Trwa ładowanie...
Przejdź na

Prymas Polski o ustawie antyaborcyjnej: "To nie my piszemy ustawę. Nie chcemy wprowadzać penalizacji"

171
Podziel się

"Mówimy kategoriami moralnymi" - broni kościoła. Wcześniej apelował do parlamentarzystów "nie tylko o słowa, ale i o czyny".

bEgyyzph

Od niedzieli w całej Polsce odbywają się masowe protesty przeciwników zaostrzenia prawa aborcyjnego. Doszło do manifestacji w wielu miastach - na placach, pod Sejmem, a nawet w kościołach. W ramach niedzielnego kazania odczytano w nich list od arcybiskupów. Nawołują oni co całkowitego zakazu aborcji. Zobacz: Protest przeciwko zakazowi aborcji. Wierni wychodzą z kościoła w trakcie mszy!

Na protesty zareagował prymas Polski. Arcybiskup Wojciech Polak tłumaczy, że kościół nie nawołuje do odpowiedzialności karnej wobec kobiet dokonujących aborcji. Przypomina jednak, że będą walczyć o ochronę życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

Kościół chce prawnej ochrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci, nie tego by wprowadzać penalizację. Nie my piszemy ustawę, która będzie w Sejmie. Mówimy kategoriami moralnymi, że jest konieczność ochrony prawnej życia od poczęcia.

bEgyyzpj

Rzeczywiście, nie piszą ustawy, ale... kierują apele do parlamentarzystów. Przypomnijmy: Biskupi apelują o CAŁKOWITY ZAKAZ ABORCJI: "To komunikat do parlamentarzystów, nie tylko o słowa, ale i o czyny!"

bEgyyzpp

Źródło: TVN24/x-news

bEgyyzpK
KOMENTARZE
(171)
gość
5 lata temu
To tak jak ze złodziejem ,którego schwytano za rękę a on mówi że to nie jego ręka. Po co księża czytali w kościołach a teraz mówi ,że to nie oni.
gość
5 lata temu
czy te zboki boją się, że zabraknie im obiektów do molestowania ?
gość
5 lata temu
PiS I KOŚCIÓŁ {instytucja}są siebie warte,banda krętaczy.
bEgyyzpL
gość
5 lata temu
ciekawe czy ten p***c tez jest pedofilem ?
gość
5 lata temu
Prawna ochrona życia od poczęcia do naturalnej śmierci chcąc nie chcąc oznacza penalizację aborcji Głupku.
Najnowsze komentarze (171)
gość
5 lata temu
dbajcie o zdrowie ludzi urodzonych
kobieta
5 lata temu
Zajmijcie się pomaganiem ubogim chorym i zagubionym a nie sobą i własnymi zachciankami. Powinniście mieć rodziny, celibat to oszustwo i ochronna przed złem. Kto dał wam prawo nakładania na kobiety krzyża skoro sami nie macie o nim pojęcia bo nie macie legalnych rodzin. Pomożecie jej z niepełnosprawnym dzieckiem raczej nie. Po urodzeniu to już będzie jej problem nikt się nie zainteresuje czy ma za co żyć .A dziecko,Nawet go nie ochrzcicie gdy mąż ja zostawi bo stchurzy ,aż szkoda słów powinniście się wstydzić!
gość
5 lata temu
kiedys kler palil na stosie teraz chca powrotu ich tadycji na pierwszy ogien pojda kobiety tak jak w islamie
gość
5 lata temu
pan prymas niech apeluje do swoich kolegow zeby tyle nie zarli nie brali od panstwa i ludzi pieniedzy i zeby nie byli pedofilamu
afrykaner
5 lata temu
panie prymas co pan wie o seksie jak wy tylko walicie organistę w kakao,omijajcie kościoły niech k****y wezmą się za uczciwą pracę.
gość
5 lata temu
Zastanawia mnie fakt gdzie księża widzą nawoływanie do moralności w tej całej ustawie... Przecież kobiety nie dokonają aborcji w strachu przed odpowiedzialnością karną a nie przed Bogiem czy własnym sumieniem. Księża powinni( przynajmniej według mnie) nawoływać do ludzkich serc i sumienia a nie do sejmu... Prawda jest taka, że ten kto będzie chciał zabić zabije. Jestem przeciwnikiem aborcji ale również przeciwnikiem odbierania ludziom tak podstawowej rzeczy jak wolna wola. Pozdrawiam.
gosc
5 lata temu
nie,, wy,, a kto??? takie bzdury nagaduje. człowiek urodził się wolny, z mózgiem, sumieniem, itp. po to by nikt za niego nie decydował tak bóg nas stworzył. dał nam wybór, którego człowiek nam odbiera a nie ma takiego prawa. manipulacja biblia sięga zenitu. Wielki powrót do średniowiecza tylko z tą różnicą że ludzie umieją czytać
5 lata temu
Prymas to k****a i krętacz. Nie oni piszą ustawę. Cholerna szara eminencja. Chcą być bardziej papiescy od Papieża. Niech się zajmą pedofilią w kościele nie kobiecymi tyłkami. Jakby zapomnieli, że każdy ma WOLNĄ WOLĘ.
bEgyyzpD
H
5 lata temu
Hipokrytaaaaa......
gość
5 lata temu
KK zagraża mojemu życiu i zdrowiu
gość
5 lata temu
Ksieza sa paskudni
oBCIO
5 lata temu
Mają społeczeństwo za idiotów?! Krzyczą za ochroną PRAWNĄ, co oznacza karanie np. więzieniem. Hipokryzja, głupota czy wyrachowanie? Nie ważne kto napisze, WAŻNE KTO PODYKTUJE!!!
gosc
5 lata temu
ojciec dyrektor na wodzianke
madame
5 lata temu
No pewnie ze nie Wy Tylko kto każe ja pisać hipokryci Dość dyktowania jak mamy żyć
...
Następna strona
bEgyyzqf