aborcji w ZSRR.
gość
6 lat temu
napisze raz jeszcze bo wczoraj zablokowali ,historycy od siedmiu bolesci z pudla. Hitler zakazal aborcji calkowicie na terenie niemiec, na terytoriach okupowanych przez niemcy nie bylo zakazu.czyli zakaz calkowity obowiazywal niemki! Stalin to samo zakazal na terenie zsrr aborcji. Wiec przestancie sie osmieszac i ciagle pisac ,ze hitler zalegalizowal aborcje i****i skonczeni.niedouki!
uczsiehistori...
6 lat temu
więc teraz PRIMO . Hitler i Stalin są przywódcami, którzy jako pierwsi zalegalizowali aborcję. Pani profesor nie wie o czym mówi. Widać skończenie prawa niewiele daje.
JESTEM ZA CHA...
6 lat temu
Aborcja, eutanazja, alkoholizm, narkomania, klamstwo, bezrobocie i GLUPOTA- najwieksze grzechy tego swiata... A im glupiej, tym wiecej zwolennikow!
gość
6 lat temu
Trafiła w samo sedno...dziękuję za te słowa.
gość
6 lat temu
Stary zbuk,życze aby,go ktoś od tyłu goporządnie przeleciał !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
gość
6 lat temu
Stary zbuk,życze aby,go ktoś od tyłu goporządnie przeleciał !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
gość
6 lat temu
Stary zbuk,życze aby,go ktoś od tyłu goporządnie przeleciał !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie